Dlaczego oni są tak głupi? [ja to widzę inaczej]

4
1173

Jedyne co mogłoby otrzeźwić rządzących, to nawet nie spadające sondaże, ale ogólnonarodowe przekonanie, że lud żąda zniesienia obostrzeń.
Premiera o 15:00

4 KOMENTARZE

 1. Potężny ekspert, epidemiolog Tomasz Kopyra mówi żeby wszystko otwierać, otwierać nie przejmować się. Tzn wiesz, ja jestem nawet za, uważam, że słabe jednostki powinny w społeczeństwie wyginąć, żeby zwiększyć pulę silnych genów, natomiast osoby starsze i schorowane to tylko obciążenie dla budżetu, pod tym względem zgadzam się z Tobą. Natomiast nikt nie będzie brał na siebie drugi raz widma kompletnego lockdownu, bo umówmy się to co mamy teraz to kraje zachodnie marzą o takiej swobodzie. Idź i powiedz im żeby się otwierali, na pewno się mylą 😀

 2. Pozarażali się w święta, znam osobiście. Większość woli przechorować po cichu w domu, w ogóle nie zgłaszając się do lekarza. Przychodzą w rozwiniętym stadium, gdy jest za późno na wdrożenie sukcesywnego leczenia. To nie jest teoria spiskowa, tylko sytuacja ze szpitala zakaźnego. Wzrost zgonów od jesieni do dziś jest statystycznie stosunkowo podobny jak w sąsiednich krajach, więc to też nie jest wina rządu tylko zjadliwości wirusa. Gastronomia poza Ukrainą jest wszędzie zamknięta. Wiadomo, że warto metodą prób i błędów jak najszybciej stopniowo otwierać, ale chyba rząd nie chce wychodzić przed szereg i boi się, że go później rozjadą w razie w. Reszta to typowe platformerskie gadanie. Nie ma szpitali polowych, po co komu te szpitale teraz i tak na każdy temat. Spokojnie zaraz wjedzie trzecia fala i może szpitale się jeszcze przydadzą.
  Powiedziałbyś lepiej jak wspierasz gastronomię, kulturę od października? Zamawiasz na wynos, płacisz za vod? Wspierasz lokalne firmy?

  • Wzrost liczby zgonów ogółem nie jest statystycznie porównywalny z innymi krajami. My jesteśmy pod względem liczby zgonów ogółem za 4. kwartał 2020 roku w absolutnej światowej czołówce. Nie znaczy to, że za rok nie okaże się, że inni nas dogonią, ale póki co nie mamy sobie równych. I nie patrz na zgony COVID-owe, ani liczbę zakażonych, bo nasze dane są kompletnie niewiarygodne.

 3. Kopyr: sprobuj spojrzec na sprawe troche szerzej i moze zauważysz, ze glupota rzadzacych nie jest jedynym mozliwym wytłumaczeniem. Obejrzyj cytat poniżej i zadaj sobie pytanie: jak czesto przed koronawirusem można było kupic istniejący biznes z 80% znizka?

  „ludzie z branży gastronomicznej nie mają wyjścia, sprzedają lokale nawet za 20 procent wartości tego, co włożyli w restaurację, gdy ją otwierali.

  Ofert sprzedaży lokali gastronomicznych nie brakuje, ale nie brakuje również chętnych, by je zakupić. – Dla tych, co mają kapitał, taka okazja może się już nie powtórzyć”
  https://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,26542081,na-stole-leza-wezwania-do-zaplaty-w-kasie-zostalo-mi-100-zl.html

Leave a Reply