100 pytań do kopyra – vol 1.

25
2487

odcinek pierwszy.

Mówiłem, że będę odpowiadał na pytania dopiero po powrocie z Bristolu, ale nie dałem rady. 😉 Pierwsza część odpowiedzi już dzisiaj. Jeśli nie wiecie o czym mowa, zerknijcie na profil Browaru Kopyra na Facebooku. Tam też można zadawać kolejne pytania. Wstępnie termin zadawania pytań ustaliłem na 6. kwietnia. Jeśli więc macie jakieś pytania do mnie, niekoniecznie związane z piwem, to zapraszam do ich zadawania.

Tymczasem chciałbym Wam życzyć wszystkiego najlepszego, dużo radości ze Zmartwychwstania Pańskiego, zdrowia, odwagi do realizacji marzeń i oczywiście żeby nigdy nie zabrakło Wam dobrego piwa.

I jak usatysfakcjonowani odpowiedziami?

25 KOMENTARZE

 1. Jak rozpocząć karierę sędziego piwnego, już od roku się przymierzam do ruszenia w tą stronę, jakieś wskazówki? 🙂

 2. Nie wiem dlaczego, ale nie mogę znaleźć profilu Browar Kopyra na Facebooku. Gdy klikam w link to przenosi mnie po prostu na Facebooka, nie na profil. Wyszukiwanie także nic nie daje. Co może być przyczyną?

 3. Może trochę nie na temat i z innej beczki, ale miałeś może okazję próbować Smokey Joe? Będzie recenzja? W lutowym wywiadzie z Bartkiem Napierajem dość sceptycznie wyrażałeś się o tym piwie, więc jestem ciekaw Twojej opinii ;p Ja w środę już witałem się z gąską, ale w pubie okazało się, że trafiłem na końcówkę beczki, dostałem dosłownie naparstek na spróbowanie, więc ciężko było o jakąś sensowną ocenę, nie mniej jednak na pewno jest interesujące 😉

 4. Jak leżysz w łóżku z żoną, to nie rozmyślaj o tym czy założyć browar, czy go nie zakładać, tylko zajmij się żoną …!!!

 5. Skąd czerpałeś wiedzę odnośnie piwa? Tylko i wyłącznie z witryny browar.biz czy miałeś inne źródła? Chodzi mi o moment gdy zaczynałeś interesować się tą lepszą strona piwa niż piwo koncernowe 😉

 6. Jeśli chodzi o browar.biz to popełniłeś duży błąd wypowiadając się przy własnych projektach. Podobny błąd popełnia Marek Jakubiak i jeszcze kiedyś się na tym przejedzie, trochę później niż Ty bo ma większy szacunek społeczny. Sam kiedyś prowadziłem serwis internetowy i już wiem, że zabierać głos w dyskusji można tylko w początkowej fazie jego istnienia, kiedy osoby go odwiedzające trafiają tam nie przez przypadek i są zainteresowane projektem. Kiedy natomiast serwis zaczyna się stawać coraz bardziej popularny pojawiają się osoby przypadkowe, a co za tym idzie hejterzy. Zwróć uwagę na projekty Pinty i AlBrowaru, chłopaki w wątkach an browar.biezie wypowiadają się tylko w celach informacyjnych i odpowiadają na niektóre pytania, ale nie wchodzą w polemikę i to im procentuje szacunkiem środowiska.

 7. Oprócz plejlisty „Piwo”, dodałem ten filmik także do plejlisty „Pozytywne”. 🙂 Więcej takich ludzi jak Ty Panie Tomku!

 8. Hmm tak się zastanawiam co sądzisz o wspomnianych przez ciebie brew-kitach, mógłbyś trochę o nich opowiedzieć, czy jest to fajna opcja dla początkujących w świecie piwa, czy wychodzi z tego jakaś kicha. Ja osobiście myślę nad stoutem z coopersa a potem IPA. Stanowczo odradzasz? A może polecasz dla kogoś kto nie chce pić koncerniaków, a jednak nie ma możliwości (głównie finansowych :P) na kupowanie sobie wciąż piw po 7 zł ani warzenia w domu od początku do końca własnego piwa. Ach i druga sprawa – bardzo mi się podoba że wziąłeś się za recenzje piw polskich, w ogóle fajnie też by było posłuchać/poczytać co masz do powiedzenia o piwach które wszyscy znają (Guinness, Murphy’s, Piwa z Ambera, z Ciechanowa) i mimo że wiem że raczej nie będziesz ich wychwalał, to fajnie by było zobaczyć jak je oceniasz, pomogłoby to też w nauce doszukiwania się negatywnych aromatów w piwie początkującym. 🙂 Pozdrawiam!
  PS. Mam nadzieje że dobrze zrozumiałem że tu też można zadawać pytania ;).

 9. Wspomniałeś, że żeglowałeś po Mazurach, chciałbym się dowiedzieć, czy kontynuujesz ten „proceder”, oraz jakie piwo(styl) polecasz na Mazurką eskapadę łódką nieposiadającą lodówki i innych zbytecznych wygód. Bo nie uśmiecha mi się w tym roku picie cały czas tego samego koncernowego produktu. Ewentualnie, czy masz jakieś upatrzone sklepy na szlaku wielkich jezior , gdzie można się zaopatrzyć w ciekawe, nadające się do przechowywania w jachtowych warunkach piwo.
  Pozdrawiam!

 10. A poczyniłbyś jakiś zarys tego co będziecie chcieli uwarzyć w Widawie? Kiedy Kawka? Jaka częstotliwość premier? Z góry dziękuję.

 11. ja tylko chcialbym przypomniec, ze nagonka na sepa zaczela sie w momencie, w ktorym kopyr napisal, ze piwo zostalo przelane do drugiego tanka przed zakonczeniem fermentacji burzliwej. stad wzial sie wspomniany diacetyl i to stanowilo problem. dostal niesluszna zjebke? nie sadze. metoda produkcji piwa rodem z koncernu, to i taka ocene i komentarze otrzymal.

 12. Z góry przepraszam za słowa, ale to dokładne tłumaczenie z Bismarcka:

  Kto za młodu nie był socjalistą, ten na starość będzie skurwysynem, ale kto na starość socjalistą pozostał, ten jest po prostu głupi

  To tak dla porządku.
  Fajnie, że sporo mówisz o sobie. Inaczej już patrzę na Ciebie.
  Wszystkiego dobrego.

 13. Nie ma wiele piw górnej fermentacji w przedziale cenowym 4-5zł .Lwówek Belg,Zawiercie bursztynowe,Altbier z Manufaktury pokazują że można.Myślisz że kiedyś będzie ich więcej?

 14. Czy technologia produkcji piw górnej fermentacji jest droższa od dolnej fermentacji i dlatego przekłada się to na różnicę w cenie piw?

Leave a Reply