Yokohama XPA z Sankt Gallen

15
2127

Nazwa browaru kojarzy się ze Szwajcarią, ale spokojnie to browar z Kraju Kwitnącej Wiśni. XPA zaś ma oznaczać Extra Pale Ale. Szczerze mówiąc, wcale takie bardzo jasne nie było.


15 KOMENTARZE

   • Srawdę a nie prawdę. Freud miałby uciechę jakby analizował co Jakubiakowi się z ssaniem cycka kojarzy. A poza wszystkim to słoma mu z butów wystaje i tyle. Można było te poglądy wyrazić jeśli nie dowcipnie i elegancko to chociaż kulturalnie. A wyszło jak na narodowca przystało.

 1. Ten alert to pewnie ze względu na sytuacje z terroryzmem islamskim….
  Co ciekawe, Japonia jest jedynym państwem, w którym obywatelstwa nie nadaje się muzułmanom a wynika to z zapisu konstytucyjnego.

  Jaka kultura…. koszy brak a czysto jak mniemam 😉

   • Jaki błąd? Muzułmanin nie dostanie w Japonii obywatelstwa i koniec, nawet jak się tam urodzi (mają prawo krwi, jak u nas). Dodatkowo inne restrykcje przy nadawaniu obywatelstwa. Np. Chrześcijanie mają trudniej ale jest to możliwe bo jako wyznawcy tej religii mogą przebywać stale na terytorium Japonii, muzułmanom tego nie wolno, mają określony maksymalny czas a potem musza wyjechać, potem mogą wrócić. Najlepiej jak się człowiek określi jako “bezwyznaniowiec” wtedy odpada kilka punktów z tej całej ich litanii. Ogólnie jest gigantycznie trudno otrzymać obywatelstwo. (około 0,25 % jest tam muzułmanów ale jest to efekt historyczny)

    A poza tym wytykanie błędu to nie zarzucanie, że się ma parcie itp… nie umiesz to nie “wytykaj”.

    • Każdy obcokrajowiec o dowolnym wyznaniu będzie miał podobne problemy z uzyskaniem obywatelstwa Japonii. Skończ już.

 2. Ostrzeżenie przed komarami wynikało chyba z faktu, że w tym czasie w jednym z tokijskich parków komary roznosiły dengę, co poskutkowało sporą liczbą zachorowań.

Leave a Reply