Wspiram protest #mediabezwyboru

35
3127

Cztery Buzdygany z Browaru Harpagan.
Premiera o 11:00.

35 KOMENTARZE

 1. Pierdolisz Tomek.Kazde media mają płacić podatki ,koncerny nie odprowadzają podatków lub jest to znikoma kwota .

  Oczywiście uważam ,że telewizja publiczna i radio powinny być sprywatyzowane.

  Każdy płaci podatki powódź ,browar ,właściciel pubu czy knajpy.I to duże podatki.

  Jeżeli grupie Discovery nie podoba się podatek może robić interes wyłącznie w USA podobnie Onet niech spierdala do Niemiec czy Szwajcarii.

  Ile podatku płaci Google,Facebook ,Twitter,You Tube ?

  Ba taki Facebook nie płaci podatku a w dodatku stosuje powszechna cenzurę ,która jest zakazana przez polskie jak i unijne prawodawstwo.

  Podatek jest dobry a to ,że wprowadza go PIS jest mało znaczące .

  Prowadzenie biznesu wiąże się z płaceniem podatków w kraju w którym biznes jest prowadzony .

  Podatek taki od dawna jest no W Austrii ,Grecji czy Węgrzech.

  Pomysł z tym podatkiem jest ogólnie dobry.

  • „Podatek jest dobry” – WTF?! Super! Wincej podatków, opłat, danin! Tylko dzięki większemu opodatkowaniu staniemy się bogatsi!

   • @gd.Podatek w przypadku koncernów jest dobry .Wszelkiej maści media to koncerny ,które albo nie płacą podatków albo ich unikają .

    Nn je może być czegoś takiego ,że koncerny robią sobie z polskiego rynku eldorado i nie wnoszą daniny do budżetu.

    Łupi się podatkami mikro ,małe i średnie firmy ,w dodatku samorządy wielu miast pod przykrywką uchwały krajobrazowej ( niezgodnej z konstytucją ) zakazuja reklamy drobnym przedsiębiorcom .Natomiast koncerny cały zysk odprowadzają do krajów trzecich .

 2. Jeszcze jedno wspominasz tutaj o rządach PIS-u ,nie popieram PIS natomiast TVP to tuba prooagandowa PIS a No TVN to tuba prooagandowa opozycji .

  Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą i przykładowo jakiś browar daje Ci kasę za ocenienie ich piwa to Ty odprowadzasz podatek od zarobionych pieniędzy .Telewizja prowadzac działaność gospodarcza emituje reklamy i na tym zarabia tak jak Ty na degustacji różnych piw.

  Więc dlaczego Ty masz płacić podatek od degustacji (reklamy jakiegoś piwa )a korporacje nie ?

  Czy jest to uczciwe ?

  • Co do podatku dla Google,Facebook ,Twitter,YouTube pełna zgoda, ale w innych przypadkach jest za duże ryzyko „Orbanizacji” mediów jak na Węgrzech- osłabienie finansowe „nieprawomyślnych”, potem wykupienie za bezcen przez zaprzyjaznionych i likwidacja wzglednie zmiana kursu na prorządowy. I w takim kraju to ja sie nie chce obudzić.

   • @ Paramoara .Nie jest ryzyko Orbamizacji..Koncerny typu Discovery ,Onet mają ogromne zyski a kasę transferują do USA ,Niemiec ,Szwajcarii.

    Nie może być tak ,że koncerny wykańczają mniejsze podmioty bo nie płacą podatków .

    Gdybyś Ty warzył piwo i nie płacił akcyzy VAT zosralbys ukarany grzywną ,natomiast taki koncern cały zysk nie płacąc podatków w Polsce a korzystając z polskiego rynku cała kasę lokuje u siebie.

    • Co to za mentalność „somsiada”.Jak inni nie płacą podatków (albo płacą niskie) to zróbmy tak żeby wszyscy tak mieli. A nie na odwrót!

     Tak jak było z Uberem. Jak mieli lepsze warunki niż taksiarze to, zamiast polepszyć taksiarzom, to nie, lepiej pogorszyć uberowcom!

    • Nie ma ryzyka orbanizacji? Mam Ci zaufac na slowo, czy moze podasz jakis argument? No i jaką kasę transferuje za granice np Polsat, Rzeczpospolita i Gazeta Wyborcza?

  • Daj spokój tu nie chodzi o żadne racjonalne argumenty, tylko żeby dowalić w PiS. Kopyr gada o 50% podatku od reklam, wziął to z dupy i nie potrafi się do tego przyznać.

   https://www.gov.pl/attachment/dfb7a230-d6d3-43a2-8db3-a528c023a8c9 – projekt ustawy

   Stawki podstawowe wyniosą w przypadku prasy 2 proc. dla przychodów nieprzekraczających 30 mln zł i 6 proc. w zakresie przychodów powyżej tej kwoty – po uwzględnieniu kwoty wolnej od składki, a gdy przedmiotem reklamy będą towary kwalifikowane, stawki te wyniosą odpowiednio 4 i 12 proc.

   W przypadku mediów innych niż prasa stawki podstawowe wyniosą 7,5 proc. od przychodów nieprzekraczających 50 mln zł i 10 proc. w zakresie przychodów przekraczających tą kwotę – po uwzględnieniu kwoty wolnej od składki, a gdy przedmiotem reklamy będą towary kwalifikowane, stawki te wyniosą odpowiednio 10 i 15 proc.

   Dla mnie afera z dupy.

