Podsumowanie Tygodnia 23.10.20

21
1564

Podsumowanie Tygodnia LIVE.
Zapraszam od 19:00.

21 KOMENTARZE

 1. Będę dobry a pójdę do nieba… Chyba Biblia mówi że nie możesz być letni, bądź zimny, albo gorący… Czyli co z tego że byłeś dobry, jak nie wierzyłeś w Boga…

  • Podobnie do tego, że całe życie byłeś skurwysynem, biłeś żonę, kradłeś i podpierdalałeś kolegów w pracy, a na łożu śmierci wyspowiadałeś się i masz załatwione życie wieczne. No tak też to nie działa. Nie róbmy z Boga idioty.

 2. Problem Polaków jest tak,i że Polacy nie potrafią się zjędnoczyć… Oczywiście historia uczy nas że umiemi się zjednoczyć, ale… nie dokońca i zazwyczaj jedoczymy się jak jest po sprawie… Np. każda grupa społeczna/zawodowa walczy o własny interes, i ma w głębokim poważaniu innych. Mieliśmy strajki/protesty górników, pielęgniarek, policjantów, nauczycieli, lekarzy, rolników, kierowców, ratowników, restauratorów, przedsiębiorców, pracowników LOTu, itp, itd, etc… Każda z tych grup walczy tylko w swoim interesie i ma w D*** resztę. Zobacz jak wyglądają strajki w takiej „dzikej” Francji czy Belgii… Tam grupy zawodowe/społeczne potrafią się jednoczyć, walczyć w imię obrony/interesów innych… U nas tego brak…. Np. jak by wyglądała sytuacja obecnie gdyby jednocześnie zaprotestowali rolnicy, przedsiębiorcy, przeciwnicy uchwały TK w sprawie aborcji… Może zabrakło by jednostek policji do „gazowania”… 😉

 3. Czyli dobrze rozumiem że sąd puścił/orzekeł że nie należy się areszt, a zawiniła oponia Polski? NO SORRY!!!! Kilka lat temu sąd wypyścił męża który groził że zabije żonę. No i wyszedł i zabił swoją byłą żonę… Kto jest winny??? Sąd wypuśćił kolesia, który groził że zabije żonę, no i zabił… Kto jest odpowidzialny za to??? Soryy nie podoba mi się, to co PISiory robią z wymiarem sprawiedliwości, ale soryy naszym sądom, i ogólnie środowiku prawniczemu, daleko do obietywizmu, niezależności… Np. mamy prawo, ale to prawo zależy od interpretacji sądu… Np sąd w Szczecinie zinterpretuje to samo prawo inaczej, niż sąd w Katowicach… Pomijając już odpowiedzialność polityków, wpływowych biznesmenów, członków rodzin prawniczych/sędziowskich, celebrytów, za przestępstwa/wykroczenia za które zwykły obywatel jest karany, a wyżej wymienione grypy, albo wcale nie ponoszą odpowiedzialności, albo ponoszą znikomą…

 4. Z tą naszą tolerancją w historii… Niby Polska była krajem bez stosów. No więc nie do końca. W Polsce odsytępstwo od wiary katolickiej, czyli apostazja było surowo karane, nawet śmiercią. No jest udokumentowane historycznie spalenie kilku osób. Podobno kara śmierci za apostazję, była nawet utrzymana w konstytucji 3 majowej…

 5. Może zamiast nadawać na Kościół od rana do nocy to może zainteresowałbyś się tym co to jest hospicjum perinatalne i co oferuje małżeństwom i parom, które spodziewają się dziecka, które ma wady genetyczne, takie hospicja są prowadzone również przez księży. Może jednak nie trzeba uśmiercać tych dzieci, może trzeba dać im szansę. https://www.przewodnik-katolicki.pl/Archiwum/2017/Przewodnik-Katolicki-41-2017/Rodzina/Hospicjum-perinatalne-najczesciej-zadawane-pytania
  Moim zdaniem dobrze się stało, że ustawa aborcyjna będzie musiała być zmieniona, na to czekałem.

  • Jeśli kobieta chce iść do takiego hospicjum, niech idzie. A jak nie chce przeżywać całej traumy związanej z oczekiwaniem na dziecko, które najprawdopodobniej umrze kilka dni po narodzinach, to niech usunie ciążę i idzie dalej. O to właśnie chodzi, żeby kobieta wraz z mężem czy partnerem mogła zadecydować co będzie lepsze. Ale nie, lepiej katotaliban zrobić i przeorać psychę kobiecie.
   A Kościół robi taką robotę, że można i 24h na dobę na nich nadawać. Ciągle się dziwię, że są ludzie, którzy nie chcą zauważyć tej obłudy, pychy i świętoszkowatości na pokaz.

