Livestream na 15M i 60k

24
2310

O 22:00 zaczynamy jubileuszowy livestream. Pytania zadajemy tutaj w zakładce Q&A.


24 KOMENTARZE

 1. Panie Tomku .Jak wiadomo Żywiec próbuje przymilić się do piw kraftowych. Wypuścił takie jak Marcowe, Białe, Porter i chyba najbardziej udane z podanych APA 😉 Jednakże w żadnej żabce czy też innym sklepie „osiedlowym” nie moge znaleźć ostatniego. Tłumaczą się wycofaniem tego piwa z produkcji . Czy wie pan coś o tej sprawie

 2. Dzięki Tomek za kolejnego świetnego lajwa. Śledzę regularnie Twój blog od półtora roku i w moim odczuciu to są takie wydarzenia na które się czeka.

  PS. bardzo ładnie i z klasą przeczekiwałeś szturmy wesołej „ekipy z karaczana” 🙂 chociaż na ten rimming to Cie złapali… no nic, jeszcze raz dzięki za ponad dwie godziny fajnego czasu 🙂

 3. Przekopiuję i rozwinę pytanie zadane na yt, bo temat mnie nurtuje.
  Co sądzisz o ortodoksyjnym przywiązaniu do słynnej reguły czy tam prawa czystości piwa? Nie mogę sobie porozmawiać z pewnym członkiem rodziny o piwach z dodatkami (w sumie o żadnych piwach, ale o tym dalej), bo uważa, że to nie piwo, tylko napój piwny. A piwo warzone z ekstraktów to też „nie piwo” (to w ramach zainteresowania warzeniem w domu) i osoba uważa je za zło. Taka sama opinia o chmielu w granulacie. No i „piwa z mocną goryczką to efekt sztucznie podrasowanego nachmielenia, bo normalnie się nie da”.

  Miesiąc temu piłam Sacrum Behemotha i dość mocno paliło w gębie, czuć było pieprz. W składzie nie było takich dodatków. Rozmawiałam o tym z tą osobą i zanim doszłam do tego, że w piwie nie było przypraw przerwał mi grzmiąc, że „nie mogę tego nazywać piwem, tylko NAPOJEM z piwa”.
  „I co ja młoda wiem o boskim napitku.” Bo osoba rozumy pozjadała, a „jedynymi cudownymi piwami są Amber Naturalny i Żywiec Porter.” Nawet Lwówkiem i Ciechanem gardzi, a ekspertem się zowie. Czy to może podchodzić pod syndrom Janusza? Jak żyć? Jak wymieniać opinie, gdy kończy się to pouczaniem wynikającym z przekonania o nieomylności?

  • O ile mnie pamięć nie myli dodatek palonego jęczmienia również stoi w opozycji do niemieckiego prawa czystości, a co za tym idzie Żywiec Porter, który w rozumieniu Twojego znajomego uznawany jest za jedyne prawdziwe piwo, powinien być określany mianem napoju piwnego. Szach mat.

    • Mokrą szyszkę wędzę zimnym dymem (tzw, metoda na zimno) często wędzi się tak ryby 🙂 chmiel będzie rozrzucony na drobnej miedzianej siateczce. No i zapomniałem dodać wędzone będzie wiórami dębowymi i wiśniowymi. Pozdrawiam

    • Myślę że decydujący będzie tutaj czas wędzenia, ale zawsze można rozstawić w wędzarni miseczki z wodą żeby jednocześnie parowało.

    • Myślę, że jak się Tobie uda to będzie COŚ!!! Wiadomo, że na goryczkę to on już się nie nada ale przecież nie o to chodzi w tym eksperymencie. POWODZENIE !!! Ja się przymierzałem do tego ale czasu i zapału zabrakło.

    • Kombinował będę też z Sybillą (jeśli chodzi o aromatyczne). Chciałbym jakieś nowofalowe uwędzić ale nie mam dostępu do sadzonek ;( Narazie czekam też na odp Tomasza w sprawie chmielenia na zimno Cydru 😀 Pozdrawiam

    • Ja się tylko zastanawiam dlaczego nikt chmielu nie wędzi (albo nie wiem o tym) nie znam się na chemii, chemii fizycznej… ale myślę, że to wędzenie może sprawić, że on nie „odda” do piwa tego czego byśmy oczekiwali lub to wędzenie coś w nim „zabija”….. Ale fajnie by było jakby się Tobie udało.

Leave a Reply