A więc WOJNA! – czyli 9. odcinek Let’s Play z kopyrem

29
2354

Zastanawiam się właśnie jak rozwiązać temat Let’s Playów na blogu? Czy normalnie wrzucać je jako trzeci film danego dnia? Czy publikować zbiorczy wpis raz na tydzień? Jakieś inne pomysły? Tymczasem zdradziecki spisek Rosji i Szwecji spowodował, że skończył się czas pokoju. 

29 KOMENTARZE

 1. Hej, piszę jako subskrybent: jak ktoś chciałby oglądać Twoje „letspleje” to na pewno się przeniósł na nowy kanał. Ja chciałbym tu widzieć tylko piwo, ew. raz na miesiąc „0 IBU”. Ten film traktuje jako SPAM – pozdrawiam!

   • Kopyr, jesteś chyba jakiś nadwrażliwy. Najpierw pytasz ludzi o zdanie. Ktoś pisze, że chciałby tylko piwo, przy tym nawet Cie pozdrawia. Nie widziałem w komentarzu k84 chamstwa, a raczej w Twoim. Gość wyraził swoje zdanie. Pytałeś o jakieś pomysły, więc podsunął, że możesz założyć nowy kanał i tyle.
    Jeśli o mnie chodzi to nie oglądam Let’s Play, ale nie przeszkadzają mi. Jeśli tylko jakość i ilość materiałów piwnych się nie zmieni to jest ok.

    • Dokładnie, mnie tez zaskoczyła reakcja Tomka.

     Zasadniczo to jego blog i może tu zamieszczać co chce. Ale po to są komentarze żeby każdy mógł się wypowiedzieć, a jeśli Tomek pyta o zdanie to nawet namawia Nas, czytelników, ogladaczy, subow do napisania własnej opini. k84 może nie był specjalnie miły ale chamstwa w Jego wpisie nie widziałem.

     Ps życze fanom fanom lets playów i ich oponentą udanego piątku 🙂

   • Tomku chyba nie chodzi o to co masz robić i gdzie. Bo fakt jest faktem i to jest twój kawałek internetu i powinieneś go urządzać po swojemu. Chodzi chyba o to że ludzie którzy są zainteresowani tylko piwem czują się troszkę zdezorientowani. Zmieniasz troszkę profil. Było piwo, piwowarstwo i… a teraz jest piwo, gry, piwowarstwo i…
    To „i…” pojawiało się raz miesiącu.
    Jeśli mogę to podsunę pomysł. Może warto rozbudować newslettera, w taki sposób alby można było zaznaczyć co mnie interesuje.
    Np piwo-recenzje, piwo-warzenie, piwne newsy, wywiady, troszku kultury, zero ibu

   • Napisałem krótko i zwięźle, dodałbym kulturalnie. Zrozumienie słowa pisanego się kłania: „chciałby”, „chciałbym” i „pozdrawiam”. Jeżeli kogoś kto w ten sposób określa swoje zdanie nazywasz chamem, to świadczy to tylko o Tobie.

    Dodałbym, że piszę jako (w tej chwili) jeden z 723 subskrybentów, co w moim mniemaniu powinno Cię zainteresować. Oczywiście nie musi, możesz publikować co Ci się rzewnie podoba, licz się tylko z konsekwencjami

    • Napisałeś

     Ja chciałbym tu widzieć tylko piwo, ew. raz na miesiąc „0 IBU”. Ten film traktuje jako SPAM

     Określiłeś, coś co zrobiłem dla wielu widzów (nie wszystkich, ale jednak) mianem SPAMu, czyli śmieci, a dodatkowo uzurpujesz sobie prawo do decydowania o tym, jak często mogę nagrywać 0 IBU. Dla mnie to jest mniej więcej tak, jakbyś przyszedł na koncert Kultu i w przerwie między piosenkami krzyknął.

     Ja chciałbym tu słyszeć tylko piosenki z Ostatecznego Krachu Korporacji, ew. jedną, dwie z nowej płyty. Waszą ostatnią płytę traktuje jako śmieci nagrane dla kasy.

     Jeżeli to nie jest chamstwo, to mamy różne definicje chamstwa.

    • Jeżeli porównujesz piwnego bloga do koncertu Kultu, to gratuluję megalomanii. Idąc na jakikolwiek koncert mogę mieć swoje zdanie i preferencję, ale na pewno będą one inne niż na blogu (PIWNYM)

     Więcej dystansu życzę, i sprawdź inne komentarze…

  • W pełni zgadzam się z k84. Sub jest dla materiałów czysto piwnych, natomiast tak często powtarzające się lets playe mogą być traktowane jak pewien rodzaj spamu. I żeby było jasne, zdarza mi się obejrzeć materiały z Cywilki, ale rozumiem ludzi, których to nie interesuje. Myślę, że jeden wpis w tygodniu z linkami do materiałów growych to dobry kompromis.