  • Obywatel MK to może dla odmiany poczytał byś co to są WADY LETALNE. Tylko nie odlądaj zdjęć przy jedeniu… Problem jest taki że środowiska antyaborcyjne podają przykłady uśmiechniętych dzieci z dawnem, a zwolennicy praw kobiet podają przykładzi męczarni metek i ich dzieci z wadami letalnymi… Ja również jestem przeciwny możliwości usówania płodów z wykrytym zespołem dawna, ale już męczarnie matek i ich dzieci z wadami letalnymi powinny dawać wybór aborcji… Tak więc wystarczy usunąć możliwość aborcji ze względu na zespół dawna, pozostawić możliwość ze względu na wady letalne… Natomiast wyrok TK całkowicie zakazuje. A pojawiają się głosy aby zabronić ze wzglęgu na gwałt….

  • Obywatel MK to może dla odmiany poczytał byś co to są WADY LETALNE. Tylko nie odlądaj zdjęć przy jedeniu… Problem jest taki że środowiska antyaborcyjne podają przykłady uśmiechniętych dzieci z dawnem, a zwolennicy praw kobiet podają przykładzi męczarni metek i ich dzieci z wadami letalnymi… Ja również jestem przeciwny możliwości usówania płodów z wykrytym zespołem dawna, ale już męczarnie matek i ich dzieci z wadami letalnymi powinny dawać wybór aborcji… Tak więc wystarczy usunąć możliwość aborcji ze względu na zespół dawna, pozostawić możliwość ze względu na wady letalne… Natomiast wyrok TK całkowicie zakazuje. A pojawiają się głosy aby zabronić ze wzglęgu na gwałt….

   • Wiesz, nikt nie obiecywał, że życie będzie proste, łatwe i bez chorób. Problem w tym, że nikt nie przygotowuje młodych na takie scenariusze. Dzisiaj młodzi są chowani bez stresu, w dobrobycie i bez konsekwencji. Dlatego tyle jest później samobójstw.

  • Ja nie reaguję na to co ma być, albo czego się spodziewam, tylko na stan zastany. Poza tym życie ludzkie to nie jest własność matki czy ojca, życie ludzkie należy chronić od poczęcia, inaczej mogę sobie uchwalić, że wejdę do Twojego domu i zabić Twoje dzieci do 10-tego roku życia, bo nie uważam ich za ludzi, przecież życie dziecka jest nic nie warte więc w czym problem?

   • Obywatel MK widzę że nie przeczytałeś ze zrozumieniem… Więc prościej… CZY WIESZ CZYM SĄ WADY LETALNE? WIDZIAŁEŚ ZDJĘCIA dzieci z płucem, sercem, mózgiem na wierzchu, albo bez tego organu? Te dzieci są od urodzenia szprycowane morfiną, podłączone do aparatur, nie mogą samodzielnie oddychć, ani jeść. Czują jeden wielki ból, cierpienie i umierają w agonii… A TY dobry samarytanin, chrześcijanin, siedząc w wygodnym fotelu skazujesz je na wieczne cierpienie, i śmierć w agonii… I piszesz przyjściu do mojego domu, i zabiciu mich dzieci..??? Więc jeszcze raz poczytaj o wadach letalnych, najlepiej ze zdjęciami… Są udokumentowane przypadki matek , które widząc cierpienie, agoniie takich dzieci popełniły samobójstwo, a wiele popadło w depresje… Nawet część duchownych wypowiada się że trzeba być bez serca, aby skazywać kobiety na taki „heroizm”…

    • Nie zrozumiemy się, bo jeśli mówisz o zagrożeniu życia matki to przecież nie ma żadnego rozdźwięku miedzy nami, należy je ratować w pierwszej kolejności. Jeśli natomiast ciąża przebiega bez powikłań i może dojść do normalnego porodu czy to droga naturalną, czy za pomocą cesarskiego cięcia to trzeba zrobić wszystko by do tego doszło. A nie na zasadzie, chore dziecko to do kosza. Na początku wszyscy rodzimy się niezdolni do samoistnego życia. Dlatego powstają takie hospicja perinatalne.

