Katoliku, obejrzyj film Sekielskich „Zabawa w chowanego”

11
3703

Wiem, że temat pedofilii jest męczący i oglądanie filmu „Zabawa w chowanego” to nie jest miłe spędzanie weekendu, ale naprawdę uważam, że każdy katolik w Polsce powinien go zobaczyć.
Premiera o 16:00.

11 KOMENTARZE

 1. Ale żeby nie wyglądało to tak, że tylko w naszym kraju dochodziło do tuszowania pedofilii, tak było i jest na całym świecie. Pamiętajmy, że to zjawisko nie dotyczy tylko ostatnich kilkudziesięciu lat, tak się działo przez całe wieki, to była norma. Jeszcze 40 lat temu na Zachodzie w mediach i popkulturze promowano wręcz niewinne zabawy obcych facetów z dziećmi.
  Także Kościół w Polsce się zmienia, nie ma już przyzwolenia na przenoszenie księży pedofilów, ale muszą odejść starsze pokolenia, a brak nowych powołań sprawi, że problem niejako sam się rozwiąże.

  • Co do uja? xD Jak norma? Jak postępowanie duchownych w jawnej sprzeczności z zasadami KK i prawa może być normą? I WTF, „jeszcze 40 lat temu na Zachodzie w mediach i popkulturze promowano wręcz niewinne zabawy obcych facetów z dziećmi”? Co ty człowieku wygadujesz? Gdzie w latach 80 promowano pedofilię? Jak nie ma przyzwolenia na przenoszenie księży pedofilów, a o czym jest film? Nie o molestowaniu (jak pierwsza część), ale o ukrywaniu sprawców za wiedzą i zgodą zwierzchników kościelnych. Co tu się odstawiło…

 2. Drummond – pedofilia nie jest przypisana do preferencji seksualnej. Sporo pedofili to heteroseksualiści, ale w akurat w kościele na jaw wychodzą, choć na ogół zamiatane są pod dywan, skandale z chłopcami, co wynika ze struktury kościelnej hierarchii. Dziewczynki nie są dopuszczane, by służyć na mszy, co najwyżej mogą rzucać kwiatki (pogański zwyczaj) podczas jakiejś procesji. A za takie zdanie „Więc dlaczego do jasnej ciasnej zboczeniec może pełnić funkcję publiczne i jeszcze kandydować na prezydenta? Wykastrować mi to całe towarzystwo” można mieć poważne kłopoty prawne, nie wspominając jak bardzo odbiega od nauk rzekomo głoszonych przez kk. Co jeszcze… Nie trzeba było oglądać filmów Sekielskich, by mieć pojęcie o zjawisku.Stąd dziwi mnie to, że dopiero te filmy aż tak bardzo, na różne sposoby, zbulwersowały publikę.

  • Drummond długo sobie grabił, aż sobie nagrabił. Wszystkie nienawistne komentarze poleciały. Jeśli będzie pisał spokojnie, bez wzywania do nienawiści to jego komentarze nie będą kasowane. Ale takich komentarzy nie będę akceptował.

   • Zacytował bym coś o ucinaniu rąk wydlubywaniu oczu czy wieszaniu kamienia u szyi, ale cóż pewnie tego też nie akceptujesz. Więc nie będę pisał.

   • Przypomnę tylko panie Tomaszu jako katolikowi, że dziewczynki są dopuszczone do służenia we mszy więc twierdzenia Grzegorza Asbestic-Laatta są KŁAMSTWAMI. Dlatego proszę o usunięcie również i tych komentarzy opartych na kłamstwie i nienawiści do osób heteroseksualnych. Bądź sprawiedliwy i konsekwentny.

 3. To nie jest żaden atak na kościół.
  To jest tylko i aż wskazanie na przestępstwo i sprawcę.
  Co może być w tym złego ?
  Czy zatem obrona ZŁEGO jest dobrem ?
  Moim zdaniem to jest moment dla Kościoła na własne odrodzenie wiary i powrót do jego właściwej roli i miejsca.
  Tym Kościół może tylko zyskać.
  Ale nie wiem czy Kościół to dostrzega.
  Bo jeśli jego główny nurt to „kościół radiomaryjny” to obawiam się że erozja zaufania może nastąpić lawinowo.
  Kościół winien wsłuchać się w całe spektrum opinii.
  Dopóki Polska nie powstanie z kolan na pewno aparat państwa nie wykaże żadnej inicjatywy w sprawie przestępstw w kościele.
  Ten nieszczęsny splot władzy świeckiej i kościelnej jest niczym gangrena tocząca państwo.
  Dopóki jedni są pomocni w utrzymaniu władzy przez drugich chyba nic się nie zmieni, ale moralnie jest to coraz trudniejsze do zniesienia nawet dla najwierniejszych katolików.
  Są w końcu gdzieś jakieś granice hipokryzji, obłudy i kłamstwa.

  • @Ynst nie zastanawia Cię „przypadkowa” zbieżność tego filmu w stosunku do omawianego ?
   Teraz pewnie rozumiesz po co te dodatkowe extra premie w wysokości 2 miliardów złotych dla TVP.
   Prezes już zapowiedział kolejne filmy o pedofilii wśród wędkarzy i krawcowych.
   Podręcznikowy, wzorcowy schemat Goebbels`owskiej propagandy jako narzędzia władzy.
   Enjoy.

Leave a Reply