Golden Chalice z Glastonbury Ales

7
1729

Święty Graal czy imitacja jasnego lagera?

Golden Chalice to Golden Ale. A co to za styl? – zapytacie. Otóż jest to odpowiedź na ekspansję jasnych lagerów na Wyspach. Browary zrzeszone w CAMRA postanowiły uwarzyć piwo, które będzie real ale, a jednocześnie będzie smakowało miłośnikom lagerów. Czy w tym szaleństwie jest metoda?

7 KOMENTARZE

  1. W zeszłe wakacja na upały najbardziej mi pasowały IPA i APA. Teraz chyba jeszcze nowe grodziskie bym do tego dołączył 😉

  2. Można polemizować z tezą, że golden ale jest odpowiedzią na lagera, bo tak naprawdę odpowiedzią na typowego koncernowego lagera w UK jest blond, który nie ma nic wspólnego z blondem belgijskim. Piłem Sunchasera od Everardsa w poprzednim roku, a opis jest następujący:
    „Sunchaser Blonde Extra Cold is available in Everards pubs. Served at two degrees below cellar temperature, this refreshing ale appeals to lager drinkers who are used to their products being served at cooler temperatures as well as real ale drinkers looking for something a little different.”

    Moim zdaniem golden ale to zdecydowanie nie jest odpowiedź na kontynentalnego lagera.

    • No właśnie nie, a przynajmniej zdania są podzielone. Część uważa, że blond to jeszcze większe ścierwo, niż golden. Tak na poważnie, to część twierdzi, że po prostu golden jest mocniejszy i bardziej chmielowy. Słyszałem o tym, że jest to synonim, ale na miejscu raczej słyszałem, że blond to blond.

Leave a Reply