Kaczyński wygrał… koza zostaje [ja to widzę inaczej]

26
1374

Wszyscy się cieszą, że nie będzie wyborów 10 maja. Ufff… kozę wyprowadzono, od razu luźniej. Tylko sęk w tym, że wcale nie… Jarosław Kaczyński wygrał… i nie chodzi tylko o wybory.
Premiera o 13:00.

26 KOMENTARZE

 1. Co nie policzą, co nie policza, to wszędzie na świcie można było robić wybory korespondencyjne , a u nas nie będzie można? Proszę Cię, szukanie problemów na siłę. Moim zdaniem to jest genialny ruch obu Jarków, bo nie trzeba wprowadzać stanów nadzwyczajnych, które jakoś nie zostały wprowadzane w innych krajach więc dlaczego my mielibyśmy to robić, tylko ze względu na wybory? Absurd. A jak wiemy normalne wybory mogą się odbyć dopiero za dwa lata jak pandemia ucichnie, a co do tego czasu? Przecież konstytucja wymaga żeby już teraz wybierać prezydenta jak kończy się obecna kadencja.
  Są na to warunki i są możliwości tylko trzeba chcieć i nie liczyć kocim swędem, że ekipa rządowa do tego czasu się posypie bo o to głónie chodzi opozycji, nie o jakieś tam bezpieczne warunki głosowania, oni to mają głęboko w dupie. Kidawa Błońska to był tragiczny pomysł i taki Hołownia płaczek wypuszczony przez TVN zjadł ją na śniadanie, taka jest prawda. A tak naprawdę chodzi o to kto po wygrancyh wyborach przerz Dudę bo umówmy się innego scenariusza nie będzie obejmie schedę na opozycji i o to głównie idzie bój bo wynik prezydencki jest już znany, bądźmy realistami.
  Powiedz mi tylk odlaczego Grodzki czekał równy miesiąc na wyciągniecie ustawy z kosza? Przecież w tej aferze idzie tylko o ten okres który został zmarnowany, niech on teraz płaci za wydrukowane karty, nota bene ma na to kasę ze swoich kopert śmierci które przyjmował od bogu ducjha winnych pacjentów.
  Przepraszam, a możesz podać konkretny przypadek złamania prawa, bo jak do tej pory to nikt nie może tego udowodnić, Waszym zdaniem wszystko co nie jest robione zgodnie z Waszym tokiem rozumowania i postępowania to jest łamanie prawa, sznatażujecie większość społeczeństwa tym, że Wy nie jesteście u władzy to nikomu innemu zgodnie z prawem ta władza się nie należy. Tak jest i sami staliście się karykaturą przed która ostrzegacie.

  • „…bo nie trzeba wprowadzać stanów nadzwyczajnych, które jakoś nie zostały wprowadzane w innych krajach więc dlaczego my mielibyśmy to robić…”

   Stan wyjątkowy wprowadziły: Węgry, Włochy, Hiszpania, Słowacja, Czechy, Francja i Stany Zjednoczone….

    • Tak więć zamknięto ludzim: restauracje, paby, bary, kina, teatry, zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, biura podróży, większość sklepów nie spożywcztch, centra chandlowe itp… Nie zgodnie zprawem (czyli nie ustawą, tylko zwykłym rozporządzeniem) nie ponosząc za zadnych konsekwencji, i nie dając ludziom w zamian żanych odszkodowań/rekompensat… Świetny/chutry palan…

    • P.S. Ograniczono również podstawowe wolności obywatelskie… Bez konsekwencji…. Na jakiej podstawie….

  • Więc się zdecydujmy… Albo jest epidemia stulecia, ograniczamy swobody obywatelskie, nie ma wyborów… Albo nie ma epidemii, nie ograniczamy swobód obywatelskich, przeprowadzamy wybory… Proste…

   • A nie można zjeść ciastko i mieć ciastko? Ja chcę głosować w wyborach już teraz, skoro są takie możliwości, tyle.

    • A jak chcę iś do kina, do fryzjera, do resauracji, do pabu itp już teraz skoro są takie możliwości, tyle….

    • A chcesz zachować jeden z najniższych wskaźników zachorowań i śmiertelności w Europie? Bo ja tak.

  • „Powiedz mi tylk odlaczego Grodzki czekał równy miesiąc na wyciągniecie ustawy z kosza? Przecież w tej aferze idzie tylko o ten okres który został zmarnowany, niech on teraz płaci za wydrukowane karty…”

   Po pierwsze Grodzki jakie prawo złamał? Wykorzystał przysługujący mu okres jak należy… w końcu uczą się od „najlepszych”…

   Po drugie, za wydrukowanie jakich kart ma płacić? Skoro ustawa nie została uchwalona, na jakiej podstawie drukowano katy? I ten cały cyrk z Pocztą Polską? Na jakiej podsawie drukowano karty, skoro nie zakończono uchwalania ustawy???!?!?!!? Ten kto drukował powinien odpowiadać za bezpodstawne marnowanie publicznych pieniędzy….

