Hobo Pop BrewDog Prototype 2013

11
1754

American Wheat Ale

Idea jest taka: BrewDog wypuszcza 3 prototypowe piwa, robi ankietę i następnie jedno z nich trafi do stałej oferty. Swoją drogą, nie przypomina Wam to czegoś z naszego podwórka. 😛 Na marginesie dodam, że podobnoż piw miało być 4, a czwartym miał być Armour, ale okazał się niewypałem. Dzięki Krainie Piwa udało mi się zdobyć te 3 prototypy i postanowiłem zdegustować je jednego dnia. W plenerze. Mam nadzieję, że spodobają się Wam lokacje. Na pierwszy ogień idzie Hobo Pop – Amped Up American Wheat Beer.

11 KOMENTARZE

 1. Teraz czekam na recenzję reszty. Osobiscie hobo pop mi najmniej posmakował. Zresztą zbyt mała różnica dla mnie była między nim a Interstellarem. Ogólnie nic wyjątkowego, dla mnie kolejny standardowy brew dog. Sam głosowałem na Brixtona 😉

 2. Słód pszeniczny przede wszystkim daje świetną, trwałą, drobnopęcherzykową pianę 🙂 Dodaję do wszystkich piw domowych trochę pszenicznego dla polepszenia piany.

 3. Nastawiałem się na żytnie IPA i liczyłem na niezły porter, pszenicę spisując na straty. Tymczasem, ku mojemu zaskoczeniu, Hobo Pop najlepiej utrafił w mój gust. IPA płaskie, porter bez polotu – a tu fajnie ułożona goryczka, kwiatowo-owocowy zapach, świetne piwo na lato.

 4. Hobo to niegdys byly drobne zuliki amerykanskie, ktorzy zyli z dnia na dzien lapiac sie dorywczych robot, slyneli ze swych dalekosieznych i nielegalnych podrozy skladami kolejowymi, obecnie to folklor, kultura ludowa.
  Pop zas znaczy – oranzadka.
  Degustacja wobec tego powinna odbywac sie na jakims nasypie kolejowym albo bocznicy 😀

  • Mam wrażenie, że czepiasz się bezpodstawnie. Jedenastego marca jest równie poprawne, jak jedenasty marca. Tak jak pierwszy maja i pierwszego maja.
   EDIT: no może i racja, że lepiej brzmi „mamy dziś jedenasty marca”, natomiast poprawnie byłoby „piłem to piwo jedenastego marca”.

   • Moim zdaniem to zwykła odmiana liczebnika „który”, „którego”. Warto sobie w myślach dodać słowo: „dzień”. „jest jedenasty (dzień) czerwca, lipca itd.”, „robiłem coś jedenastego(dnia)czerwca, lipca”. „najważniejsze wydarzenia jedenastego (dnia) marca”. Jestem jedenasty(który). Wyprzedziłem jedenastego zawodnika(którego). To tak jakby powiedzieć „jest dziś jedenastego dnia marca”(trochę tak po wioskowemu). Piszę tylko jak mi się wydaję, a ekspertem żadnym nie jestem. Gdyby kolega nie napisał to bym nawet nie zwrócił uwagi. Dużo bardziej rażące jest „jedenasty marzec”.

 5. Ja nie byłem tak zadowolony jak na Twojej recenzji było bez rewelacji, w aromacie więcej jak w smaku, dla mnie osobiście było w odczuciu wodniste ale za to kompensujące goryczką.

Leave a Reply