 2. Nie przejmuj się negatywnymi komentarzami. Trzeba być niedorozwiniętym umysłowo, żeby nie potrafić w spokoju ominąć materiału, który nas nie interesuje, a na takic widzach Ci chyba nie zależy. Pozdrawiam.

  • Nie widzę powodu, żeby używać zwrotu o niedorozwoju umysłowym, pewnie nigdy z takimi ludźmi nie miałeś do czynienia.

   Dostaje dziennie kilkanaście (minimum) maili z subskrypcjami (oczywiście z rożnych miejsc) i życzyłbym sobie, aby zawierały tematykę do której się zapisywałem – nie pozdrawiam

 3. Pisałem już o „Let’s Playach” wcześniej, swoje zdanie podtrzymuję, ciszę się że powstał nowy kanał dzięki czemu na youtube’owych subach nie widzę już nie interesującego mnie materiału. Natomiast co do pojawiania się tych wpisów na blogu to czy nie da się zrobić tak, że wpisy będą się pojawiać normalnie ale nie będą widoczne jako ostatni materiał (obok odpowiedzi i piwnych newsów), bo tam będzie zawsze jakiś materiał „piwny”? Taka by była moja propozycja i wydaje mi się optymalna, pytanie czy coś takiego się da zrobić?

 4. E tam, let’s play może zostać tak jak jest, nie widzę problemu by po wejściu na bloga, YouTube czy RSS zwyczajnie nie oglądać tych filmów, a zobaczyć tylko te, które się chce. Ja to nawet nie wszystkie degustacje oglądam, bo jak nie lubię risów, to mnie nawet Kopyr do nich nie przekona i pomijam te filmy. Jeśli każdy zacznie domagać się, by publikowane było tylko to co on chce, to „nie będzie niczego”. Chillooout!

 5. Po prostu wrzucaj filmy z gier jako trzeci czy czwarty wpis. Dodatkowo dla gier mozesz stwrzoyc na pasku obok troche kultury zakldke gry.

  ______

  Pare komentarzy odnosnie gry.

  XIX wiek, a tu tutaj w miastach nie ma murow obronnych czy zamkow, zas na mapie jeszcze paletasz sie jednostkami z czasu antycznego. Ulepsz je, a miasta przestaw na tryb produkcji i szybko pobuduj zamki bo ruskie cie zaoraja na calego!

  W widoku miasta masz cos takiego jak – przydzial obywateli, u ciebie jest to kompletnie nieruszone.
  Tam ustawiasz jak wysilki obywateli maja sie ksztaltowac np. produkcja, zywnosc, kultura, wielcy ludzie… Dodatkowo recznie umieszczasz ludzi w budynkach, tylko obserwuj czy miasto wciaz bedzie sie rozwijac (zielony numerek przy nazwie symbolizujace liczbe tur do wzrostu)

  Niestety, ale miasta na domyslnym profilu sa malo wydajne co w widac w twej grze, bo w niektorch masz nawet bezrobotnych obywateli.

  • Był jako trzeci wpis i nie zapobiegło to narzekaniom. 😉 Tak czy owak Let’s Playe mają już swoją sekcję u dołu strony głównej. Zniknęły też z głównego ciągu, ale nie zniknęły i nie znikną z RSSa. Jak komuś nie pasuje, to niech z RSSa zrezygnuje.

   • Nie bloguję więc się nie znam ale czy ten przepis nie zadziała?:

    Modified Feedburner Category Exclude Tag

    First, find the category ID of the category you want to exclude in your WordPress Category listing. Then go to your FeedBurner dashboard and click “Edit Feed Details.” In the field “Original Feed”, enter the feed URL with the categories you want to exclude using the following syntax (assuming the category you want to exclude is #3):

    http://yourdomain.com/rss&cat=-3

    If you want to exclude another category (i.e. exclude category 3 and 12)

    http://yourdomain.com/rss&cat=-3&cat=-12

    Niby nie jest ciężko odkliknąć niechciany filmik ale z drugiej strony ludzie Ci marudzą i dupę trują więc skoro tak ich to drażni…

    Btw, zna ktoś może darmowy czytnik RSS (nejlepiej w chromie, w ostateczności w firefox) który pozwalałby na większą elastyczność? Np. w konfiguracji zaznaczam, że jeśli tytuł wpisu zawiera takie-a-takie słowo to jest ignorowany.

 6. Nie kumam czaczy. Jak komuś nie pasuje że Tomek „Będzie grał w gre”. To niech nie ogląda. Albo w tym momencie rozgrywki kibicuje Carycy.

Leave a Reply