Lubuski Chmiel z Witnicy

17
2348

w poszukiwaniu wybitnego jasnego lagera odc. 2.

Wracamy do Polski. Budżetowa propozycja z Witnicy, słynącej z piw masłem i mlekiem płynących. Czy Lubuski Chmiel zatrze to złe wrażenie? Czy pojawi się dobry polski pils za 3 zł?

17 KOMENTARZE

 1. Może diacetyl wynika z tego że te małe browary mają zacięcie na to, żeby piwo jak najszybciej wypuścić na rynek i to się objawia skróceniem czasu fermentacji i leżakowania?

 2. Jakoś taki jesteś źle nastawiony do tego piwa jeszcze przed spróbowaniem ale chyba już wyczuwasz smaki przez butelke 😛

 3. Bardzo jestem ciekaw recenzji Lubuskiej IPA.Dodam tylko że tam diacetylu nie wyczułem, co nie znaczy że go nie ma, albo chmieleniem udało się Witnicy skutecznie go zamaskować.I jeszcze prośba: Czy dałoby się zdegustować Samosierrę ze Spirifiera bo według mnie takie piwo nie powinno trafić do handlu.(sprawdzane przez kilka osób z różnych sklepów z butelki a także z kija i te same “wstrząsajace” przeżycia.Wszystko w regionie od Gdańska do Rumii).Nic nie piszę co tam wyczułem żeby nie sugerować, ale “strach jest”.

 4. Z Witnicy lepiej sobie wypic IPĘ, która jest całkiem całkiem, a nie zawracać sobie lagerem na polskim chmielu.

  BTW nie wiem skad ten hajp na polski chmiel? Ani on jakis specjalnie aromatyczny, ani goryczkowy. Zupelnie tego nie rozumiem i nie czuje.

  Chmielowy Amber, Chmielowe Lubuski, Kasztelan Chmielowy, Perla Chmielowa, Okocim Chmielowe, i inne chmielowe. To jakies magiczne slowo ten CH-M-I-E-L? Kogo oni chca nabrac tymi bezplciowymi lagerami z dmsem i diacetylem?

 5. 3 złote? Kilkadziesiąt kilometrów od browaru, ceny w marketach zamykają się w granicach 5,00-5,50 zł. W tej cenie, mimo że piwo jest ok, nie ma szans.

 6. Świetnie się oglądało tą recenzje, co chwila wybuchałem śmiechem. Powaga przyjdzie przy Lubuskim IPA bo jest jak na tę ligę wielkie.

 7. Tomek, od początku widać Twoją niechęć, niestety…
  Test koncerniaków zdecydowanie lepszy. Może inne piwka też ktoś powinien Ci podstawiać, a dopiero po ocenie zobaczyłbyś co piłeś? 😉

 8. Chyba zaktualizowali kontretykietę, może po obejrzeniu tego filmu 🙂 W każdym bądź razie podają użyte chmielie: Lubelski, Marynka, Perle, Sybilla

 9. Również spróbowałem z oferty Lidla i jest o już o wiele lepiej. Diacetyl co prawda nadal jest, ale z butelki już chmiel było czuć oraz średnia goryczka. Oczywiście nie powala, ale da się to pić. Jak najbardziej wpasowuje się w “pilsa za 3 złote”.

Leave a Reply