Hello my name is Vladimir z BrewDoga

72
3532

Czy w takim momencie można żartować z tyrana?

I nie mam tu na myśli strachu, ale raczej czy wypada? Czy nie jest to oswajanie zła? Czy nie jest to lekceważenie dramatu Ukraińców? Koniec końców zdecydowałem się wejść w konwencję. Ciekaw jestem Waszych opinii jak znajdujecie takie przemieszanie spraw poważnych, degustacji piwa i robienia sobie jaj.

Od razu ostrzegam, żeby nie zapędzać się w politykę, historię itp za daleko, bo polecą bany. I przede wszystkim proszę o szacunek dla innych komentujących.

72 KOMENTARZE

 1. Oj różnimy się w poglądach, to co robi Putin to jedna sprawa, ale to co robią OUN-UPA, czyli w tym przypadku nowy rząd Ukrainy, nie zasługuje na naszą solidarność. My łączymy się z nimi w bólu, a oni mówią o odbiorze Przemyśla!

  • Kto mówi? Jaceniuk? Kliczko? Turczynow?
   Jak tam mówili o Przemyślu, to u nas jakiś pajac z ONRu czy czegoś w tym stylu mówił, że trzeba tę sytuację na Ukrainie wykorzystać do tego, żeby odzyskać Lwów.

   • Tia, skusiliśmy się na ten dziwny wynalazek podczas pobytu we Włoszech. To zwykły, ordynarny lager pokroju jakiegoś żywca czy lecha z różnymi etykietkami (każde piwo takie samo niezależnie od etykiety). Taka sama jest seria win (też takie alpażury potworne). Oprócz Hitlera były na etykietach jeszcze nazwy Mussolini, Tito, Erwin Rommel, Main Kampf, Sieg Hail i mój absolutny „faworyt” Arbeit Macht Frei.

 2. Taka uwaga – odnosi się zwycięstwo, porażkę się ponosi 🙂

  Orientujesz się, czy może to piwo jest gdzieś jeszcze do dostania? Kupiłem to piwo komuś w prezencie, ale oczywiście nie pomyślałem o sobie i sam nie mam 😀

 3. O kurcze.. Mówisz o propagandzie II Wojny Światowej, a zaraz o kawałku BigCyca. Niezły rozstrzał i wg. mnie kiepskie porównanie 😉

  Słoik super pomysł!

   • Skini to bardziej odłam wzorujący się na ideologii austriackiego malarza aniżeli na Mussolinim, ale mniejsza o to. Nie uważasz, że niejako porównywanie II Wojny Światowej do wojenki punków ze skinami to trochę przesada? Aczkolwiek wiem, że to wszystko dla jaj, po prostu musiałem się do czegoś doczepić. 😉

    Pozdrawiam.

    • A swastyka to znak solarny przynoszący szczęście. Ale masz rację, pierwszych skinheadów dzisiejsi skinheadzi nazwaliby lewakami. LOL

  • Nie, słoik wąchałem przed użyciem. Kanaliza to bardzo możliwe, że aromaty cebulowo-czosnkowe od amerykańskich chmieli. Np. Summit daje takie odczucia.

   • Tomku pewien jesteś? Wątpię żeby z chmieli dało radę kanalizę uzyskać… czosnkowy i zgniłej cebuli to fakt zapachy tiolowe czyli merkaptan ale w chmielu żeby wystąpiły to pierwsze słyszę. Wydawało mi się że kanaliza to zawsze infekcja nic innego.

    • Jak najbardziej znajdują się, nie tylko merkaptan, i o dziwo dają nie tylko negatywne aromaty, ale też aromat owocowy lub cutrusowy. Odmiany uprawiane w USA mają ich wyższe stężenie, takie, że czasem da radę wyczuć je w gotowym piwie.

    • Wiesz mechanizm może być taki. Chmiel amerykański np. Summit daje nuty cebulowe, czosnkowe. Czosnek i cebula (takie prawdziwe, bo nie wiem czy tak jest w przypadku chmielu) to są nuty siarkowe. Nuty siarkowe, to m.in. DMS, ale też H2S czyli siarkowodór, merkaptany różnego rodzaju, czyli np. kanaliza. Mogło mi się skojarzyć z kanalizą, choć to nie była kanaliza.

 4. Mi się podoba wstęp, nie za długi a zawsze jakieś urozmaicenie, bardziej profesjonalnie to wygląda, jeszcze by się przydało jakieś logo blogu 😉

 5. Problem jest w tym, że tak naprawdę nie istnieje coś takiego jak „naród ukraiński” i najpoważniejszym błędem w polityce polskiej a co za tym idzie w rozumieniu przeciętnych polaków jest to, że bronimy czy też walczymy o coś, czego nie ma. Ukraina to sztuczny twór państwowy, a za wolną Ukrainę walczą tylko nacjonaliści. Cały wschód chce połączenia z Rosją, a Putin to wykorzystuje. Ma jaja, jest w dzisiejszych czasach prawdziwym mężem stanu dla Rosjan. Chciałbym mieć takiego wodza, jak Putin. Mam niestety bełkoczącego Bredzisława.
  Zredefiniujmy termin „polityka”, gdyż w dzisiejszych czasach zapomniano chyba, co on oznacza.

