Total Domination z Ninkasi Brewing Co.

19
2203

IPA z Ninkasi, ale nie tego naszego, tylko tego amerykańskiego. Spędziłem trochę czasu na montażu tego materiału, dodatkowo jest w 4K, ale za to 25 fps. Dajcie znać, czy ma sens inwestowanie w tego typu montaż mojego cennego czasu. 😉

19 KOMENTARZE

 1. Hmm powiem Ci szczerze, że ja np często włączam Twój filmik w tle, słucham co mówisz ale robię na kompie coś innego więc nie patrze, więc jeśli więcej osób ma takie zwyczaje to kwestię montażu można popuścić 😛

 2. Ten dodatkowy montaż, no może i być tylko żeby nie było że to odbywa się kosztem czegoś innego. Ja wiem, materiały z Barcelony, kużnia piwowarów i piwne newsy czy pytania od widzów czekają na publikację, a tu same degustacje. No nie na to czekam.

  • jest dobrze, ale bez przesady, ostatnio czasami brakowało mi pokazania z bliska kapsli (lubię kapsle :D), teraz to się unormowało wiec w porządku, ale moim zdaniem nie masz co się zagłębiać i tracić zbędnie czasu żeby to ładniej wyglądało, bo bez tego tez jest moim zdaniem spoko… 🙂

 3. To samo u mnie. Często przeglądarka z włączonym YT „ląduje” na drugim monitorze (ekranie) i sobie leci, a ja pracuję na głównym.

 4. Zbliżenia na butelkę, kapsel i nalewanie jak najbardziej na plus, reszta fajne ale nie konieczne. Ja głównie słucham ewentualnie czasem rzucam okiem na ciekawsze momenty, np. na zbliżenia więc takie krótkie wrzutki mogę przegapić.
  Inna sprawa z Piwnymi Newsami tam już jestem przyzwyczajony, że co chwila coś może się pojawić więc pilniej oglądam 😉

 5. Moim zdaniem nie ma sensu taki montaż. Pewnie większości (w tym mnie) starcza HD, nawet nie musi być full. Poza tym 25 fps w niektórych przypadkach jest na granicy przyzwoitej oglądalności. Wprawdzie w Twoim przypadku, dość statycznych scen degustacji tego nie zauważymy, ale wiosna idzie, pójdziesz gdzieś na łąki w plener a trawy i łany zbóż będą nerwowo dygotać zamiast pięknie falować. Jakimś szpecem nie jestem, ale tak to wygląda na filmach porównawczych.

 6. Fajne są elementy zbliżeń na etykietę i kapsel, z tym zawsze był problem bo Ci nie ostrzyło. Natomiast dalszy montaż chyba jest zbędny, no chyba że znalazłeś skład piwa i gdzieś go rzucisz.
  Ja natomiast sugerowałbym zadbanie o inną kwestię, tj.: Tomku jak ktoś przysyła Ci piwo i nie deklaruje, że chce pozostać ananimowy to z grzeczności i z szacunku wypadałoby zapisać imię bądź nick na karteczce i dopiąć gumką recepturką do butelki. Trochę słabo wygląda jak mówisz, że dostałeś piwo od widza ale nie wiesz jakiego, można by pomyśleć że „masz w tyłku tego widza tylko piwo ważne”. Mam nadzieję, że tak nie jest, a widzów szanujesz.

  • Zwykle po prostu znajduję w ciągu kilkunastu sekund maila i nie ma z tym żadnego problemu. Tym razem, nie wiem gdzie on się podział. Ewentualnie jakim kanałem komunikacji się kontaktowaliśmy, że nie mogę tego znaleźć. Jednakowoż biję się w pierś, choć mógłbym przypalić głupa, że… „oj zapomniałem”.

 7. Jeżeli montaż miałby się odbywać kosztem poziomu merytorycznego i częstotliwości publikacji to możesz dać sobie z tym spokój. Co do jakości nagrania to może gdybym oglądał na TV to zauważyłbym różnicę. Myślę, że mało kto ogląda filmiki na TV. Ja często oglądam na komórce w podróży i niestety takie duże formaty szybko wyczerpują mój limit transferu.
  Ostatnio zmieniałeś sprzęt i cały czas jest problem z właściwym kontrastem i ostrością albo oświetleniem. Tablica z kapslami jest jakaś zamglona i odbija światło. Dla mnie jest to irytujące.

 8. Bardzo fajnie to wyglądało z pokazaniem piwowarów, kapsla, ety i kontrety, swoją drogą bardzo fajnie graficznie pokazane składniki a do tego informacja o dostępności piwa, takie coś mogłoby się przyjąć w polskim crafcie bo często nie wiadomo z jaką częstotliwością są powtarzane piwa. Pinta co prawda ma daty kolejnych rozlewów na necie, ale już np. kiedy będzie znowu Crazy Mike od Ale Browaru to nie sposób się dowiedzieć. Jeśli chodzi o jakość obrazu 720p wystarcza spokojnie. P.S. Wojtek ma rację, że trochę słabo wypadło z tym zapomnieniem kto Ci dał piwo…..

 9. pewnie że co lepsze to lepsze ale szkoda życia w 100% zwykłe hd wystarczy aż tak piękny nie jesteś 😛 I fakt jak wielu ciekawie mówisz i słucham tego ale nie oglądam całości, opatrzyła się już nam twoja gęba 😉

 10. Jak przeczytałem o tym montażu to się przestraszyłem, że będzie pocięte – na szczęście nie było 😀
  A poza tym, to podobnie jak inni komentujący, uważam, że chyba trochę szkoda Twojego czasu na taki szczegółowy montaż. Jeśli chodzi o zbliżenia na etykietę i kapsel, to wolałem to przybliżanie danego „elementu” do kamery. Miało to swój klimat, aczkolwiek nowy sposób też nie jest zły. Inne grafiki, efekty i zwiększoną rozdzielczość uważam w sumie za zbędne.
  Myślę, że lepiej będzie jak ten czas poświęcisz na nagranie / przygotowanie materiałów, na które wielu widzów czeka, czyli Barcelona, Kuźnia Piwowarów, Piwne Newsy i coś czego już praktycznie od miesiąca nie było, czyli nowe 100 pytań.

Leave a Reply