[Piwne Newsy] 9.10.15

31
2251

Piwne Newsy, a w nich sporo o terminach Konkursu Piw Rzemieślniczych KPR 2015, Warszawskim Festiwalu Piwa oraz to co zwykle czyli nowe piwa, nowe browary, itp.

31 KOMENTARZE

  1. Piwo Złota Jesień z Twigga nie będzie aż tak nudne. To będzie pierwsze polskie piwo uwarzone przy użyciu dziko rosnącego chmielu w okolicy browaru. Ponadto, nazwa piwa odnosi się do pobliskiego nowohuckiego osiedla Złota Jesień i jest to czwarte piwo z serii piw o nazwach nowohuckich osiedli. Do tej pory były: Młodości – APA, Zielone – FES i Słoneczne – West coast IPA.

  2. Tak naprawdę w browarze Setka piwowarów jest dwóch Seweryn i ja. Receptury opierają się na domowych recepturach Seweryna, wspólnych pomysłach, no i na moich własnych. Moje główne zadanie polega na przeniesieniu tym pomysłów na warzelnię.

  3. Tomku, jak ocenia się piwa, które są mieszanką stylów? Takie powiedzmy „Dwa Smoki” to Wit IPA, czyli połączenie Witbiera i India Pale Ale. Jeśli było by w jednej z kategorii to brane będzie pod uwagę, że jest niestylowe wszak nie jest stricte w żadnym z tych dwóch stylów?

Leave a Reply