Cross the world APA z Vyškova

12
2233

Single Hop Citra po czesku

Czy Czesi potrafią warzyć dobre ale? Oczywiście, dowodem na to niech będą piwa z Kocoura czy z Matuski. Czy Cross the world dorówna piwom z tych browarów?

12 KOMENTARZE

 1. Piłem to piwo w wakacje, jeszcze ze starą etykietą (kupione we Wrocławiu przy okazji pobytu na festiwalu). Chmiel był w aromacie, ale lekki, a goryczka raczej słaba. Do Nomadów czy Matuski się nie umywa. Nomad nawet na czeskim chmielu był świetny. Żałuję, że w stolicy praktycznie nie do dostania.

  A co do braku Megalomana to moim zdaniem nie masz czego żałować. Nie rozumiem co niektórzy w nim widzą. Słaba IPA w dodatku chyba najdroższe piwo z URSY.

  • A mi Megaloman smakuje, fakt faktem goryczka nie wykręca a aromat mógłby być mocniejszy ale w smaku jest bardzo fajnie no i chyba największą siłą tego piwa jest zbalansowanie.

 2. A moze teraz jakis porterek baltycki :)? Zima nadchodzi, trzeba zapelniac piwnice tym zacnym trunkiem, aby przetrwac ciezkie czasy 🙂

 3. Te piwa z Vyskova z serii The Cross to jakaś porażka. Powiedz po coś to kupił 😀 ?? Jednak zgodnie z tym co mówiłeś, masz problem z zakupoholizmem piw. Butelka 355 ml to w stylu amerykańskim, jak mniemam, więc to ma sens. Oprócz tego był dostępny The Cross na chmielu Nelson S z NZ :D.
  Niestety nic jednak nie przebije De Molena Single Hop Citra, który z warki z początku 2013 roku jest po prostu tragiczny – to samo co The Cross plus potworna apteka.

 4. Jeśli chodzi o American Pale Ale tylko na Citrze, to piłem bardzo dobre niemieckie piwo Häffner Bräu – Hopfenstopfer Citra Ale. Z tego co wiem, to w Polsce też jest do dostania za ok 9 zł.

 5. Na fejsie sprowokowałem ciekawy wątek – Dark AIPA z Wojkówka i Black Hope (black IPA) – powiedz jaka tu różnica bo wspomniałem że z Wojkówka jest pierwszym ciemnym AIPA ale Black Hope równiez ma te amerykańskie chmiele, drożdże US, woltaż podobny w zasadzie i o ile w jasnych to barwa gra główną rolę tak w tym przypadku nie wiem, a może to jedno i to samo – z góry dzieki za odpowiedź.

Leave a Reply