Dark Alliance to solidnie nachmielony coffee stout z browaru Moor Beer Co. Czy połączenie kawy i chmielu ma sens, czy jedno z nich nie zdominuje aromatu? Oglądajcie do końca.
Dark Alliance to solidnie nachmielony coffee stout z browaru Moor Beer Co. Czy połączenie kawy i chmielu ma sens, czy jedno z nich nie zdominuje aromatu? Oglądajcie do końca.
No nie tylko Moor, ale przeciez Arbor z Bristolu ma butelki 660 ml, tylko innego ksztaltu. I to w sumie troche dziwne, ze sam Bristol ma takie butelki, bo dalej do BrewDog.
BrewDog właśnie zaczął używać takich butelek, więc nie tylko Bristol
http://www.brewdog.com/product/punk-ipa-660ml-bomber
Tomek, gdybyś miał do wyboru tylko jedno szkło do piwa to co byś wybrał?
Teku? Czy może coś innego?
Albo teku, ale z wyjątkiem np. piw pszenicznych?
Czy może możesz polecić jakiś podstawowy zestaw szkieł?
No najczęściej korzystam z Sensorik Pokal z Sahma, ale bardzo lubię też tego mini tulipa, w którym degustowałem KBS.
Bomber ma 650 ml (22 US fl oz), a małe butelki z USA mają 355 ml (12 US fl oz).
330 ml, 500 ml i 660 ml to rozmiary typowe dla kontynentalnej Europy, nie USA 😉
Taaa… typowe. Znajdź w Niemczech, Czechach lub Belgii 660 ml lub 665 ml.
Stella Artois, Carlsberg, Heineken, Beck’s, DAB, San Miguel… To są jedne z najpopularniejszych piw w swoich krajach i każde ma w swojej ofercie butelki 660 ml. Ten rozmiar butelek wprowadziły na rynek koncerny piwne w Europie.
W USA takich nie znajdziesz, bo tam wszyscy operują na fl oz i nikt nie będzie sprzedawał piwa mającego 22,4 fl oz (czyli 660 ml).
A dla potwierdzenia – http://www.beeradvocate.com/community/threads/22-4-ounce-bottle.83068/ Amerykanie piszący, że nigdy nie widzieli takiego rozmiaru butelki 😉
Dobra, różnica 660 ml a 650 ml jest zaniedbywalna. W Europie króluje 0,5L i o to mi chodziło.
w Beneluxie króluje 0,33l. Pół litry to Niemcy, Czechy, Polska
Zasadniczo moim celem nie było wywoływanie dyskusji, co gdzie króluje – chciałem tylko sprostować mały błąd dotyczący rozmiarów butelek, z którego to błędu wywnioskowałeś, że Moor używa amerykańskich butelek bo piwowar jest w połowie Amerykaninem. Tyle ode mnie 😉
Bo Moor używa dużej butelki dlatego, że piwowar jest Amerykaninem, co oczywiście nie oznacza, że ta butelka jest amerykańska (w sensie z Ameryki).
Sorry Jacer, teraz w DE jest to 55% do 45% dla butelek 0.33l — przynajmniej jest taka ogolna tendencja. Co wiecej, duza czesc browarow ma butelki 0.33 i 0.5 dla tego samego piwa.
Tomku, a jak jest z kosztami produkcji piw o wspomnianych pojemnościach? Duża jest różnica w kosztach wyprodukowania o,33/0,5/0,65 (0,66) ?
Cześć Kopyr,
dlaczego nie testujesz piw z browaru Arbor? Znalazłem tylko jedno piwo przetestowane przez Ciebie w serii filmików Bristol Trip. Ciekawi mnie Twoja opinia na temat piw z Arbora.
Bo nie mam kiedy. Generalnie moja opinia jest bardzo dobra, ale butelek nie piłem.
Kopyr, wydaje mi się, czy trochę gardło Cię szarpie? Taki przeziębiony głos masz. 🙂
Dobra, doczytałem na Youtubie. 🙂