Sensei, czyli Jedwabisty Cios Chmielu od Birbanta

4
1315

Sensei Sorachi Ace Hazy IPA nieco mnie przestraszył kolendrą i skórką pomarańczy, ale okazało się, że niepotrzebnie się bałem. Co prawda goryczka jest konkret, ale nadal jest jedwabiście gładko. Szkło, z którego piję dostępne na stronie Festiwalu Dobrego Piwa.
Premiera o 11:00.

4 KOMENTARZE

  1. Twój trop był słuszny:
    „Japońskie wyrażenie „sensei” ma te same znaki, co chińskie słowo 先生, wymawiane w języku chińskim jako standard xiānshēng . Xiansheng był tytułem grzecznościowym dla człowieka o uznanej posturze. Środkowo chińska wymowa tego terminu mogła być * senʃaŋ lub * sienʃaŋ . [ potrzebne źródło ] We współczesnym chińskim standardowym używa się go w taki sam sposób, jak tytuł „Mr”. Przed opracowaniem współczesnego języka narodowego , Xiānshēngbył używany do zwracania się do nauczycieli obu płci; przestało to być używane w chińskim standardowym, chociaż jest zachowane w niektórych chińskich odmianach na południu Chin, takich jak kantoński , Hokkien , Teochew i Hakka , gdzie nadal ma znaczenie „nauczyciel” lub „lekarz”. W języku japońskim sensei jest nadal używany do zwracania się do osób obu płci. Prawdopodobnie zarówno obecne południowo-chińskie, jak i japońskie zastosowania bardziej odzwierciedlają etymologię środkowo-chińską .

  2. Panie Tomaszu, gdzie można nabyć, lub jak się nazywa szkło do piwa z grafiki? Lub w tym kształcie? Szukam i znaleźć nie mogę…
    Poratujesz królu złoty?
    Pozdro z Wrocka!
    Kuba

Leave a Reply