   • Domniemano, że Grodzki wspomoże cały proces wyborczy, jak się okazało nic tym nie uzyskał. A może uzyskał, może bezbarwna Kidawa-Błońska miała być wymieniona, teraz to się klei.

    • Świetnie zmieniasz niewygodny dla Ciebie temat… Więc ponowie pytanie… Jakim prawem drukowano karty wyborcze, mobilizowano poczte, skoro ustawa nie była uchwalona??? Czy ktos odda stracone/zmarnowane publiczne środki…???

    • Takim prawem, że termin wyborów był ustalony przed ograniczeniami wynikającymi z pandemii, jak doszło do komplikacji to chyba normalnym było przejść na formę korespondencyjną niż głosować dopiero za dwa lata. No ale to trzeba być wyjątkowo złośliwym żeby przeciągać maksymalnie termin.

    • Powiem szczerze, że przeraża mnie, że można być tak zaślepionym propagandą. Marszałek Grodzki niczego złośliwie nie blokował, tylko dochował minimum rzetelności procesu legislacyjnego. Uchwalanie takich fundamentalnych zmian w trybie, przegłosujmy ustawę w 24h na 4 tygodnie przed wyborami, bez żadnych konsultacji, to jest skandal. Gdyby PiS dokonał minimalnej refleksji, studium wykonalności, zrozumiałby że komisja, która obejmuje swoim obszarem np. gminę Kraków nie jest w stanie przejąć obowiązków kilkudziesięciu komisji obwodowych i fizycznie jest niemożliwe dochowanie terminów. To tak ciężko zrozumieć?

    • HAHAHA… Czy komplikacje wynikające z pandemii, dotyczą ograniczania wolności obywatelski, prawa do działalności gospodarczej, wolności swobodnego przemieszczania się itp… Ale wybów jak najbardziej nie dotyczą… Demagogia w czystej postaci…

    • Wyborów korespondencyjnych, które w żadnym stopniu nie narażają ludności na zachorowanie.

    • P.S. NIe odpowiedziałeś na pytanie na jakiej podstawie drukowano karty wyborcze, skoro: „termin wyborów był ustalony przed ograniczeniami wynikającymi z pandemii…” ale termin normalnych wyborów… Natomiast głosowanie korespondencyjne miało być po uchwaleniu ustawy takowe wpowadzającej… ALE, ALE, drukowanie kart, przygotowania poczty było PRZED UCHWALENIE USTAWY!!!! Więc ktoś tu złamał (nie po raz pierwszy) PRAWO….

    • „Wyborów korespondencyjnych, które w żadnym stopniu nie narażają ludności na zachorowanie.”

     Ale armie listonoszy TAK… I według epidemiologów również NARAŻAJĄ LUDNOŚĆ NA ZACHOROWANIE….

    • @kopyr „Powiem szczerze, że przeraża mnie, że można być tak zaślepionym propagandą. Marszałek Grodzki niczego złośliwie nie blokował, tylko dochował minimum rzetelności procesu legislacyjnego „.

     Ale była wpierw propozycja zmiany konstytucji, żeby przedłużyć obecną kadencję o dwa lata bez możliwości ponownego wyboru Dudy? Była. Przecież to było złoto dla opozycji, ale oczywiście wszystko musi być na ich warunkach, no i teraz mają.
     Żadnej pomocy ze strony opozycji w tych ciężkich czasach żadnej.

 2. Człowieku, Obywatelu…nie zadawaj pytań, bo nikt normalny nie chce i nie będzie z tobą dyskutował. Nikogo nie interesują twoje chore wynurzenia. Nie czujesz tego, nie ogarniasz? Wejdź na forum tvpis czy innego propisowskiego tworu i tam mów o ruchach genialnych jarków. Może dostaniesz w nagrodę długopis albo kalendarz z kotem. Tu się marnujesz..

  • Byłoby absurdem dysjkutować tylko z tymi z którymi się zgadzam, w ten sposób nigdy nie wyciągniesz nosa pioza swoje ciasne horyzonty. Poza tym Tomek również nie dyskutuje, a tylko obwieszcza swoje stanowisko i na tym sprawa się kończy.

 3. Z tym epuap-em to zdecydowanie nie jest tak prosto. Tylko wybrane banki oferują to, a jeśli nawet ma się konto w jednym z nich, ale założone przez neta, a nie osobiście w oddziale, to trzeba osobiście iść żeby profil zaufany założyć i tak.
  https://i.imgur.com/5EH3sov.png

Leave a Reply