Cycuch Janowicki z Browaru Miedzianka

16
5036

Cycuch Janowicki to American Pale Ale z jednego z najmłodszych browarów rzemieślniczych w Polsce, czyli z Browaru Miedzianka. Skąd taka nazwa, jakie tajemnice kryje Miedzianka dowiecie się z tego filmu.


A tak wygląda Browar Miedzianka.

16 KOMENTARZE

 1. Browar ma stronę internetową… no nie w moim stylu ale mają fajny tekst w części o noclegu…. „pokój z balkonem i widokiem na cycki” 😉 nie wiele trzeba żeby się ubawić he he

  Koszulki mają nawet… ciekawe jaki kapitał za tym stoi…. 80 osób we wsi a tu taki rozmach he he 😉

 2. byłem dwa razy w browarze. Raz kupiłem butelkę i piwo wypilem w domu, miało taki kolor jak na filmie. Było słabiutkie w smaku i w aromacie. goryczka średnia. wysycenie niskie. Innym razem piłem piwo na miejscu. Kolor zupełnie inny. Jaśniejsze i bardzo mętne. Piana obfita, obrączkowanie świetne. Jednak z piwa dawało mokrą szmatą.
  Choć inne piwa, też takie se to i tak trzymam za nich kciuki. Co do chmielu to na pewno jest w cycuchu nelson (wiadomość od właściciela), innych nazw nie pamiętam. Co do Gór Sokolich, jest to pasmo wchodzące w skład Rudaw Janowickich. A słynne „cycki” to Krzyżna Góra i Sokolik Duży na których wdrapanie się serdecznie polecam;)

 3. Ło Matko Najświętsza!!! Tomaszu, bój się Boga!!! Jeszcze zaczniesz świecić w nocy!!! A tak na poważnie – faktycznie, odważne przedsięwzięcie, jak na Miedziankę. Szacunek – miasto zapomniane przez Boga i ludzi, kiedyś tętniło życiem. Sporo jest po zachodniej stronie takich miasteczek.

  P.S. Oglądałem ten test sącząc Portera Bałtyckiego z Borawru na Jurze… mniam 😉
  POZDRAWIAM!!!

  Daro

 4. Na stronie www browaru to piwo ma inną etykietę. I nawet można sobie kupić etykietę 😀 tylko z innego ich piwa. Jak widać bardzo dużo mają do zaoferowania, niezła inwestycja. Fajnie.

  A Sudety są świetne, kilka razy byłem w Szklarskiej. Dość wysokie góry ale szlaki bardzo przystępne, masa tras rowerowych (ale umiejętności Włoszczowskiej mieć nie trzeba :P), w miarę dobrze oznaczonych z niezłymi punktami widokowymi. Wodospady (chyba najwyższe w Polsce), skały, skałki itd. Mnie te miejsca urzekły, czego nie mogę powiedzieć o Beskidach, a mam do nich stosunkowo blisko z domu.

 5. W Rudawach Janowickich warto też zobaczyć Kolorowe Jeziorka, zamek Bolczów i panoramę z Ostrej Małej (widok na Śnieżkę i Kotlinę Jeleniogórską) po drodze na najwyższy szczyt Rudaw – Skalnik (945). Góry niskie, szlaki łatwe, ale jest pięknie.

 6. Góry Sokole popularnie zwane Sokolikami to kultowe miejsce szkoleń wspinaczkowych. Od wspinaczki w Sokolikach zaczynało wiele sław polskiego himalaizmu, m.in. Wanda Rutkiewicz, Kazimierz Głazek, Janusz Kuliś, Marek Kęsicki, Andrzej Sikorski, Akeksander Lwow, ale praktycznie wszyscy w jakimś okresie swojej kariery tu się wspinali, także Jerzy Kukuczka. Do dziś jest to miejsce szkoleń wielu szkół wspinaczkowych. Ogólnie cała okolica jest obecnie bardzo turystyczna.

  Do poczytania:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Miedzianka_(wojew%C3%B3dztwo_dolno%C5%9Bl%C4%85skie)
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Rudawy_Janowickie
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Janowice_Wielkie
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kolorowe_jeziorka

Leave a Reply