Doctor Brew od browaru do brandu

8
1576

Kolejna zmiana etykiet Doctor Brew, ale tym razem to coś więcej. To zmiana filozofii, założeń, strategii. Doctor Brew z browaru kontraktowego staje się brandem. Czy to dobrze, czy źle?
Premiera o 10:00.


Materiał powstał we współpracy z Manufakturą Piwa Wódki i Wina SA.

8 KOMENTARZE

   • Znaczy odseparować od butelki pewnie tak. Ale to co najmniej podwójna dawka plastiku jest a z przetwarzaniem go to raczej słabo sobie radzimy (ludzkość). Choć masz rację że brak kleju poprawia tu bilans.

    • Etykiety metalizowane czy samoprzylepne w zasadzie nie poddają się recyklingowi. Taką folię to przynajmniej można spalić. Nie wiem czy da się ją przetworzyć.

 1. Spalanie też nie jest dobrym rozwiązaniem. Produkty spalania potrafią być bardziej szkodliwe od samego materiału folii.
  W sumie to papier byłby z punktu widzenia utylizacji najlepszy. Ale jak byśmy wszystko papierem zastąpili co się da to byśmy musieli wszystkie lasy w rok wyciąć.
  Jednak skoro już wszyscy mamy te smartfony z dostępem do internetu to właściwszym kierunkiem była by jednak minimalizacja etykiet i treści na nich a więcej to QR code załatwi. Wada taka że ciężko się było by producentom wyróżniać na półce.

Leave a Reply