Piwne Newsy 30.1.15

53
3061

Z publikacją musiałem czekać na oficjalne ogłoszenie wyników przez Ratebeer.com, ale za to macie info z pierwszej ręki. A jeszcze dziś informacja o bardzo ciekawej imprezie, która mogłaby się znaleźć w Piwnych Newsach, ale zasługuje na osobny wpis.

Link do kanału Hoppy News – dajcie im suba. 😉

53 KOMENTARZE

  • Pamiętam, kiedyś, jeszcze w Dzienniku Telewizyjnym, na biurku stał telefon, który czasami dzwonił pod koniec programu. Prezenter odbierał, powtarzał parę razy -Tak, tak. Na koniec mówił -Rozumiem,dziękuję. I po odłożeniu słuchawki -Proszę państwa, informacja z ostatniej chwili… i tutaj podawał informację. W Piwnych Newsach też powinna być informacja z ostatniej chwili 🙂

 1. Administratorzy FB to po prostu debile. Od jakiegoś czasu np. nie potrafią odróżnić słowiańskiego kolowratu (słoneczka) od nazistowskiej swastyki i usuwają nagminnie nasz symbol pomyślności.

 2. Co złego w mojej sugestii? Jeśli tak kulturalnej dyskusji oczekujesz to powiem Ci tak: jak masz za ciemny filmik to sobie rozjaśnij monitor.

  • Przepraszam jeśli Cię uraziłem, ale jak czasami widzę pytania ludzi wydaje mi się że sami nic nie umieją (albo im się nie chce) znaleźć i tylko oczekują otrzymania wszystkiego na tacy.

  • To już żeby nikogo nie faworyzować to powinien zamieścić linki do wszystkich wydarzeń i/lub browarów o których wspomina. Ale przecież wiemy co Redaktor na to odpowie 😉

  • No w tych rankingach co mamy 3 miejsca to akurat Niemcy zdobyli 21 złotych, srebrnych i brązowych medali, w tym próbowane u Tomka ESB z Ale*Manii.

   Poza tym gratuluję otwartego podejścia, a nad ironią trochę trzeba popracować.

 3. Też zwróciłem uwagę, że wojna cenowa trwa. Koncerniaki 2 lata temu w promocjach schodziły lekko poniżej 2, najczęściej 1,99, teraz w promocjach zaczynają dochodzić do 1,50.
  Wg. mnie jest to dowód, że ludzie odchodzą od eurolagerów, a już tylko ostatnią deską ratunku, czyli ceną koncerny próbują się ratować.

  • To też, ale to chyba jeszcze nie ta skala, raczej problem w tym, że koncerny podbiły sprzedaż w sezonie EURO 2012 i próbują taki poziom utrzymać, co im sie nie udaje bo zdaje się, że osiągnęliśmy sufit w sprzedaży piwa…

  • Ludzie wcale nie odchodzą od eurolagerów tylko po co mają płacić 2,5 zł za Tyskie jak mogą kupić Żubra za 1,7 zł,który smakuje tak samo. Przecież niczym poza etykietą to się te koncerniaki nie różnią.

 4. żubr często sprzedawany jest w 4-paku w biedronce w promocji za ok 8zł tyskie chyba nie tak często o za 8,99 chyba (chyba bo nie kupuje 🙂 )

 5. Nie wiem, czy było w którychś newsach, ale Kingpin warzy właśnie jakieś piwko z kawą, laktozą, płatkami dębowymi, wanilią i z czym tam jeszcze, czyli grubo. Info to nie jakaś nowość, bo juz chyba z tydzień ma.

 6. Jak nasze piwa zaczną wygrywać medale na międzynarodowych konkursach to uwierzę, że są naprawdę dobre, bo jak na razie to wygrywają niemieckie i amerykańskie.

 7. Co do jakości polskich piw, uważam, że jest na prawdę dobrze, i nie ma co jojczyć. Wszak słychać też opinie, że ratebeer jest jednostronnie amerykański. Zatem o co chodzi? Jest miejsce jest uznanie, jest sukces. I tyle. A poza tym urodziła mi się dziś córeczka Zosia. Uczciłem Szczunem i świetne to piwo. Połączenie udane Belgii i amerykańskiego chmielu. Porównywalne z La Chouffe Houbblon. To tak a propos powyższego wątku. Pozdrawiam wszystkich :-). Szczęśliwy tatuś.

 8. Mały błąd w nazwie piwa Chmielogrodu Tomku: Trzypalczasty jest w nazwie, w video mówisz trójpalczasty. Miodkiem nie jestem, ale a słowniku PWN pierwszej wersji nie uświadczysz.

 9. Skoro Żubr jest teraz piwem numer jeden w Polsce, to może czas na wielki test piwa Żubr tak jak to było z Tyskim Gronie.:)
  Może dasz się skusić na taki test??

  • Formuła Wielkich Testów jest chyba na wyczerpaniu.
   Może być ew. Wielki Test Weizenów, Black IPA czy w przyszłości wędzonych lagerów lub wędzonych IPA, ale to już się będzie robić mało ciekawe, o ile sam styl piwa nie będzie ciekawy. Chociaż mnie osobiście marzy się test witbierów, bo oznaczałoby to, że mamy duży wybór witbierów.

Leave a Reply