Spokojnie, to tylko podwyżka… [1000 IBU]

11
2313

W mediach branżowych, a nawet ogólnopolskich podnosi się lament na wieść, że akcyza na wyroby alkoholowe i tytoniowe wzrośnie o 10%. Ludzie będą ślepnąć, od metanolu, cysterny ze spirytusem i TIRy papierosów zaleją nas ze Wschodu, a browary niechybnie zbankrutują. Spokojnie…
Premiera o 16:00

11 KOMENTARZE

 1. Ja myślę, że podwyżki za prąd dla przedsiębiorstw będą miały znacznie większy wpływ na ceny alkoholu i wszystkiego innego niż ta podwyżka akcyzy, także to będzie nasze najmniejsze zmartwienie gdy nam dopieprzą kary za nadmierną produkcję CO2.

 2. Ta, podaj mi państwo w którym bimbrownictwo jest legalne!

  PS. Nie należy podnosić podatków aby zwiększać „transfery”, tylko zlikwidować transfery bo to one się nie „spinają”.

 3. Twój filmik można podsumować dwoma zdaniami z 2. sceny „Psów” Pasikowskiego:
  „Jerzyk: Panie poruczniku, co teraz będzie?
  Franz: Nic, będzie tak samo… albo lepiej…”.

 4. Tomek, promujesz kraft, który jest dnem. Każdy w olejki, każdy w aromaty. A Ty siedzisz cicho i zyjesz w odjechanej przyszlosci. Ze tak nie jest. A dobrze wiesz ze tak jest.

 5. Twoja dogdanka na insta tylko pokazuje, że nie kumasz o co ludziom chodzi. Oburzają się właśnie dlatego, że jest podwyżka zus, podwyżka akcyzy, podwyżka energii elektrycznej dla firm i jeszcze kilka pewnie o których nie napisałem. A takie Twoje „ee tam to tylko 1,5zł na wódce i 6groszy na piwie” pokazuje, że nie ogarniasz chyba całego tematu. Jeśli społeczeństwo będzie siedzieć cicho, to będzie tylko gorzej. A najgorzej jest jak osoba rozpoznawalna tak jak Ty mówi, że jest wszystko ok, tak trzeba i super. To daje kolejny znak dla rządzących, że trzeba jeszcze więcej zdzierać z ludzi. Brawo Tomku! Rób tak dalej! Stwórz ruch który będzie popierał podwyżki! Za szybko nagrywasz chyba takie filmy, najpierw trzeba temat dobrze przemyśleć…

   • Ale to Cię dziwi? Taki B. miał wśród podwładnych ludzi, którzy w obowiązkach mieli walczyć z mafią a sami stworzyli mafię i okradali ma grube pieniądze, ale ludzie mają to w dupie, ale kurła miał w kamienicy burdel, larum !
    K., T. latali w te i nazad samolotem – skandal! Straty na jakieś grosze, ale podczas transferu z OFE 19 mld na „jakieś takie”– meh.

   • Nie mają w dupie tych podwyżek. Ale są leniwi i nie maja odwagi żeby wyjść i powiedzieć „DOŚĆ!!”. Niestety ale potrafimy tylko w domowym zaciszu wyrażać swoje niezadowolenie. A jeśli tak będzie, a do tego osoby rozpoznawalne będą przytakiwać, to będą nam dosalać podwyżkę za podwyżką. Mam serdecznie w d***e że wóda idzie w góre. Ale do podwyżce akcyzy będą też podwyżki producentów czy to korpo czy kraftu. Nie mówiąc już o sporych podwyżkach cen spożywki która za chwilę też będzie. Ale spoko, to tylko podywyżka. W kraju pracujacych za 1600zł netto musi być drogo.

   • Ludzie zarabiają coraz więcej więc i podwyżki są, mnie bardziej zastanawia skąd oni wzięli tyle kasy na 500+ skoro i Rostowski mówił i Tusk że kasy nie ma i spod Zakopanego nawet nie weźmie. A teraz ludzie narzekają na te parę groszy podwyżek, a nie widzą, że ten tysiączek więcej przytulają na dzieci i jeszcze podwyżki w pracy dostają. Skąd więc ten hejt na te grosze podwyżki?

    • Jakie zarabiaja więcej? Masz na myśli podniesienie najnizszej krajowej? Te 100zł? Weź pod uwagę to, że wszystkie podwyżki cen produktów spożywczych i całej reszty, zjadają te podwyżki, że głowa mała. Weźmy pod uwagę to, że większość zarabia właśnie najniższa krajową. Można mieć to w dupie. Ja osobiście wolałbym, żeby nie było tych wszystkich plusów, tylko żeby było taniej. Rozdawnictwo nie pomoże, a napewno nie na dłuższą metę. I powtarzam, żebyś te grosze przemnożył przynajmniej x2, bo tak będzie w przyszłym roku. Ale masz racje Obywatel MK. Baaa jeśli jesteś taki ZA to możesz sam od siebie wpłacać po 100zł albo i po 500zł na jakieś cele. To taka typowa krótkowzroczność Polaków, zawsze tak było i zawsze źle się to kończyło.

Leave a Reply