Piwne newsy 20.2.14

39
2698

czyli reaktywacja Braniewa, Lubuski Chmiel i IPA z Witnicy oraz garść liczb

Pamiętacie jak mówiłem, że życie jest zbyt krótkie  żeby pić kiepskie piwo? No to dane z ratebeer.com dobitnie to potwierdzają. Hitem jest oczywiście zakupienie Braniewa przez browar Namysłów oraz coś, czego nikt by się nie spodziewał z Witnicy.

39 KOMENTARZE

 1. Co do screen capture, możesz być banalny i użyć frapsa, jak nie zapłacisz, to w bonusie otrzymujesz na górze ekranu znak wodny z adresem strony produktu, co wiele osób zraża. Generalnie nie jest to najlepsza opcja, bo ten program służy przede wszystkim do nagrywania z gier i w rzeczywistości jest płatny.

  Dobrą i prostą opcją będzie dla Ciebie darmowy autoscreen recorder, ten już został zbudowany właśnie z myślą o nagrywaniu aktywności użytkownika, ale właściwie poza tym nie nie oferuje.

  Jak chcesz być pro, to istnieje jeszcze active presenter, tu nie tylko sobie wskażesz okno, nagrasz dźwięk i zapiszesz wideo w preferowanym formacie, ale też dodasz jakieś bajerki etc. No i też jest (albo kiedyś był) za darmo. Zdecydowanie ma spore możliwości, no i stosunek jakości do ceny (dobry/za darmo[przyjmijmy, że za darmo = 1]) wygląda korzystnie.

  Możliwości wszystkich pewnie znajdziesz na YT, ale ogarnięty człowiek nie kłóci się którego programu potrzebujesz, bo ja właściwie już to powiedziałem 😉

  • A jak w 5 minut możesz się wyrobić z filmikiem to przez stronkę screenr.com można też nagrywać (chociaż nie mam pewności czy pulpit czy przeglądarkę, ale chyba pulpit), bez ściągania czegokolwiek (no JRE wymaga ale to pewnie masz), logowanie przez konta FB, Google, Twitter (chociaż i bez logowania nagrywać możesz), prościutkie w obsłudze, wyjściowy format to mp4, tylko to ograniczenie czasowe irytuje.

 2. 60k baryłek to nie 60h hl. Jeden hekto to 100litrów a jedna baryłka to ok 160l

  60k baryłek to niecałe 100k hektolitrów a nie tak jak powiedziałeś w filmiku

 3. Nie zdziwilbym sie gdyby Namyslow w braniewie zaczal warzyc jakies lokalne mozgotrzepy typu Kozackie,a IPA z Witnicy okazaloby sie lagerem. Nic mnie juz nie zadziwi.

 4. Jeśli w Polsce przepisy co do założenia browaru rzemieślniczego będą prostsze [ale komu na tym zależy] a państwo nie stawiałoby tak absurdalnych wymogów, to myślę, że u nas co roku otwierane byłoby dużo więcej browarów. A obecnie to przepisy są chore. Wszystkie te procedury opisał na swojej stronie browar ARTEZAN [poradnik]i za to im dzięki.Kopyr może zrobisz na ten temat odcinek?.

  • Wydaje mi się, że Tomek już sporo (jako, że się nie znam, to nie wiem, czy sporo = wystarczająco, czy = dużo) nam na ten temat powiedział. Nie wiem tylko, czy w formie kompendium, czy ot, różne informacje rozrzucone pod każdym odcinkiem 😉
   Jeżeli brak takiej wiedzy skumulowanej, to też bym się skłaniał do prośby

 5. Ten olbrzymi wzrost liczby browarów na ratebeerze nie oznacza wcale, że w ciągu roku założono tyle browarów. Ot – portal stał się w miarę popularny i małe browary zwietrzyły szansę, że to prosty sposób na reklamę. Jednocześnie ich użytkownicy są bardziej aktywni i samodzielnie dodają piwa, które testowali.

 6. Zbieranie jakichkolwiek odznak, kojarzy mi się tylko i wyłącznie ze współczesnym rynkiem gier komputerowych. „Wypij 10 IPA” „Zabij 10 zombie młotkiem”, coś w ten deseń 😉

 7. W Bożnowie pod Żaganiem jest plantacja chmielu. Chmielnik istnieje tam od 1997 roku. Pewnie stamtąd Witnica bierze ten chmiel.

 8. Tomku… Żeby ocenić piwo w ratebeer.com trzeba zrobić opis na minimum 75 znaków. Wtedy liczą się statystyki. Jeśli chcemy dla siebie, można ocenić poprzez „tick this beer” w skali 1-5 gwiazdek. Chyba, że jest jeszcze inna metoda??

 9. Warto dodać, że ratebeer ma świetną i darmową aplikację na Androida – m.in. dlatego zaglądam tam częściej niż na beeradvocate.com Swoją drogą gdzie jeszcze zaglądacie?

 10. Na jednym z portali jak wyśmiałem ranking dla Polski z tym miodem pitnym, to mnie użytkownicy wyśmiali. Cieszę się, że masz takie samo zdanie o tym, jak ja.

 11. Domysly z warzeniem piwa np. Kozackiego w Braniewie sa nietrafione, bedzie tam produkowane przede wszystkim piwo „kuflowe”, ktore aktualnie stanowi ok. 50% namyslowskiej produkcji

  • Niestety dziennikarze nie mają pojęcia o piwie, dlatego zawsze nalegam na autoryzację. Ale np. w tym samym numerze był wywiad ze mną. Autoryzowałem go w wersji przed korektą i czułem, że źle stawiając przecinek mogą mi wypaczyć wypowiedź i się nie omyliłem.
   Aczkolwiek w przypadku tego palonego chmielu, równie prawdopodobne są „złote myśli” obsługi sklepu.

Leave a Reply