KBS z Founders Brewing

33
4015

Na 40 000 subów na YT dla widzów przygotowałem Wielki Test Piwa Tyskie Gronie. Po robocie zaś postanowiłem uraczyć się rarytasem zza Oceanu, czyli piwem Kentucky Breakfast Stout z browaru Founders Brewing.


33 KOMENTARZE

 1. Myślę, że odpowiedź na to, dlaczego tak się dzieje tkwi w tym, że Ty Tomku chyba jako pierwszy zacząłeś żyć blogiem, poświęciłeś wszystko dla tej działalności, podczas gdy inni traktują to jako dodatek, rozrywkę – przez to zamieszczają wpisy/filmy znacznie rzadziej. Robią przerwy, potem wracają – Ty jesteś cały czas on Top. Wiem to po sobie, bo też prowadzę minibloga, ale robię to dla przyjemności i nie mam na niego wiele czasu. Przez to też zyskujesz bardzo wielu zaufanych widzów (no i przy okazji przeciwników). Naprawdę wielki szacun. Zdrowie!

 2. Gratulacje ilości subskrybentów!

  A tak wyglądają na dzisiaj 3 najbardziej popularne filmiki:

  1. Wielki test piw z Biedronki – 294 938 wyświetleń

  Trzysta tysięcy!

  2. Kropki na spodzie puszki – piwne mity odc. 5. – 169 295 wyświetleń
  3. Wielki test koncerniaków – 150 185 wyświetleń

  I to jest siła. Prawdopodobnie dzięki tym filmikom sprzedaż piwa kraftowego wzrosła bardzo. Dzięki temu będzie coraz więcej browarów, coraz więcej osób, które same uwarzą piwo. Co z tego, że te filmiki nie dotyczą w żadnym stopniu piw z górnej półki? Wieść idzie w świat.

  Jeszcze raz gratulacje i byle tak dalej.

 3. Świetna recenzja :))
  Myślę, że Twój sukces w największym stopniu wynika z naturalności i widocznej pasji. Nawet „yy” i „ee” 😉 nie wkurza (mnie przynajmniej), jeśli jest naturalnym efektem emocji kogoś, kto autentycznie jest zajawiony na to, co robi.
  In other words – great job Mr. Kopyra 🙂

 4. „Tamto (Tyskie) było dla was a teraz coś dla mnie (KBS)”
  Zabrzmiało to niezbyt sympatycznie, ze niby dla nas pospólstwa, tyskacze, a tylko dla ciebie inne pyszne piwo!

  A z cena przesadziles, bo kosztuje okolo 7 dolarow za taka butelke.

 5. Nie trzeba jechać do stolicy, żeby piwo wbiło Cię w glebę:) Co do Twojej popularności, odpowiedziałeś sobie na jedno „bardzo, ale to bardzo ważne” pytanie i zacząłeś to robić. Kochasz TO, wszystko u Ciebie jest naturalne niewymuszone, wkładasz to serce i masz ewidentnie do tego talent i za to Cie wszyscy uwielbiają. Rób tak dalej:)
  P.S. dzięki za rozmowę i fotkę na WFP.

 6. Aromatyzowane jakimś aromatem, substancja spożywczą czy naturalnymi składnikami?

  Tomku, te wszystkie kanały polskie, które mają miliony wyświetleń i setki tysięcy sub’ów bazują na głupocie, płytkim żarcie czy czasem wręcz na „chamówie” a, że społeczeństwo mamy co raz durniejsze to się oglądalność im kręci….

  Tak sobie teraz myślę, że nie będzie dziwne jak za jakiś czas będzie zlot fanów Kopyra he he.

  • Zlot (taki mini) już był w tym roku podczas Festiwalu Piwa, Miodu i Potraw Tradycyjnych w Obornikach Śl.

   A KBS jest aromatyzowane oczywiście naturalnymi składnikami – kawą i czekoladą.

   • Ale to był przy okazji…. a mi chodzi o taki wiesz z kartonowymi Tomaszami naturalnych rozmiarów, konkursem na sobowtóra, recytacją wierszy na cześć….
    pisk fanek… chociaż tych to chyba jakiś promil jest 😉

    ale to by była abstrakcja 😉

    A to, że będziesz miał największy piwny blog/kanał na świecie to jest jakaś chyba polska specyfika odbioru internetu.

 7. Panie Tomku dzięki Panu jutro będę warzył swoją pierwszą warkę piwa domowego. Co prawda nie mogę wznieść toastu KBS-em, ale robię to właśnie w tej chwili Mikkelerem Beer Geek Brunch Weasel, który także dzięki Panu poznałem i uważam, za najlepsze piwo, które piłem dotychczas. Pozdrawiam i proszę o kolejne filmy.

 8. Za swoje osiągnięcia powinieneś dostać od prezydenta piwny order za ogromny wkład w kulturę picia dobrego piwa.

  Może nadejdzie kiedyś taki czas, że Polska stanie się światowym centrum dobrego piwa i będziemy warzyć u was takie rarytasy jak piwo z tej recenzji albo i lepsze:)

  Osobiście czekam na jakieś dobre polskie Barley Wine. Mam nadzieję, że DoctorBrew i inni się postarają bo niektóre IPA-y zalatują już nudą. W tym tygodniu piłem Summer Ale i miałem tylko odczucie „no jest ok ale niczym nie różny się od ich Sunny Ale czy Cascade Ale” po prostu taka nuda już w niektórych browarach jest.

  • I jeszcze reaktywacja PPPP 😛 Tylko Tomasz ma większy rozgłos myślę.
   Dzięki Tomkowi, kłócę się z tatem na temat piw i próbuje mu pokazywać coraz to inne piwa i jaka jest różnorodność. Sam poszukuję piw, choć u nas w Bieszczadach jest kiepsko z znalezieniem… Nawet jak piwo z Ursy jest prawie nie możliwe do dostania. Choć ostatnio ucieszyłem się, jak jakiś przedstawiciel handlowy wiózł pintę, tylko nie wiadomo gdzie.

   Sam uwarzyłbym coś, ale sprzętu nie ma (warzenie w butli do wina odpada, bo ciężko będzie ją wyczyścić i nie ma gara tak wielkiego.)

   DZIĘKUJĘ TOMKU!

 9. Gratulacje za 40k subów. Sądzę, że niepotrzebnie roztrząsasz, co by u siebie zmienić. Mnie najbardziej poza swoją pasją urzekasz szczerością. Prezentujesz na vlogu swój charakter oraz swoje przekonania i naturalnym jest, że nie każdy będzie się z nimi zgadzał. Porównywanie się do blogerów, którzy grają pod publiczkę jest cofaniem się rozwoju. Pozostań sobą, używaj siły argumentów i pokazuj swoje zaangażowanie, a rzesza ludzi zainteresowanych tematem piwa rzemieślniczego będzie się naturalnie rozrastać.
  Niech zaraza się rozprzestrzenia! 🙂

 10. piwo kosztuje $14 za 4pak ale jest bardzo rzadko dostepne , mowiles ze masz gdzie breakfast stout z founders bardzo bym prosil o recenzje ja uwazam ze jest to jeden z lepszych stoutow na swiecie , tak jak uwazam ze founders to najlepszy browar w stanach, a na midwest to napewno, mowiles ze piles curmudgeon i CI bardzo smakaowal to w takim razi musisz sprobowac ich backwood bastard:) piwo jest po prostu …. no nie wiem jak to opisac brak mi slow 🙂

Leave a Reply