Black Tokyo* Horizon z BrewDoga

18
2126

w kolaboracji z Mikkellerem i Nøgne ø.

Kolaboracyjny Russian Imperial Stout Black/Tokyo*/Horizon powstał w trzech browarach: BrewDog,  Lervig Aktiebryggeri (duński browar, który robił za siedzibę Mikkellera) i Nøgne ø. My degustujemy z Simonem wersję ze Szkocji. Zerknijcie na kanał Simona, żeby zobaczyć jak to wyglądało z jego perspektywy.

A kamera Simona zarejestrowała to tak:

18 KOMENTARZE

 1. No nareszcie! Na tą degustację długo czekałem.
  Myślę, że to było najbardziej idealne piwo do podkreślenia epickości tego momentu.

 2. Mam może trochę naiwne pytanie: Czy to jest specjalnie warzony RIS, czy blend sporządzony z tych trzech piw które przewijają się w nazwie?

 3. A tak po zdjęciu z Instagrama wygląda jakbyście jednak coś “upitrasili” w Glaston? Czy też po prostu sweetfocia z cyklu “Kopyr ,oddawaj fartucha”?

 4. Jak to jest w końcu z tym Black Tokyo Horizon? Są 3 wersje, a czym się właściwie różnią? Receptura jest inna czy ta sama?

   • Podobnie rozumowalem. Co ciekawe smakpiwa.pl ma w swojej ofercie butelki 0,33 tego piwa z mikkellera i brewdoga, znacznie rozniace sie cena. Na moje zapytanie o co w tym wszystkim chodzi otrzymalem odpowiedz, ze to trzy rozne piwa z trzech roznych browarow. Szczerze nie bardzo chce mi sie w to wierzyc. Tzn. trzy rozne browary ok, ale receptura pewnie ta sama. Moze te rozne ceny wynikaja z polityki cenowej brewdoga, wzglednie mikkellera…

 5. Współpraca z Simonem kwitnie więc pytanie czy będziecie może na Festivalu Piwa i Cidera w Cardiff 5-7 Czerwiec też jest co degustować (byłem dwa razy) Brains Będzie jako browar i craft ???

 6. Są trzy wersje Black Tokyo Horizon, wszystkier zblendowane przez Nogne, Mikkelera i Brewdoga. Najmocniejszą pozycją jest wersja uwarzona w Brewdogu, wersja Nogne jest tylko nieznacznie słabsza. Obie zdominowane rewelacyjnym Tokio z Brewdoga. Wersja Mikkerel ma najmniej Tokio ale jest za to najgęstsza i najbardziej oleista. Przypis “Fantastic Intergalastic” zdecydowanie na miejscu. Żurawina ponadto wpływa pozytywnie na “te rzeczy”. Każda wersja warta każdego grosza 🙂

 7. Leżakowane w beczce? Nigdzie nie znalazłem informacji żeby to piwo było leżakowane. No i jak w końcu, 17,2% czy 15,2%?

  Pewnie po pół roku i tak nikt tego nie przeczyta ale trudno 😛

Leave a Reply