Kinky Ale z Doctor Brew

19
3058

czyli IPA Single Hop Equinox

To piwo miało swoją premierę już jakiś czas temu, ale wreszcie w ramach współpracy z browarem Doctor Brew i hurtownią Beer O’Clock, pojawia się na blogu. Nie wiem, czy jest to pierwsza warka, czy kolejna (data przydatności: 02.07.14).

Muszę powiedzieć, że na chmiel Equinox najarałem się jak komornik na szafę, więc oczekiwania miałem rozbudzone mocno. Czy Kinky Ale je spełniło?

19 KOMENTARZE

 1. Ciekawa ta karteczka jest, można gdzieś zdobyć tego typu „pocztówki” z różnymi chmielami? Jakieś fiszki czy coś podobnego? Pamiętam w którymś filmie pokazywał Pan kółko papierowe z chmielami i ich aromatami .

 2. czeka na mnie te piwko .. dzisiaj bedzie w teku 🙂 ..

  tomku a czy miales okazje na CRAZY MIKE-a z aleborwaru?? wlasnie degustuje ..
  double Ipa 100IBU i 9ABV.

  pozdr.

 3. Tomek, niedawno szukałeś najlepszego lagera i udało Ci się znaleźć bardzo dobre Jurajskie z ostropestem. Jeżeli jeszcze nie piłeś, to polecam spróbować nowego pilsa z gościszewa (SH: Mandarina-bavaria).
  Jeżeli próbowałeś, to jak według Ciebie wypada w porównaniu do w.w. jurajskiego?

 4. Powiedziałeś w 6.20 min. że cytrusów nie ma, a później w 10.00 min. że są bardzo intensywne. Chyba, że coś źle zrozumiałem?

  • W 6:20 nie czułem cytrusów, a w 10:00 poczułem. 😉 Tak serio, w aromacie cytrusów może za wiele nie ma, raczej słodkie owoce tropikalne, ale za to goryczka jest bardzo cytrusowa, grejpfrutowa, cytrusy są w smaku.

 5. Kupiłem dziś, Chyba zepsute. Zapach owy po kiszonych ogórkach w smaku podobnie + goryczka chmielowa, leci do zlewu niestety… a to moje pierwsze zetknięcie z equinoxem i taki zawód

 6. Jak dla mnie za słobo wyczuwalne aromaty cytrusowe jak na Ale. Wczoraj piłem np. Ciechan AIPA i było znacznie lepiej pod względem zapachowym.

Leave a Reply