Wizyta w Browarze Stu Mostów

8
4202

Po wizycie w Profesji, odwiedziliśmy Browar Stu Mostów. Przy okazji udało się nagrać wywiad z Grzegorzem Ziemianem, czyli właścicielem oraz Mateuszem Gulejem, czyli piwowarem Browaru Stu Mostów.

8 KOMENTARZE

 1. Świetny film! Dla mnie wizyty w browarach to najlepszy materiał na blogu. Tutaj jeszcze trafiłeś na dobrego rozmówcę, na prawdę dobrze się słuchało i oglądało. Proszę o więcej takich materiałów z 'zakładów pracy’ 😉

 2. Tomek,
  możesz rozwinąć wątek „rury dms”? uciełeś temat i kompletnie nie zrozumiałem na czym to polega.
  poza tym materiał bardzo dobry (dobry rozmówca)

  • To jest odpowiednik Schokolino od Kaspar Schulz, chodzi o to, że w kotle brzeczka jest rozpryskiwana z tzw. parasola. Nie wytłumaczę Ci tego, to trzeba zobaczyć.

   • jakąś prezentację dorwałem, ale jest ona lekko enigmatyczna dla mnie. czy chodzi o to, że brzeczka przez większość czasu nie jest wrząca a jedynie gorąca koło 98’C (oszczędność energii i mniejsze straty odparowania) a DMS w tym czasie ucieka dzięki rozpryskiwaniu?

 3. Świetnego piwowara ma Browar Stu Mostów. Bardzo fajnie wszystko opowiedział. Piwa też im wychodzą świetne. Jedyne do czego bym się doczepił to zbyt duże umiłowanie pszenicznych. Wrocław leży blisko Niemiec, które pszenic robią naprawdę multum, a więc wybór jest ogromny, a Polacy jakoś szczególnie za pszenicą nie przepadają.

Leave a Reply