Piwne newsy 23.02.2013

34
2381

Ponieważ koncepcja się spodobała, teraz przetestujemy formę. Dziś, piwne newsy, w stylu telexpresu. Więcej newsów, a w nich o nowym piwie kolaboracyjnym, powrotach i premierach, browarach otwartych i mających się dopiero otworzyć. Z zagranicy o planach Anchor Brewing i Samuel Adams Brewery.


Jak Wam się widzi obecna forma?

34 KOMENTARZE

  • Oraz jakieś wyraziste przerwy pomiędzy newsami, bo inaczej wszystko się zlewa w monotonny słowotok i po chwili przestaje się tego słuchać…

 1. :D:D:D Troszkę zestresowany jesteś podczas czytania, swobodne mówienie bez kartki na mnie zrobiło lepsze wrażenie. Początek mocno nerwowy, później swobodniej. Konwencja nawet za bardzo teleexpresowa, masz swój styl i nie musisz go kopiować, rób tak żebyś się czuł swobodnie. Co do newsów – ich nigdy za dużo, fajne, szczegółowe. Dobrze że podpierasz się faktami z kartki, widać że się przygotowałeś. Ja nigdy nie staram się krytykować i narzucać co ktoś ma robić/zmienić więc powiem – mnie się bardzo podoba, chcę jeszcze.

  PS. dzięki za info o Majerze, w środę lub czwartek się wybiorę i zdegustuję stouta owsianego i spróbuję się podzielić wrażeniami, może już jakiś filmik z sensoryki się pojawi.

 2. Wolałem bardziej swobodną i nawet dłuższą refleksję na temat zdarzeń w piwnym świecie. Chcę żebyś to odczytał bardziej jako radę niż jako krytykę. Po prostu w luźniejszej formie lepiej się Ciebie słuchało i z dłuższych filmów można było wynieść trochę więcej.

  • Może być.
   Mi się ta forma nawet podoba.
   Trudno oczekiwać że tak dużo specjalistycznych news Kopyr wykuje na pamięć i wyrecytuje przed kamerą.
   Dla lubujących się w celebracji i oratoryjnych wywodach są przecież odcinki z wykładami o np. sensoryce i odcinki z degustacji.

 3. Bardzo fajny pomysł. Syntetyczne zestawienie ciekawych informacji, dla osób interesujących się piwami, których nie zobaczymy w spotach reklamowych. Dobra byłaby migawka na początku na wzór serwisów informacyjnych. Najlepiej taka humorystyczna.

 4. Moim zdaniem lepsza jest poprzednia wersja, bardziej na luzie. Tak jak już ktoś napisał masz swój styl i nie trzeba go zmieniać.

 5. Podzielam zdanie kolegi xfranek. Tradycyjna forma jest ciekawsza, bardziej zrozumiała, no i pełna “Tomka z blogu blog.kopyra…”. Może gdybyś doszlifował umiejętności prezenterskie to by się nieco lepiej oglądało. Powodzenia!

 6. Poprzednia forma byla lepsza, zwlaszcza luzne wlasne opinie i komentarze bym wysluchiwal. Dlugosc ~15 minut. Ogolnie unikalbym jakis sztywnych formatow i np jak jest jedna tylko wiaodmosc na ktorej temat chcesz sie wypowiedziec to nie krepuj sie i tak rob nawet jakby to trwalo dluzej.

 7. faktycznie inna forma nie służy. Za dużo yyyy, ammmm, za mało zmiany tonacji, luźniej, luźniej proszę bo stres na czole widać ALE pomysł OK – obawiam się że newsy zdominuje śląsk bo-ponieważ 🙂 niewiele się gdzie indziej nadal dzieje….

 8. 1) za duzo “yyy”
  2) czas trwania tego odcinka i forma “mowiona”, gawedziarsko-refleksyjna forma poprzedniego bylyby idealnym polaczeniem
  3) w polowie sie wylaczylem i zaczalem robic co innego.

  ale nie przestawaj 🙂

 9. Pomysł super, ale tutaj okrutnie nie wyszło 😉 Stres i jąkanie. Ale możesz próbować doprowadzić formułę do stanu słuchalnego, np. poprzez wielokrotne przećwiczenie pierwszych odcinków poza kamerą, wówczas będzie doskonale. Przynajmniej wiemy, że zawód prezentera w TV nie jest taki prosty jak się wydaje 😛

 10. Lepiej wychodzisz na spontanie – a w teleexpresie to M.Orłoś sie czasem nawet uśmiechnie 🙂 – rób tak jak było wcześniej czyli naturalnie, troche z jajem i stosownym komentarzem na jaki sie zdobywasz chociazby w przypadku rewelacji wp czy IJHARS – pozdrawiam 🙂

 11. Sam pomysł cotygodniowego omówienia piwnych newsów bardzo dobry, ale poprzednia wersja była lepsza moim zdaniem. Ma Pan talent do opowiadania, gawędzenia i słuchało się tego zawsze świetnie. Proszę nie iść tą drogą 😉 Natomiast kartki z notatkami mogą się przydać, żeby nie trzeba było pod filmikami prostować pomyłek.

 12. Strasznie się spiąłem oglądając te niusy. Aż zacząłem oddychać w rytmie prowadzącego 🙂
  Chyba bardziej wole konwencję snucia ciekawych opowieści przy piwie.

 13. Zwykła wersja dla gawędziarzy najlepsza 🙂
  Możesz sobie powypisywać na kartce pomysły typu:
  Powiedzieć o :
  -sharku
  -stoucie majera
  -etc.

  Czekam na nowy odcinek newsów 😉

 14. To i ja się dorzucę, choć nic nowego nie powiem 🙂 Poprzednia forma lepsza, generalnie największą zaletą Twoich filmów na vlogu jest to, że potrafisz ciekawie mówić o tym, co wiesz, a w odbiorze jest tak, że się czuje na maksa, że dużo wiesz 🙂
  Dlatego proponuję pozostać przy formie “gawędziarskiej”, a na kartce, jako podpowiedź, pozostawić wyłącznie punkty newsów, o których chcesz powiedzieć (żeby nie zapomnieć o żadnym) i ew. jakieś liczbowe, czy oficjalne dane, których nie da się, bądź nie ma sensu zapamiętywać. Nie wiem, jak inni, ale ja się nie obrażę, by przy Twojej gawędziarskiej formule, będziesz się wspierał kartką od czasu do czasu.

 15. Wywal “scenariusz”, opowiadaj to co pamiętasz, na spokojnie. Kartka się przyda, ale tylko z zarysem/konspektem czyli kilka linijek dużą czcionką z głównymi tytułami o tym co ważne. Patrz na nią tylko co kilka minut po skończonym danym wątku jak zapomnisz co miało być dalej. Mnie ten telexpress nie urzekł.
  Wróć do starej wersji, i na spokojnie opowiadaj co i jak. Jak wyjdzie za długi filmik to nie wspominaj o wszystkim jak leci, bo te niektóre małe niusy można by bez problemu pominąć. Czekam na kolejne już spokojniejsze i luźniejsze niusy.
  Wszystko to tylko “mini rady” wg mojego osobistego nie znającego się na temacie vloga odczucia. Pozdrawiam

Leave a Reply