Dog C z BrewDoga na International Stout Day

19
1938

Kolejny International Stout Day świętuję Imperialnym Stoutem z BrewDoga. Piwo swoje wyleżakowało w kolejce, więc powinno być ciekawie. Pamiętajcie #jasneżeciemne.

19 KOMENTARZE

  1. Kret był na propsie, zresztą jak nie podeszły mi za bardzo jasne piwa z Widawy (oprócz sharka) tak kret, kruk, liberty stout i borsuk to rewelacja. Mam nadzieję że weźmiecie na ratebeer best i że będzie się regularnie pojawiał w sklepach. Niestety pewnie w przypadku Widawy sporą rolę gra cena, z tego co pamiętam koło 10zł za 0,33 polskiego piwa to jednak jest trochę dla normalnego śmiertelnika.
    A odnośnie tego że najlepsze piwa są ciemne: w europie tak w stanach nie (patrz ratebeer [europa] vs beeradvocate [usa] top 50, poza tym przewinęło się u Ciebie gdzieś pismo ze stanów i na top 10 piw był 1 RIS i chyba 9 IIPA). Ciekawi mnie czy to kwestia gustu, czy może kwestia tego jak smakują świeże IIPA chmielone świeżymi szyszkami nowofalowych chmieli ze stanów.

        • Mnie jakoś ominął ten news w internetach, widziałem tylko na reklamach. Ale nie dziwi mnie to, siostra pracowała swego czasu w sklepie z alkoholem i niektóre wzory szklanek w przypadku polskich koncernów robią bardzo dobre wrażenie, wiem też że w zestawach przewijały się pokale (chociaż raczej nie sensoryczne, i tych akurat nie przynosiła -.-), więc nie jestem zaskoczony że koncerny sięgają po craftowe wzory szkła do piwa, zwłaszcza że zrobiły się dosyć popularne i pewnie przez to znacznie tańsze niż jeszcze kilka lat temu. A że Żywiec jakoś tam stara się rozwijać tą swoją ofertę stylów (albo jak niektórzy to ujmują pozarabiać na popularności craftu) to nie dziwi mnie to tym bardziej.

    • Ja wierzyłem, tylko stwierdziłem, że to z plakatu czy tam zdjęcia reklamowego to fotoszop. Trzeba przyznać, że znaczek Żywiec ładnie wygląda na szkle…. aż dziwne heh

Leave a Reply