Piwne newsy 24.7.13

30
1923

100 pytań 3Wracają piwne newsy po bardzo długiej przerwie. W dzisiejszym odcinku o nowych piwach z Artezana i Pracowni Piwa, nowym browarze w Zakopanem, kolejnym piwowarze domowym warzącym w browarze restauracyjnym, reaktywacji Bojanowa i powrocie 10,5. Oczywiście zapomniałem o 4 nowych piwach z browaru Szałpiw i z Widawy. Szałpiw wypuścił Jasny Dynks i Czarny Dynks, które mają być jasnym i ciemnym… witbierem. Z kolei Wojtek Frączyk na lato zaproponował Summer Ale i Black Summer Ale. Oba chmielone Galaxy na goryczkę, na aromat zaś jasne chmielone Simcoe, a ciemne Cascadem. Zapowiadają się orzeźwiające piwa na lato.A jeszcze dzisiaj Skrill z Hausta, czyli Extra Special Bitter, który wygrał w konkursie w Żywcu.

30 KOMENTARZE

  • Oj tam detale.
   Jakby nie było piwo mnie Wasze zadowoliło, co w tym roku ze względu na przewrócenie się zupełnie w dupie uświadczyłem dopiero 6 raz 😉 😛 .

 1. Piłem ostatnio 10,5 (co prawda w warunkach koncertowych, do wyboru był jeszcze Lech Premium) i wrażenia są takie, że jest to najlepsze piwo z KP. A piana niewiarygodna wręcz, obfita, trwała i sprawiająca problemy z nalaniem.

 2. Nowe nazwy piw dla chłopaków z Pracowni Piwa:
  'Suck & Ice’
  'WOW Eel’
  'Crack US’
  'Ball Ice’
  'No Whoa Hoot’
  'Smoke’
  'Wit Cow Ice’
  'Bell Any’
  'Czz I Am Ash’

  Także mają jeszcze pole do popisu 😀

 3. Piłem niedawno EB – przywiezione z UK.
  Miałem cały czas wrażenie (prawdopodobnie przez krój użytej czcionki i bardzo słabą jakość nadruków na puszce), że to Specjal w innym opakowaniu.
  Co ciekawe, na piwie jest napis, że jest to jedyne polskie piwo którego nie można kupić w Polsce.

 4. Piłem Czarną Wołgę, ale jak dla mnie za dużo owsa – czuć to było w smaku – jakaś taka mąka, która przeszkadzała w odbiorze. Piłem zaraz po Pacificu, więc może on miał jakiś wpływ na odbiór. Pacific – doskonały.

 5. Propozycja z mojej strony dla nazwy piwa, które nieodłącznie wiązać się będzie z Krakowem, zwłaszcza iż powoli zbliżamy się do sezony grzewczego:
  Smog

Leave a Reply