Fine Tuned Brewery – pierwszy polski browar na Wyspach

15
1789

Oto przyszedł czas na degustację premierowych piw z Fine Tuned Brewery. Kto był na WFDP pewnie miał okazję spróbować, kto nie był będzie miał okazję, bo butelki pojechały w Polskę, podobnie jak beczki, a w zasadzie caski. Skupmy się jednak na piwach: Sunshine Reggae APA, Classic English IPA oraz Hard Bass Stout.
Dajcie lajka na fejsie, Paweł się ucieszy, jak zobaczy wsparcie z Polski.

Materiał powstał w ramach współpracy z Fine Tuned Brewery.

15 KOMENTARZE

  1. Z ta pianą to prawda, że szkło nie jest w UK nawet przystosowane do nalewania piwa wraz z pianą. Chodzi tutaj również o prawo, które tego wymaga żeby każdy klient dostał idalnego „pinta”. Znając mentalność Brytolii reklamujących każdą drobną pierdołę każdy barman w UK woli nie ryzykować i nalewa piwo czasem aż do przelania (oczywiście bez piany). Druga kwestia to oszczędność Anglików, którzy chcą dostawać jak najwięcej piwa bez niepotrzebnej (dla nich) piany, żeby się szybciej upić za mniejsze pieniądze.

    • No no, bo Polacy to z kolei taki rozrzutny naród… i (większości) wcale nie zależy na tym alby „się szybciej upić za mniejsze pieniądze” 😛

  2. Zakupiłem z ciekawości po Twojej reklamie we Wroc na festiwalu 2 buteleczki… szczerze zawiodłem się, średniawka…
    a staut bez piany to żart dla mnie.

  3. Gdzie można znaleźć takie kompendium piwne? Chodzi mi o opisane style piwne (jakie wzorce.skąd się wzięły) + coś o aromatach chmieli. Pozdrawiam!

  4. Classic IPA nalewane grawitacyjnie z caska wygląda jak rozcieńczona herbatka (i nawet podobnie smakuje). Dziwnie się pije takie piwo bez piany i bez gazu 😉

Leave a Reply