Widawa Świąteczne

12
2095

Wojtek Frączyk odsłania kulisy powstania tego… Rauchbiera.

Wczoraj mieliśmy dzień warzenia i to podwójny, bo warzyliśmy Kuguara i Orkę. Ponieważ więc, zapowiadało się, że nie będę jechał samochodem przez najbliższe kilka godzin (okazało się, że kilkanaście ;)), to postanowiłem wykorzystać ten czas, żeby nagrać recenzję dwóch piw z browaru Widawa. Pierwszym jest Świąteczne, które jednak nie jest typowym Xmas Ale, tak naprawdę to nawet nie jest Ale, bo jest piwem dolnej fermentacji. To jest, po prostu, Rauchbier.

12 KOMENTARZE

 1. Mi bardzo smakowało, choć przyznaję, że jak pierwszy raz spróbowałem w browarze, to nuty wędzone (w zapachu) były bardzo słabo przeze mnie odebrane 🙂 Na swoje usprawiedliwienie dodam, że byłem już po talerzu kwaśnicy 😉
  Z butelki było już o wiele lepiej – poza tym co wymieniłeś, czułem także delikatny popiół (na plus). Super piwo!

 2. Mam w planach wybrac sie do tej gospody, sprobowac wszystkich piw jakie sa w ofercie. Ciekawi mnie tylko czy w Gospoda pod Czarnym Kurem oferuje noclegi, lub czy w Chrzastawie sa takowe dostepne?

  PS. Czy Wojtek Fraczyk tez zaczynal jako piwowar domowy, czy od raz zaczal na grubo z wlasnym browarem?

  • W Chrząstawie jest agroturystyka. Nota bene prowadzona przez matkę Wojtka. Co do początków, to Wojtek, pomimo że jest członkiem PSPD, od razu zaczynał od poziomu rzemieślniczego.
   Uwaga: od 24 grudnia, do 1. stycznia gospoda jest zamknięta na głucho – urlop świąteczny.
   Za to warto wybrać się jutro 20. grudnia 2013 (sobota), bo będzie premiera 4 piw z serii Kiwi: Weizen, Pils, IPA, Dark Ale oraz drugiej warki Renifera.

   • Dodam, że w poniedziałki też nieczynne. A agro w domu rodzinnym Wojtka polecam, korzystałem. Łatwo trafić, mimo że nie przy tej samej ulicy co browar – najwyższy dom w okolicy 😉

 3. Moja Babcia zawsze robiła kompot na święta tylko z mocno wędzonych śliwek z pestkami, był też słodki i bardzo esencjonalny, najlepszy kompot ever! Z kolei wędzonka szynkowa w piwie mi już mniej podchodzi. Taka dygresja a propos waszej rozmowy.

Leave a Reply