  • Zastanawia mnie twoje wnioski, na podstawie jakich książek, artykułów, ją wysnułeś? Chyba, że w jakiś pokrętny sposób definiujesz naród? bo coś ewidentnie się nie zgadza. To do Kijów przyjął chrześcijaństwo, to z Rusi Kijowskiej pochodzi cała tradycja prawosławna w Rosji, tak więc ziemie Ukraińskie mają swą ciągłość historyczną i kulturową.

   A co do tego, że cały wschód chce do Rosji – to masz jakieś dowody, czy tylko badania „niezależnej” rosyjskiej telewizji państwowej?

  • Chyba nie jesteś trollem, bo trochę się tu udzielasz…

   Przeczytaj jeszcze raz swój komentarz, pomyśl, zastanów się, poczytaj, porozmawiaj z mądrymi ludźmi… A może z lekarzem…

   P.S. Teksty w stylu 'Bredzisława’ nie przystoją nawet gimbazie…

   P.S.2 Mam też specjalnie dla Ciebie wierszyk Tuwima:


   Próżnoś repliki się spodziewał,
   Nie dam ci prztyczka ani klapsa
   Nie powiem nawet:”Pies cię j…ł”-
   Bo to mezalians byłby dla psa”

  • A przyszło Ci do głowy, że gdybyśmy mieli takiego „męża stanu” jak Putin to za tekst o Bredzisławie mógłbyś pójść siedzieć? Albo mamy wolność albo porządek – sorry taki klimat 😉 Mało kto pamięta że i za Piłsudskiego były w Polsce obozy koncentracyjne dla więźniów politycznych… A dzisiaj każde miasto ma ulice nazwaną jego imieniem.

    • Czyli jeden obóz a nie obozy. Po drugie to było miejsce odosobnienia. Obozem koncentracyjnym zaczęli nazywać Berezę komuniści po wojnie.

     Berezę otworzono po zabiciu przez członka OUN polskiego ministra. Trzymano tam Ukraińskich nacjonalistów, komunistów polskich, członków ONR i socjalistów.

     Zamykano tam ludzi na 3 miesiące.

     Podobne miejsca odosobnienia były też w innych krajach.

 6. Mi po otwarciu z butelki pojechał aromat brudnych skarpetek, ale jakby lekko perfumowanych. Może to właśnie to, co ktoś nazwał kanalizą. W smaku goryczka wydawała się słaba i wyszła po kilku łykach. Smak jak dobrego piwa z dobrym owocowym koncentratem (pewnie przez dodatek tych owoców). Piwo z sokiem… to wbrew przesłaniu z etykiety, bo… niemęskie 😉 Czyli piwko dla pedałów… czyli ostatecznie wszystko się zgadza 😉

 7. na takiej Ukrainie w obecnej sytuacji browary tam funkcjonują ? i od nich dalej przejeżdżają piwa do polski ?
  bo piłem kilka pilsów od nich i kilka można było porównać z czeskimi .

  • Kraj, jakoś tam funkcjonuje. Ukraińskie browary, dużo wcześniej niż w Polsce wprowadziły sporo pszenicy do sprzedaży i to zarówno w bawarskim, jak i belgijskim stylu.

 8. Ja tam czułem właśnie cebule a nie siarkę (cebula już mi się dobrze kojarzy po jacku Hammerze i Hoppy Christmas, niby Simcoe nie ma prawa dawać cebuli ale ja w Hoppy Christmas z całą pewnością ją czułem ;))

  Co nazwy do piwa, to warto pamiętać, że zostało wypuszczone jeszcze w trakcie Sochi, na dużo przed aneksją Krymu, a chodziło głównie o zaprotestowanie wobec obowiązującemu w Rosji prawu, drastycznie dyskryminującemu (lub wręcz zachęcającemu do linczów) mniejszości seksualne.

 9. Nie zdodzę się z tym co mówisz. Polskie media na siłę pokaują jaki to Putin jest podły. My bawimy się zaś w mesjaszy narodu Ukraińskiego, tego samego który odpowiada a rzeź na Wołyniu. Szczerze już wole postępowanie Putina niz naszych władz.

  • A ja wolę Ukraińców niż kagiebistę Putina. Poza tym co to znaczy, że „naród odpowiada”? Zresztą, dogadaliśmy się z Niemcami, to nie możemy się dogadać z Ukraińcami? Bez przesady.

