Skrill z Hausta

16
1753

czyli mistrzowski Extra Special Bitter.

skrill esb haustSkrilla (WTF is skrill???) dostałem od Jarka Sosnowskiego – piwowara browaru restauracyjnego Haust, w Annopolu podczas I Festiwalu Piw Rzemieślniczych. Warto dodać, że piwo to zdobyło 1. miejsce w Żywcu w kategorii ESB podczas Konkursu Piw Rzemieślniczych w pokonanym polu zostawiając Magica z Browaru Widawa. Aż wstyd, że Magic nie pojawił się na blogu. Na szczęście pojawił się Skrill.


Mam nadzieję, że podoba się miejsce degustacji, bo wiecie „strach był”. 😉

16 KOMENTARZE

 1. witam Kopyr

  w piatek lub sobote bede degustowac piwo tureckie, znasz mozesz jakies i czy cos jest godnego uwagi z tego regionu? zapewne nie…

  po degustacji napisze 2-3 zdania

 2. Ja w tych aromatach estrowych dość mocno wyczuwałem gumę balonową, która jak dla mnie była zbyt intensywna. Magica z Widawy niestety nie udało mi się upolować, więc nie mam porównania 🙂

 3. Pytanie: skąd nazwa Bitter lub Extra Special Bitter, skoro piwa te mają słabą gorycz? Niby gorzkie z nazwy, ale w smaku już nie… Skąd taki dysonans?
  Pozdrawiam

  • Historycznie te piwa były goryczkowe. Później, stało się coś, co obserwujemy z pilsem, z każdą dekadą goryczka spadała. Kiedyś piwa chmielono nie tylko dla smaku, ale również, a może przede wszystkim dla konserwujących właściwości chmielu. Po wynalezieniu i upowszechnieniu pasteryzacji, ten argument odpadł.

Leave a Reply