   • Małgorzata Chmielewska, siostra zakonna i przełożona wspólnoty Chleb Życia, prowadzi domy dla bezdomnych, chorych, samotnych matek, noclegownie i manufaktury zatrudniające wykluczonych. Sama jest adopcyjną matką piątki dzieci. Zakonnica zdecydowała się zabrać głos w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który w czwartek orzekł, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją.

    „S. Małgorzata Chmielewska:
    Jestem przeciwna zabijaniu dzieci nienarodzonych, w tym niepełnosprawnych. Sama, jak wiadomo, wychowuję niepełnosprawnego, przybranego syna. Jednak są sytuacje, w których trzeba zostawić sumieniu kobiety-rodziców wybór. Do heroizmu nie można zmuszać. Walkę o życie trzeba zacząć od wsparcie tych, którzy ciężar takiego trudnego życia mają nieść. Wtedy wybór życia będzie łatwiejszy. Los osób niepełnosprawnych i rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi jest większości społeczeństwa i rządzącym obojętny. Pokazał to strajk w sejmie. Pokazuje milczenie przywódców Kościoła, którzy powinni od dawna wskazywać na ewangeliczną drogę w polityce- najpierw najsłabsi! Pokazują hejty pod wpisami ludzi proszących o pomoc w leczeniu ich dzieci: „jak se kalekę urodziłaś, to twój problem”. To podsumowanie tych hejtów. Orzeczenie Trybunału nie jest troską, jest chwytem politycznym. Tak to oceniam. Zmieni się władza, aborcja będzie na życzenie. Troska o starców, dorosłych niepełnosprawnych, dzieci nie tylko niepełnosprawne, lecz z trudnych warunków, chore psychicznie, chore na raka- to także działalność pro-life. Tu, jako państwo dajemy ciała. Kruchy kompromis właśnie runął. Cynicznie – w momencie epidemii. To w skrócie. Jestem smutna. Kolejna wojna i podziały, kiedy wróg-wirus- siedzi w chałupie.”

    Myślę że Siostra Małgorzata Chmielewska o ciepieniu i pomaganiu osobom cierpiący, wie więcej niż TY czy ja….

    • Być może, każdy ostatecznie i tak zrobi co uważa za słuszne, ja jednak mając wpływ i jakąś odpowiedzialność na prawodawstwo w tym kraju, zawsze opowiem się za ratowaniem życia w majestacie prawa, a nie za zgniłymi kompromisami.

   • Obywatel MK „Nie zrozumiemy się, bo jeśli mówisz o zagrożeniu życia matki to przecież nie ma żadnego rozdźwięku miedzy nami, należy je ratować w pierwszej kolejności. Jeśli natomiast ciąża przebiega bez powikłań…”

    Czyli widzę nie wiesz co to są wady letalne… Szkoda że nie chcesz się doedukować…. Właśnie ciąża z wadami letalnymi, nie jest ciążą bez powikłań, tylko z poważnymi powikłaniami!!!

    • Dlatego uważam, że kobiety, które urodzą dziecko z wadą letalną, powinny być objęte perinatalną opieką paliatywną, którą oferują hospicja dla dzieci. Natomiast zagrożenie życia i zdrowia matki jest wyłączone z tej dyskusji.

    • Obywatel MK
     „Dlatego uważam, że kobiety, które urodzą dziecko z wadą letalną, powinny być objęte perinatalną opieką paliatywną, którą oferują hospicja dla dzieci. Natomiast zagrożenie życia i zdrowia matki jest wyłączone z tej dyskusji.”

     Ja róenież tak uważam… Niestety rzeczywistość nie jest już taka piękna… I czyżbyś zmnienił zdanie? Bo pamiętam po Twoich wpisach w trakcie protestu matek dzieci niepełnosprawnych w sejmie, że nie byłeś po ich stronie…

    • P.S. Obywatel MK „Natomiast zagrożenie życia i zdrowia matki jest wyłączone z tej dyskusji.”

     Czy dobrze rozumiem że jesteś z zamuszaniem zgwałconych kobiet, rordzenie dzieci…???

 6. P.S. Czytałem że TVP doszukało się w znaku protesów kobiet, nawiązania do symboli nazistowskich… Tylko podobna błyskawica była znakie/symbolem GRUP SZTURMOWYCH SZARYCH SZEREGÓW (sławana AKCJA POD ARSENAŁEM), jest również min. w odznakach Jednostek Wojskowych GROM i AGAT… Tak wię za jednym zamachem obrazić miliony polek, GRUPY SZTURMOWE SZARYCH SZEREGÓW, i żłonierzy jednostek GROM i AGAT, tak tylko TVP potrafi… 🙂

Leave a Reply