Warsztaty degustacyjne – Dubbel i Porter – Bracka Jesień 2014

31
2551

Wiecie jak było. Było ciężko. Jednak te trudności zewrą jeszcze bardziej nasze szeregi. Po wielu problemach technicznych wreszcie mogę opublikować zapis z warsztatów degustacyjnych poświęconych Dubblom i Porterom. Warsztaty te we współpracy z Grupą Żywiec poprowadziłem w Cieszynie 6. września podczas Brackiej Jesieni. Materiał jest obszerny, bo chciałem jak najwierniej oddać jak wyglądały te warsztaty. W tej chwili gotowy jest film z degustacji Dubbli, natomiast Portery będą dostępne w ciągu kilku godzin.

Materiał poświęcony porterom jest nieco krótszy z powodów problemów technicznych. Najpierw padła bateria i nikt tego w porę nie zauważył, a potem skończyło się miejsce na karcie.

Ciekaw jestem Waszych opinii, czy taki materiał, który z natury rzeczy pozbawiony jest możliwości degustacji, bez montażu, zbliżeń itd. ma sens, czy raczej nie ma porównania z po pierwsze wydarzeniem na żywo, po drugie materiałem nagranym z myślą o publikacji.

31 KOMENTARZE

 1. A tak poważnie to materiał do słuchania bardziej niż oglądania. Plus taki, że kilka ciekawych informacji jest zawarte, to fakt.
  Moim zdaniem powinny być przebitki na kolejne piwa, żeby można było etykietę zobaczyć chociaż (jakieś info pisane z danymi co za piwo itp), na tablice przebitka jakaś…na ludzi, że są 😉 życia więcej na osiedlu powinno być,statyczne to wszystko takie.

   • He,he wiadomo 😉
    Ale nawet “One Man” mógłby zrobić zdjęcie każdego piwa i metodą ciecie-zdjęcie-cięcie wstawić w momencie jak się pojawia kolejne piwo….

    • Inaczej. Można było to zrobić bardziej sfokusowane na wideo. Jednak świadomie chciałem docenić tych, którzy byli na żywo i to wideo jest dodatkiem do wystąpienia w realu, a nie na odwrót.

 2. Uważam, że marynowane oliwki są najlepsze do piwa. Niestety w Polsce nie widziałem takich .W Hiszpanii za to wszędzie. W smaku bardziej gorzkie trochę wyczuwalny czosnek, który pływa sobie w słoiku w raz z oliwkami zawsze są z pestkami. Pyszne. Często w barach w Hiszpanii dają gratis jako przekąskę właśnie te oliwki, czasem czipsy zwykłe solone lub orzeszki solone

 3. Tomku, tak a’propos różnych imprez – czy będziesz może w Opolu na Opolfest na początku października? Domyślam się, że sam nie będziesz niczego prowadził, bo pewnie już by napisali, ale jako zwykły ludź?

  • Pewnie nie będzie. Cały ten Opolfest zapowiada się słabo. Pierwszy dzień jeszcze jako tako ale drugi związany tylko z piwem to kompletna klapa.

 4. Too Long Don’t Watch 😀 . Może jakieś łącza jako spis treści ze znacznikami czasu do konkretnej części.
  Oglądałem na razie tylko dubbla. Sam materiał niczego nie urywa. W pierwszej części przypominało to lekcję chemii, gdzie trzeba było przerobić temat. W drugiej połowie było więcej pytań do uczestników i zrobiło się bardziej ciekawie.

  • Zawsze ogłaszam wcześniej, np. w piwnych newsach. Na te warsztaty wstęp był wolny, bo sponsorowała je Grupa Żywiec. Czasami są płatne, np. panel “Degustuj jak sędzia” we wrocławskim ZUP kosztował, o ile dobrze pamiętam, 150 zł.

 5. Musze przyznac, ze degustacja zainspirowala mnie do wypicia wreszcie przywiezionego 3 lata temu z wycieczki do Brukseli Rochefort 10. 🙂 6stka i 8 mka poszly juz dawno temu – ale 10tki szkoda bylo wypic. 🙂 Zatem lezakowane 3 lata – a data waznosci 2017. 🙂 Butelka cala obklejona drozdzami byla. 🙂

Leave a Reply