Hopfe vs Perlenbacher – czy to jest to samo piwo?

10
5167

Czy to jest to samo piwo? Choć trudno w to uwierzyć… tak. Hopfe z Biedronki i Perlenbacher z Lidla to jest dokładnie to samo piwo!
Premiera o 09:30.

10 KOMENTARZE

  1. Takie same parametry maa piwo z Aldi – Maternus. Także tutaj butelka typu twist-off, ale brązowa. Dół etykiety tak samo wykończony jak te dwa dziś testowane. Kiedyś było warzone w Belgii – przynajmniej na Polskę. Dziś dostępne u nas już w Niemczech. I też znalazłem w sieci info, że Perlenbachery w puszkach są warzone nie tam, gdzie butelkowe. I że właśnie Maternus powstaje w tym browarze co te puszkowe właśnie.

    • I rozwiązała się zagadka dlaczego w puszce inaczej smakuje niż w butelce. To nie zielona butelka jest winna, mamy po prostu do czynienia z innym piwem. Czyli mit zielonej butelki przy dzisejszej dystrybucji obalony ostatecznie.

    • parlenbacher w puszce jest produkowany w Frankfurter Brauhaus GmbH ma plato 11.4 ,24 IBU, 4.9% alkoholu i jest ohydne. Puszka w nowej szacie graficznej rozwiązuje zagadkę.

  2. Perlenbacher dostępny w Lidach w Polsce, Niemczech, Holandii, Blegii, Francji, UK, Włoszech…. Więc zapewne w pozostałych krajach również… Ostatnio odkryłem w Holenderskim lidlu Sesion IPA STEAM BREW. Srebrna puszka. W Belgijskich Lidlach nie ma. Podobno jest w Polskich….

  3. Lidl na razie ma tą przewagę, że od czasu do czasu robią promocje typu: kup 18 sztuk a zapłacisz za sztukę 1,79zł, co jest idealnym rozwiązaniem na grilla.

Leave a Reply