Piwne newsy 4.4.14

21
2709

a w nich petarda. 😉

Równolegle ze stroną Browamatora, który jest organizatorem Konkursu Piw Rzemieślniczych w Żywcu, publikuję tegoroczne kategorie konkursowe. Oprócz tego nowe piwa, a wśród nich jeden zaskakujący powrót oraz nowe browary, w tym jeden o którym raczej nie słyszeliście.

21 KOMENTARZE

 1. Dodatkowo dzisiaj browar Olimp ogłosił że niedługo premierę będzie miało piwo Zeus chmielone Zeusem (prawdopodobnie Single Hop jak wynika z komentarzy pod informacją na Facebooku browaru)

  • No właśnie, czy ktoś ma jakieś doświadczenia, jaki potencjał aromatyczny ma Zeus, postrzegany przecież jako chmiel goryczkowy? Ja użyłem trochę z braku laku w parze z Cascade do chmielenia na zimno Cascadian Dark Ale i piwo ma obezwładniający aromat świeżego, soczystego ananasa.

  • Chmielenie Zeusa jest znane co najmniej od miesiąca, od czasu rozwiązania jednej z olimpowych zagadek kryptograficznych… Pierwsze słyszę o single hop 😉 Wszystko jest na naszym blogu. Pozdrawiam

 2. No no Tomku gratuluje. Niestety ostatnio nie mam za dużo wolnego czasu na śledzenie Twoich wpisów ale to mi nie umknęło. Gratuluje po raz kolejny.

  Tomku jak możesz podaj do kiedy i gdzie wysyła się piwko na konkurs w Żywcu?

  • Ustalmy jedną rzecz – Konkurs Piw Domowych (KPD) i Konkurs Piw Rzemieślniczych (KPR) to są dwa odrębne konkursy. Odbywają się w zbliżonym czasie i miejscu, niektórzy sędziowie pewnie będą sędziować i tu i tu, ale to są dwa odrębne konkursy. Szefem Jury KPD jest Krzysztof Lechowski, a organizatorem jest PSPD. Ja jestem szefem KPR, a organizatorem Browamator. Będziemy oceniać piwa z browarów rzemieślniczych, restauracyjnych, a także regionalnych jeśli spełnią warunki.
   Regulaminy pojawią się w najbliższym czasie.

 3. O tym minibrowarze we Wrocławiu już była wzmianka. Oczywiście na forum browar.biz. Dla zainteresowanych podpowiedź, że nie jest to jedyny „zaawansowany” projekt we Wrocławiu.

Leave a Reply