   • Przodkowie obecnie żyjących Ukraińców. Można się bawić i mówić jak w przypadku Niemiec „Nazistowskie Niemcy” ale to dziadkowie młodych Ukraińców. Po za tym w tym przypadku Ci ludzie na prawde chcą dołączyć do Rosji. Bo chcą państwa który ma władze i pewność jako takiego spokoju. Na ukrainie była już jedna rewolucja „pomaranczowa” i dała ona coś? Obaliła Janukowycza który i tak w następnych demokratycznych wyborach wygrał,

    • A u nas niby komuna nie wróciła kilka lat po ’89 do władzy? Zapomniałeś, a może za młody byłeś i nie zwróciłeś uwagi.
     Kolejna wiosna wasza, nie nasza
     Oleksy, Kwaśniewski – rządząca klasa
     A orzeł tyle, że dostał koronę
     Korona zdobi komunę!

     W ’93 wybory wygrało SLD, czy tam SdRP. Mieliśmy prezydenta z PZPR, paru premierów i co? I jednak jest lepiej niż na Ukrainie, więc to, że pomarańczowi przegrali to nie jest dziwne. Nawet dziwne nie jest, że zaczęli się żreć między sobą. Na tym też polega demokracja.
     To jest wręcz typowe, że społeczeństwo rozczarowane zaciskaniem pasa, stwierdza że kiedyś jednak było lepiej. To nawet Żydzi Mojżeszowi mówili, że w Egipcie przynajmniej mieli co jeść.
     A ten Janukowycz co dobrego zrobił?
     Stwierdzenie, że Ukraińcy chcą Putina jest mocno na wyrost. A po ostatnich zajściach śmiem twierdzić, że w ogóle sympatia dla Władimira mocno spadnie.

    • Ślepy twoja ksywa idealnie pasuje do „Twoich poglądów”.Nie twierdzę że Ukraińcy są generalnie przyjaźni Polsce, a rzezie na Wołyniu to nie było ludobójstwo (jak stwierdził m.in. w okolicznościowej uchwale Sejm RP), ale z dwojga złego wolę mieć u swoich wschodnich granic w miarę silną Ukrainę, która jednak ciąży ku UE i generalnie zachodowi i stanowiącą dla Nas swego rodzaju bufor przed imperialnymi zakusami putinowskiej Rosji.Jakieś tam podrygi OUN-u i banderowców to pestka przy tym co zacząłby wyprawiać w Polsce chociażby ruski wywiad dążąc do destabilizacji w naszym kraju.

    • Jestem za młody to fakt. Wiem że przemiany nigdy nie następują od razu ale tu naród wyraźnie jest rozbity. Nie są jak Polacy którzy wyraźnie mieli jeden cel uniezależnić się od Rosji. Na Ukrainie są i będą sporo grupy osób które chętnie poszłyby z Rosją za rączkę. Uważam także że lepszy przewidywalny Putin niż nie przewidywalni banderowcy.

 10. Mam pytanie, może nie do końca związane z filmem, czy Ty Kopyr, albo inni użytkownicy możecie mi polecić sposób na odklejenie etykiety z butelki piwa tak by ją zachować w całości?

  • Nie odlkejam co prawda, ale spróbowałbym podgrzać suszarką do włosow i sprawdzić czy nie będzie się dało jej delikatnie zdjać. Naklejki z kodami kreskowymi i wszelkie nalepki z cenami świetnie odkleja się ta metodą.

  • Też nie zbieram, ale podobno z piw Pinty najlepiej odchodzą jak się naleje do środka gorącej wody (tak 50-70 stopni) 🙂

 11. Przemyśl mogą sobie wziąć, ale żeby się przypadkiem nie zapędzili za bardzo na Lubelszczyznę, bo tam jest skarb Polski – najlepsze na świecie uprawy chmielu 😀

 12. Bravo Kopyr,
  Świetny i trafny komentarz do wydarzeń.
  A co do „rosyjskiej egzotyki” to dodam od siebie że kiedyś (nie wiem czy tak jest dziś) sprzedawali np. na dworcach wódkę w kubeczkach takich samych w jakich jest u nas jogurt.
  Słoik to już „wyższe sfery” gdzieniegdzie na wschodzie.

 13. Tomku,
  Twój pomysł na film super, wykonanie super ale… wypuszczenie takiego piwa to głupota…..no może nie głupota a biznes żerujący na cudzym nieszczęściu. Kiedyś faktycznie naśmiewano się z fanatycznych przywódców ale dziś to zwykła komercja! Jeszcze pół roku temu nikt nie wydałby 5 zł za takie piwo a dzisiaj….proszę i za 2 dychy chętnych nie brak. Liczy się tylko kasa a szkoda bo mam rodzinę i znajomych na Ukrainie i jest mi wstyd,że zamiast wspierać niektórzy „trzepią kasiurę”z pomysłów niczym Wrocławski Ferdek.

  • Piwo nie zostało wymyślone w kontekście Ukrainy, tylko w kontekście zaostrzenia prawa wobec homoseksualistów, o czym na Zachodzie zrobiło się głośno przed IO w Soczi. Był z tej okazji Doodle, były i inne akcje.

 14. Możliwości jest dużo…można wycofać piwo, zmienić etykietę…cokolwiek bu nie promować gościa tyrana, chyba dość proste ( ? ) choć pewnie kosztowne..więc lepiej olać i trzepać kasiorę lecąc na fali….

Leave a Reply