Jurajskie Świąteczne

19
2592

Xmas Ale z miodem, kakao i chilli.

Kolejny po Pilsie z Gościszewa przykład tego, że browar użyczający swojej warzelni kontraktowcom oprócz pieniędzy zyskuje też know-how. Brzmi obiecująco i nasuwa skojarzenia z piwem The Mayan z Ilkley. Czy Jurajskie nawiąże walkę?

19 KOMENTARZE

 1. Moim zdaniem dzięki swojej małej treściwości jest najbardziej pijalne ze wszystkich „świątecznych” z których większość żywot kończyła w zlewie 😉 A Jurajskiego mogłem wyobrazić sobie wypicie dwóch butelek.

 2. Jak dla mnie najciekawsze piwo z mojego rodzimego Zawiercia. Na pewno odważne podejście do tematu Świąt, dla mnie to piwo smakuje właśnie tym okresem. Rzeczywiście jest słodkawe ale nie powiedziałbym, że słodkie, można spokojnie wypić 2 butelki bez zemdlenia 😉 Da się dostrzec w smaku subtelną nutę miodu gryczanego. Papryczki chilli jest tyle ile potrzeba aby poczuć delikatne rozgrzewające pieczenie. Podobnie jak KAPITANAL spróbowałem kilku świątecznych piw made in poland i to najbardziej przypadło mi do gustu. Polecam 🙂 Panie Tomku, samych miłych piwnych wrażeń w przyszłym 2014 roku!

 3. Witam. Zakupiłem przed świętami ale nie mam czasu spróbować ale myśle że po dzisiejszej recenzji szybko zniknie z półki 🙂

 4. Piłem to piwo kilka dni temu i smakowało mi 🙂 Było fajnie kakałkowe a chili nie męczyło tak jak w Grand Imperial Porte Chili z Ambera. Już na pierwszy rzut oka domyślałem się, że musieli chyba Pintę podpatrywać 😉 A może to zasługa Dionizosa, kto wie? Oni też warzyli w Browarze na Jurze.

  • Mam w domu dwie butelki tego piwa ale że jest właśnie okres świąteczny i nowo roczny to odpoczywam i nie miałem okazji jeszcze próbować go. Ale zaskakuje mnie stwierdzenie „chili nie męczyło tak jak w Grand Imperial Porte Chili z Ambera” jak dla mnie nie jest tam wcale męcząca ,a nawet jak by było ciut ostrzej też by się nic nie stało,na szczęście ludzie mają różne gusta 🙂
   Życzę w nowym roku piw które nie męczą,a zostawiają o sobie smutek i żal że się skończyło 🙂

 5. Witam, wszystko ładnie pięknie tylko po co się zachwycać nutami czekoladowymi pochodzącymi z „aromatu czekoladowego”?? Pozdrawiam

 6. czasem jak oglądam Twoje recenzje to mam wrażenie, że nie smakuje Ci ale nie chcesz nic złego o piwie powiedzieć. i nie chodzi o to, że jest kwas, tylko po prostu albo nie wciąga bo jest przewidywalne albo najzwyczajniej nie podchodzi pod Twój gust.
  może tak wprowadzić do recenzji subiektywną ocenę kopyra? jako jedną cyferkę i tyle.

  • Jak piwo jest poprawne, nie ma wad, ale jakoś mi nie smakuje, to o tym mówię. Nieważne czy wcześniej inni piali z zachwytu, czy miałem rozbudzone oczekiwania itd. Przykłady pierwsze z brzegu – Żytorillo czy Toporek. Inna sprawa, że rzeczywiście staram się mieć pozytywne nastawienie i szukać pozytywów, a nie mieszać z błotem dobre lub przeciętne piwo.
   Żadnych cyfr nie będzie.

 7. Jak dla mnie jako dla chilliheada papryczki za mało ale nie to było problemem tego piwa. Kakao faktycznie fajne ale słodkość miodu zbyt duża, za słabo komponująca się ze resztą. Moim zdaniem czyniło to to piwo zupełnie nie sesyjnym. Piło się je dużo gorzej niż o wiele bardziej „konkretne” piwa. Dodatkowo co może potwierdzać tezę o dodaniu miodu po fermentacji, po odstawieniu resztki w kieliszku na jakieś 15 minut piwo wyraźnie się „rozwarstwiało”.

 8. Lubie ostre. Ale to piwo piecze w przełyku, wręcz aż przed żołądkiem. Nie przyjemne uczucie… Myśle , że gdyby dali mniej tej ostrości lub w ogóle nie dali chili to było by ciekawiej. Piwo może być ale jedna butelka nie więcej…. Mam jeszcze Granda z Chili ale chyba się wstrzymam z piciem bo słyszałem, że jest gorszy..

  • dobrałem się do tego świątecznego i mi nie przeszkadza to chilli tyko wodnistość i nijakość tego piwa przybita aromatem kakao
   jak dla mnie Grand z chili o niebo lepszy więc śmiało degustuj

 9. Mam nietypową chyba prośbę – mój znajomy z Litwy zbiera świąteczne etykiety z piwa, i wypatrzył tu właśnie to Jurajskie Świąteczne i Renifera. czy jest jakaś szansa, żebym mógł te etykiety dla niego zdobyć? Bardzo bardzo proszę o kontakt 🙂

  Pozdrawiam,

Leave a Reply