Olivier Barthélemy z Brasserie La Rulles – wywiad

13
1858

w którym nic nie słychać, ale staram się krzyczeć do mikrofonu.

Wiem, wiem jest hałas, nic nie słychać. Co ciekawe, gdybym poszedł za Waszymi radami i nie tłumaczył na bieżąco moich pytań i odpowiedzi Oliviera, to nawet nie dał bym rady spisać tego ze słuchu do wersji tekstowej. Ja pamiętam, żeby krzyczeć do mikrofonu, moi rozmówcy niekoniecznie. A wywiad jest moim zdaniem wart wysłuchania, parę razy sam się zdziwiłem. Słuchającym na słuchawkach odradzam, bo jest głośno i hałaśliwie, a pozostałym zalecam podkręcenie głośników i uciszenie otoczenia.

W roli mistrzów drugiego planu Bartek i Grzesiek z Setka Pub z Poznania.

Polecam wcześniejszy wywiad z Johnem Brusem z De Molena. Mam też nagrany wywiad z
Mathieu Close, ale nie załadował się on przed wyjazdem i będzie dopiero po powrocie.

PS: tak, wiem, że muszę kupić mikrofon do ręki, ale po pierwsze na razie go nie kupię, a po drugie nie jestem przekonany (wolę mieć wolne ręce).

13 KOMENTARZE

 1. Zakup wreszcie na takie okazje mikrofon typu klips przypinany do koszulki z nadajnikiem bezprzewodowym dopinanym do paska przy spodniach…
  Wielu vblogerów takiego rozwiązania używa a Ty pod prąd idziesz i chcesz z patykiem na przewodzie startować… 😉

  • Ale te krawatowe mikrofony mają to do siebie, że zbierają wszystko wkoło. Tutaj właśnie patyk na sznurku jest lepszy, bo zbiera tylko z bezpośredniego otoczenia, a tam jest głównie głos rozmówcy.
   Krawatowy zamierzam kupić, ale do kręcenia, że tak powiem w stylu „blair witch project”, czyli First Person Perspective.

   • No masz… a skąd takie opinie że zbiera wszystko?
    Po to jest dopinany aby zbierał tylko Ciebie i ew. rozmówcę z odległości kilkudziesięciu cm.
    Zobacz przykładowo pierwszy lepszy z brzega:

 2. Na słuchawkach spoko, da się nawet posłuchać, chociaż nie bez powtórek i trudności.

  Natomiast polecam każdemu do tego filmiku wypić jakieś piwko, od razu lepiej wszystko słychać 🙂

 3. Dzieki za wywiad, ale bez napisow ogladac nie da rady. Ciebie jeszcze slychac, ale odpowiedzi goscia nie rozumiem ani troche

   • Nie lubie tak robic, wole samemu posluchac po angielsku 🙂 Masz mase swietnych materialow, nic mi sie nie stanie, jak nie obejrze jednego 🙂

    • Ja lubię posłuchac oryginału i tłumaczenia. Niestety ten film nie jest dla mnie strawialny. Szkoda. Warto abyś zainwestował w jakiś prosty mikrofon na kablu nawet-na takie okazje. Nie jest ich dużo-a to kolejny wydatek-ale jak chce się robić wywiady-to już potrzeba.

Leave a Reply