 3. A to szkoda nawet strzępić ryja, to tak jakby płakać nad tym, że koncerny zapłacą wyższy podatek od swojego piwa, a płakać nad tym, że krafty nie będą tym podatkiem obłożone. No ale Tomasz Kopyra ubolewa nad tym, że korporacje będą musiały zapłacić więcej. Taki to z niego kraftowiec, a raczej krafcik 😛 😛 😛

 4. Nagle wielkie aj-waj jak zamach na media. Je.ie mnie to. Jak od pół roku niszczą polskich przedsiębiorców (np. gostronomię) to cisza. Te media (które teraz niby mamy bronić) tylko na okrągło nadawały, że tylko COVID morduje.

  A te buzdygany będą, bo nie chce mi się słuchać całego tego wywodu?

   • Ale gdzie mam głosować? Na wybory mistera? Bo najbliższe wybory/głosowania w polityce za 2-3 lata, chyba, że jednak Gowin odszedł?

   • Nie ważne, masz zagłosować, złożyć hołd, ukorzyć się przed oświeconą opozycją i pluć na ciemnogród pisowski, bo inaczej koniec z degustacjami za darmo dla plebsu co nie ogarnia podstawowej kwestii, że jako kraj już jesteśmy reżimem na miarę Korei Płn. Kapiszi? Tutaj nie ma, że chcesz tak, czy tak. Tylko twarde reguły 😀

  • Poza wszystkim, Tomku, Twoja tzw. „opozycja totalna” różni się tylko tym, że ona by opodatkowywała innych. Nie jest zainteresowana zredukowaniem podatków i buirokracji. Krzyk jest teraz dlatego bo jeden z kilkudziesięciu podatków trafił na ich popleczników!

   • Podatki m.in. powinny być sprawiedliwe. Podatki branżowe to rak. Jestem za opodatkowaniem koncernów medialnych, ale nie w taki sposób.
    Pamiętacie jak PiS chciał opodatkować Google i Facebooka i przyjechał Mike Pence i ogłosił, że nie opodatkuje.
    Dlatego stwierdzili, że opodatkują TVN i Polsat, no i przede wszystkim tą przebrzydłą Agorę, nic to, że to polski kapitał.

    • Dobrze, ale w takim razie nie mydl tu ludziom oczu, że chodzi tu o wolność słowa, bo tutaj chodzi tylko o pieniądze.
     Mam ci przypomnieć jak za PO ABW włamała się do redakcji wprost i siłą chciała wydobyć od Latkowskiego laptop z nagraniami? To o takiej wolności słowa mówisz?

    • No i jak się ma akcja z Latkowskim do systemowego zarzynania mediów podatkami?
     Oni właśnie za bardzo się cackali z takimi Latkowskimi, Nisztorami i Falentami. Trzeba było ich dojechać tak, żeby doprowadzili do swoich mocodawców w PiSie i w Moskwie.

    • Chodzi o unikanie płacenia podatków, wykazują niskie dochody, a cały zysk wyprowadzają za granicę. Albo rejestrują firmę jak Solorz na Cyprze w raju podatkowym. Trzeba być bardzo naiwnym by sądzić, że wielkie koncerny medialne nie kombinują z podatkami, dlatego dobrano im się do źródełka jakim są reklamy i nie bój, mają z czego płacić, mają. Dałeś się wrobić w ich lament pod płaszczykiem obrony wolności słowa i teraz nie wiesz jak się z tego wycofać, a sam musisz płacić uczciwie podatki bo nie jesteś koncernem medialnym.
     Tak to widzę.

    • A ten znowu to samo! To może stwórzmy u nas raj podatkowy. Niech to w Polsce będzie ta mityczna zaganica do której opłaca się uciekać z podatkami!
     A teraz to jest raj podatkowy, ale dla biurokracji, która może zajechać każdy biznes co pokazuje akcja #otwieraMy.

     JPDL, mentalność Kalego – jak ktoś ma lepiej to nie polepszyć innym tylko tamtego sciągnąć w to samo gówno w którym wszyscy siedzą…

    • Jest taka grafika, jak to TVN przez 5 lat zapłacił tylko 70 tysięcy CIT-u, a Polsat 100 milionów. No i teraz, zamiast trzepać TVN, to dojedźmy wszystkich na 800 milionów. To jest właśnie bolszewicka pisowska mentalność.

 5. @Kopyr.Piszesz Tomek ,że podatki powinny być sprawiedliwe ,chyba każdy się z tym zgodzi natomiast wygląda to tak.

  Jezeli Ty na swojej posesji postawisz bilbord i przykładowo na Twoim bilbordzie będzie np reklama piwa Krajan na sztucznym miodzie ,Ty będziesz musiał zapłacić podatek od przychodu z tytułu zarobienia na reklamie .Zgadza się ?Dlatego media też powinny płacić podatek od reklamy.

  Media istnieją dzięki ludziom i na ludziach zarabiają właściciele mediów kasę .

  Trochę moim zdaniem się skompromitowałeś,z tym czarnym ekranem ,od wielu lat czytam Twoje posty na różnych portalach i pamiętam dobrze jak karciłes koncerny itd .

  Nie zaglądam nikomu do portfela ,ale myślę ,że Ty też płacisz podatek od zarobku na degustacjach i reklamowaniu piw ,różnych browarów .

  Więc zadaj sobie pytanie czy jest uczciwe ,że Tu jako mikroprzedsiębiorca płacisz kasę za reklamę a koncerny nie .

  O to tutaj chodzi.

Leave a Reply