Podsumowanie Tygodnia 9.4.21

2
1108

Odjeżdżamy o 19:00.

2 KOMENTARZE

 1. Jak na razie lockdowny są najlepszą bronią przed niewydolnością szpitali i nikt na Zachodzie nie opracował lepszego sposobu, a to że mają więcej lekarzy i pielęgniarek to już jest to fakt oczywisty, gdyby u nas bardziej dbano finansowo o pracowników służby zdrowia to teraz mielibyśmy mniejszą śmiertelność pocovidową bo ludzie częściej by się badali i bardziej dbali o zdrowie, bo jak ktoś miał termin badania za rok, a termin zabiegu za trzy lata to pierdolił to i omijał przychodnię szerokim łukiem no i teraz to wychodzi.
  A co do internetu, to jak u Ciebie nie chcą przeciągnąć kabla przez drogę to łudzisz się, że postawią blisko Ciebie nadajnik 5G? Nie łudziłbym się ?

 2. Tomek co do wątku dotyczącego sabotażu i zagrożeniu dla zdrowia Polaków jakie stwarza organizacja starszych mężczyzn ubierających czarne sukienki,nazywająca się „Episkopatem”, to może warto widzieć to w szerszym kontekście.
  Zwróciłeś uwagę na incydent sprzed kilku dni gdzie KUL wsparł jednego ze swych wykładowców który otwartym tekstem mówi że Żydzi robią macę z porywanych dzieci.
  To wsparcie uniwersytetu (!) dla takiego „profesora” za takie stwierdzenia naocznie uświadamia nam że główny problem zdrowia jakim powinniśmy się zająć to nie są choroby zakaźne.
  Tylko choroby psychiczne.
  Poza tym czy Ci się nie wydaje że takie stanowisko „Episkopatu” to nie jest rodzaj jakiejś schizmy w stosunku do kościoła rzymsko-katolickiego ?
  Bo jeśli przyjmiemy że struktura instytucjonalna kościoła jest podporządkowana papieżowi to jak to pogodzić z jego stanowiskiem Franciszka:
  „…z etycznego punktu widzenia wszyscy powinni się zaszczepić, to opcja etyczna, bo stawką jest zdrowie, własne życie, a także życie innych…”
  I co więcej papież stwierdził że odrzucenie szczepień jest „samobójczym negacjonizmem”.
  Czy rządu nie stać na propagowanie w społeczeństwie tej prawdy że tym szybciej wrócimy do jako takiej normalności im szybciej wszyscy się zaszczepimy ?
  Bo po prostu mniej będziemy chorować a więc także umierać.
  Czy to nie jest jakieś dziwne że „Episkopat” tak martwi się o tzw. dzieci niepoczęte i komórki macierzyste a wcale nie obchodzi ich los ludzi już żyjących którzy się nie szczepią i tym samym mogą sprowadzić na siebie śmierć lub co gorsza przyczynić się do śmierci bliźniego ?

Leave a Reply