Santa Paws z BrewDoga

12
1795

czyli Xmas Ale po szkocku.

Dziś dwa piwa świąteczne, chociaż nie będą to klasyczne Xmas Ales, a raczej odpowiedź BrewDoga na trend warzenia takowych. Pierwszym jest Santa Paws, czyli Scotch Ale z dodatkiem miodu wrzosowego. Jak się okazało już po nagraniu, Santa Paws, a właściwie „The Search for Santa Paws”, czy może „Santa Paws 2” to takie filmy Disneya o psach. Na Święta. Nie oglądałem. Na Święta tylko Kevin. 😉

Hoppy Christmas późnym popołudniem, chociaż przy obecnej godzinie zachodu słońca, to wieczorem.

12 KOMENTARZE

  • Czyżby „The search for Santa Paws” był jakimś alternatywnie funkcjonującym tytułem filmu „All dogs go to heaven”? 🙂

   Nie no, nasi tłumacze bywają kreatywni, ale może używajmy Google do podstawowych informacji 😉

  • Właśnie potwierdziłeś moją wersję. Santa = Święty (ktoś). Saint = święte (coś). Na filmie sugerujesz, że „Santa” może znaczyć „święte” (łapy).

   • Ktoś może być „Saint”, ale coś nie może być „Santa” – dodaję na wypadek gdybyś chciał argumentować przykładem Saint George’a albo innego świętego, który nie jest „Santa”.

    • Santa Claus to „politycznie poprawne” podejście do Saint Nicolas, czyli prawdziwego Świętego Mikołaja, biskupa. Żeby nie urażać koszernych no i przede wszystkim sprzedawać swój produkt, Coca Cola stworzyła brodatego, grubego gnoma którego nazwali Santa Claus.

     Santa nie funkcjonuje jako określenie świętości w j.angielskim

 1. Piwko ciekawe ale bez szału, czy czekoladowe? może bardziej delikatnie palone, ten miód wrzosowy chyba tam jest bo jest w tym piwie coś gorzkiego inaczej, ciężko to opisać. Jest tam coś jakby „orzechowego” przynajmniej ten smak mi się kojarzy z orzechem ale nie takim jakie znam. Wprost, jeżeli smak miałby kształt to ten właśnie byłby nasionami orzecha, takiego z leszczyny.

 2. Czy ta nazwa nie jest przypadkiem zabawą językową? Santa Claus i santa claws brzmią niemal identycznie, a od claws (szpony) do paws (łapy) droga już niedaleka…Poza tym, to nie Coca Cola wymyśliła Santa Clausa, bo musiałaby być holenderska i pochodzić z XVI wieku – tam powstała postać Sinterklaas…

Leave a Reply