Browar Żywiec nowa i stara warzelnia

29
2754

krótki klip ze zwiedzania.

Generalnie Browarowi Żywiec trzeba by poświęcić więcej miejsca i przede wszystkim więcej nakładów pracy, ale korzystając ze zwiedzania wraz z Simonem Martinem nagrałem to co najważniejsze – serce browaru, czyli warzelnię. Nową, olbrzymią, nowoczesną oraz starą, zabytkową i moim zdaniem niedocenioną.

29 KOMENTARZE

 1. Kopyr ja Cię proszę Ty zmień swoje preferencje muzyczne, przynajmniej przy dobieraniu podkładów pod swoje klipy, plizzzzzzzzzzzzz wery wery plizzzzz 😀

 2. a ja myślałem że najczęstrzym surowcem nie słodowanym w GŻ jest jęczmień. Choć z drugiej strony desperados ( a to podobno tatra na aromacie:) chyba ma dużo kukurydzy w sobie. Nieważne. Fajny filmik, szkoda, że taki krótki. Muzyczna psychobitowa zajawka rewelka :] pozdrawiam

 3. Pytanie z innej beczki. Old World RIS można leżakować po otwarciu?? Tzn. wypijam połowę zamykam i odkładam. Ile tak może poleżeć i czy nie jest czasem zbyt słaby na takie rzeczy??

 4. A ja mam jedna prośbę KOPYR. Jakbyś mógł podawać co to za muza w czołówkach leci. Bo niektóre, nie powiem fajne i człowiek by coś więcej posłuchał niż fragmentu.
  Dla Ciebie mało z tym pracy, a dla oglądaczy ile radości!
  To jak? Da się?

 5. Niebezpiecznie było tam na dachu, ja bym się nie “odwaRZył” chodzić po sklepieniu Browaru:) Panie Tomku muza przednia, brakło mi czarno-białych kadrów i meloników.:) Pozdrawiam gorąco!

 6. Kocioł zacierny w Żywcu używany jest przede wszystkim do dekokcji a nie do kleikowania surowca niesłodowanego 😉

  • Kocioł zacierny jest po środku i jak sama nazwa wskazuje jest używany do zacierania. Kocioł na dole po prawej (mniejszy) to jest kociołek dekokcyjny, ale główną jego funkcją przy warzeniu Tatry będzie kleikowanie grysiku kukurydzianego. Być może razem ze słodem, to bez znaczenia.

   • Dokładnie kocioł zacierny służy do zacierania. Naczynie u góry po środku jest tylko kadzią zacierną a to z prostego powodu – brak w nim możliwości podgrzewania. Surowiec niesłodowany faktycznie kleikuje się razem ze słodem.

 7. Cześć, nie wiem czy nie za późno, bo materiał ma już ponad tydzień, ale… Bardzo chciałem zapytać czy przy okazji wizyty w Żywcu próbowałeś piwa Krajcar? Jest to piwo z browaru rzemieślniczego, jedynego o jakim słyszałem na terenie Żywca i okolic.

 8. Cześć Kopyr!
  Bardzo jest mi przyjemnie, że uwieczniłeś mój dom na swoim filmie ( pierwszy na prawo od komina starej warzelni). Pozdrawiam Cię serdecznie i dziękuję za to, że dzięki Twoim filmom zainteresowałem się piwowarstwem domowym. Następnym razem jak będziesz w Żywcu zapraszam Cię na browara … oczywiście z mojej warki.

 9. Kurcze dlaczego tak mało o Żywcu ?? gdzie test zwykłego sklepowego żywca, albo całej serii bocka, marcowego i białego ?? aż takie złe są ??

Leave a Reply