5-letnie portery z Ciechanowa i Jędrzejowa

15
2158

czyli Wyleżakowane Portery – sezon 2.

Tym razem prawdopodobnie 5-6 letni porter z Ciechanowa, kiedy jeszcze nie była używana nazwa Ciechan oraz 5- letni Brok Porter z Jędrzejowa (a nie z Koszalina), już/jeszcze pod szyldem Royal Unibrew. Pierwszy ma 18°, drugi 22° Plato. Ten pierwszy dziś występuje na rynku jako Ciechan Porter 18°, natomiast ten drugi nie jest już warzony. Oba, co ciekawe, w zielonych butelkach. Czy to zielone szkło im nie zaszkodziło? Jak wypadły kolejne 2 wyleżakowane portery.

Najpierw mniejszy i to zarówno pod względem ekstraktu, jak i pojemności, porter z Ciechanowa.

A teraz Brok Porter.

Jak podobają Wam się takie krótsze nagrania? Bo ja odczuwam niedosyt, ale może nie mam racji i tak jest lepiej?

 

15 KOMENTARZE

 1. czyli jednak istnieją jakieś portery z ekstraktem 18% którym leżakowanie służy 😀

  jakie obecnie portery wagi lekkiej można by poddać upływowi czasu ?

  a co do długości filmików to mam wrażenie że coś krótkie troche…

 2. Osobiście jestem zwolennikiem 8-10 minutowych filmików. A co do porterow to piję właśnie Żywieckiego, niestety świeżego i znowu mamy do czynienia z metalicznoscia… :/
  Nawet idąc za radą z poprzednich filmików, zrobiłem „test skórny” i nie ma wątpliwości.

  • A jaką masz warkę ?
   Tzn. jaki ma termin przydatności to piwo ?
   Ja wolę dłuższe filmy.
   Aczkolwiek wyobrażam sobie że to może być trudne przez godzinę pić samemu i jeszcze gadać do „obrazu” tzn. do kamery.
   😉

   • Data przydatności do spożycia to 10.01.2014 czyli zostało jeszcze duuużo czasu. Ale nie mam dostępów do „starszych” egzemplarzy, więc trzeba się cieszyć tym co jest.

 3. Ja też wolałbym żeby filmiki były dłuższe jak wcześniej. Podobnie odczuwałem niedosyt, więc oddaję głos za powrotem do starej formy.

 4. A dla mnie nieważne jest czy jeden czy dwa filmiki są. Ważne, żeby regularnie były, dlatego nie wnerwiajcie Kopyra i mnie przy okazji. Jak jak przychodzę z pracy, to odpalam komputer, wchodzę w blog Kopyra, w jednej ręce myszka a w drugiej piwko i tak odpoczywam. I tak ma być.

 5. No to się bardzo cieszę, bo jakoś tak się czułem, że się ograniczam. Wszędzie wokół czytam, że nagrania nie mogą być zbyt długie, że najlepsze to są takie, które nie trwają dłużej niż 3 minuty, a ja rzadko schodzę poniżej 10 minut. No ale ciężko mi się ograniczyć do 5 minut, o 3 nie wspominając.

  • W 3 minuty do dobrze piwa nie otworzysz 😀 . Ogólnie 10 minut na jedno wideo o raczej granica przyzwoitości, a nie przesada. A to co piszą na temat długości filmików, to raczej głupota jest, bo nagranie ma wyczerpać, w jakimś stopniu, zagadnienie a nie zrealizować konwencję. Trzymaj się swojego pomysłu, wyjdziesz na tym najlepiej.

 6. krótka teoria na początek – tj zarys informacji/pewna historia o browarach z których dane piwo pochodzi – lubie to, później otwieramy – chwila o wyglądzie zapachu, a na koniec smak i porównanie do poprzedniego. Mi się podoba tak jak to w tym przypadku zostało zrobione 😉

Leave a Reply