Pils – Kraftwerk feat. Kattowitzer

20
2019

Jakiś czas temu mówiłem, że zbliża się inwazja lagerów z browarów kraftowych. Kraftwerk w kooperacji z browarem domowym Kattowitzer prezentuje nam klasycznego niemieckiego pilsa. Czy dobrze zrobiony egzemplarz niemieckiego pilsa, będzie miał w sobie jeszcze coś kraftowego? Czy bez nowofalowych odmian chmielu da się zawrzeć w piwie ducha kraftu?


Materiał powstał we współpracy z Browarem Kraftwerk.

20 KOMENTARZE

 1. Naaajlepszy pils? Wiem, że „współpraca” zobowiązuje, ale chyba zapomniałeś o innych świetnych pilsach które mamy na rynku już od dłuższego czasu. Mam tu na myśli Pierwszą Pomoc z Pinty, Polka Pils z Wąsosza, Pils z Genius Loci czy widawski Simcoe-Pils. Wobec tego może wielki test pilsów craftowych?

  • Spróbuj Pilsa z Kraftwerku i pogadamy. Nikt mnie nie zmusi do powiedzenia, że jakieś piwo uważam za najlepsze w stylu, jeśli tak nie uważam. We współpracy w zupełności wystarczy jeśli powiem, że jest bardzo dobre, albo jedno z najlepszych. Piwo, smakiem zrobiło na mnie bardzo duże wrażenie. Aromat mógłby być bardziej ziołowy, ale w smaku jest genialne. Co nie znaczy, że nie znajdą się tacy, którzy powiedzą, że wg nich goryczka jest zbyt wysoka, zalegająca, nieprzyjemnie metaliczna. Można też to tak zinterpretować. Chociaż uważam, że świadczyłoby to o dużej dozie złej woli. 😉

   EDIT: no i oczywiście mówimy o tej konkretnej warce. Tu i teraz. Piłem wyśmienite warki pilsów z Widawy, Hausta czy Piwnej, ale w ostatnim czasie to jest najlepszy pils.

 2. Pierwsza Pomoc i Polka wg. mnie pozostawiają wiele do życzenia.
  Pochlebna opinia o piwie kompletnie nie koresponduje ze scenerią, w jakiej pijesz to piwo. KANAŁ ? 🙂

 3. Ja szczerze mówiąc to czekałem na te kraftowe pilsy. Czyste, wyraziste w smaku. Ciekaw jestem jak z dostępnością tego będzie. Drink Hala już ma? 🙂

  • Właśnie degustuję Pianę Szamana z Redena, i jednak trochę niby podobna, ale jednak inna od innych ale na Simcoe.

   PS. Ale piana na piwie gigant 😉 Ciekawym czym to uzyskali, bo płatków żadnych w składnie nie ma.

  • No to może dla Ciebie. Moim i chyba wielu zdaniem różnią się totalnie. Nawet India Pale Lager inaczej smakują od IPA. Co oczywiście nie znaczy, że amatorzy mocnego nowofalowego chmielenia nie mogą być fanami dobrych american czy new zeland lagerów.

   P.S. Ale mnie ciekawi czy to piwo jest już gdzieś dostępne?, bo o datach dystrybucji Kraftwerk na fb milczy

 4. Po komentarzach widać, że są duże rozbieżności co do rzekomego „najlepszego kraftowego pilsa” w kraju. Dlatego wskazany byłby jakiś test. Do rozważań warto dorzucić dwa pilsy z Gościszewa „55” Hallertauera i Mandarinę.

Leave a Reply