Fantastyczne to były wybory! [Zero IBU]

30
2895

Fantastyczne to były wybory, nie zapomnę ich nigdy.

Premiera o 17:00.


30 KOMENTARZE

 1. Generalnie to się z Tobą zgadzam 😀 Tylko, że teraz opozycja będzie miała jeszcze trudniej z uwagi na to, że jest jeszcze bardziej podzielona. Lewica ma teraz trzech tenorów co wiemy jak może się skończyć, było już trzech tenorów w przeszłości i co z nich zostało, więc będą tarcia. Oprócz tego Platforma będzie musiała walczyć już nie tylko z PISem, ale także z postkomunistami, bo walczą w zasadzie o ten sam ideologicznie liberalny elektorat, do tego wszystkiego dochodzi Konfederacja która ma bardzo młody elektorat. Tak więc opozycja będzie w zasadzie zajmować się sama sobą. A najśmieszniejsze jest to, że to Schetyna wyciągnął siłą postkomunistów z krypty, dając im miejsca w europarlamencie zamiast wziąć ich pod swoje skrzydła i później udusić jak to zrobił z Nowoczesną i teraz ma problem.
  Także PIS ma w zasadzie spokojną głowę, bo nie widać na horyzoncie kontrkandydata zagrażającego Dudzie.
  W każdym razie Polska już nie jest podzielona na propisowski wschód i propeowski zachód kraju, teraz Polska cała jest niebieska, tak więc udało się Polaków zjednoczyć bo na PIS zagłosowało o 2 miliony ludzi więcej tylko, że ordynacja wyborcza jest taka, że jest tyle samo mandatów. PIS wygrywa nawet w najmłodszej grupie wiekowej, gdzie 500+ nie odgrywa wielkiej roli.
  Jak mawia Jerzy Stuhr, potomkowie chłopów pańszczyźnianych poszli i zagłosowali. Ja tam jestem zadowolony 😀

 2. Miałem strzępić język, gdyż mierżą mnie takie wypowiedzi, ale z wiekiem nauczyłem się, że głową muru nie przebiję. Postaram się więc krótko: Panie Tomaszu, miałem Pana zawsze za inteligentnego gościa, ale takim komentarzem pokazuje Pan tylko, że jest Pan ekonomicznym egoistą i ignorantem. Nietrudno zresztą zgadnąć na kogo Pan głosował. Prośba z mojej strony ogromna: proszę zając się piwem, bo na tym się Pan zna i za to Pana ludzię oglądają. P.S. Całe szczęście, że nic nie sub’owałem, bo bym żałował 😉

  • Krytykowanie bez podania argumentów pokazuje jedynie, że albo Pan ich nie ma albo sam jest Pan ignorantem. Tomek wyraził swoje zdanie,na szczęście jeszcze nie jest to niedozwolone w naszym kraju. Jednakże chętnie poczytam o tych argumentach za lub przeciw i nauczę się od Pana zasad ekonomii. Czekam z niecierpliwością.

   • Miałem na myśli to, że program 500+ jest niedobry. To taka przymusowa redystrybucja dóbr z jednej kieszeni do drugiej w nieco ukrytej postaci. Skutkiem dodatkowej pustej gotówki na rynku jest oczywiście rosnąca inflacja, nie mówiąc o długu publicznym, bo przecież budżetu państwa nie da się w takiej sytuacji normalnie spiąć. Innym faktem jest, że podczas tej redystrybucji masa pieniędzy jest marnotrawiona przez machinę biurokracyjną. Ale kogo to obchodzi… Ważne, że Pan Tomasz przytulił 40 tysi. P.S. Ekonomistą nie jestem, więc pewnie ktoś inny wytłumaczyłby to lepiej. Niemniej jednak mam nadzieję, że choć w minimalnym stopniu naświetliłem kontekst mojej poprzedniej wypowiedzi.

    • Fakt ekonomistą nie jesteś ale internet masz i pewne rzeczy możesz sprawdzić, a nie pisać na zasadzie nie znam się to się wypowiem.
     Za wikipedią:
     Przyczyny inflacji
     -nadmierne zwiększanie podaży pieniądza poprzez jego emisję przez bank centralny lub kreację w bankach komercyjnych[a]
     -niespodziewany i gwałtowny wzrost kosztów produkcyjnych
     -wzrost zagregowanego popytu w gospodarce
     -niezrównoważony budżet państwa (wydatki z budżetu przewyższają wpływy)
     -przeinwestowanie gospodarki (nadmierne rozwinięcie procesu inwestycyjnego finansowanego przez państwo)
     -wadliwa struktura gospodarki
     -import inflacji (wraz ze wzrostem cen artykułów importowanych przez dany kraj następuje wzrost kosztów produkcji, a co za tym idzie wzrost cen)
     Skąd ty wziąłeś że rzekoma ” redystrybucja dóbr z jednej kieszeni do drugiej w nieco ukrytej postaci” spowoduje inflację?
     Można się uprzeć że wzrost zagregowanego popytu poprzez wzrost zamożności społeczeństwa spowoduje inflację. No ale chyba o to chodzi.

 3. Panie Kopyra ,skoro zajął się Pan teraz komentowaniem polityki , i wyraził Pan swoje preferencje partyjne -wolno Panu ,bo to Pański kanał na YT, to ja tez skorzystam z tej okazji i coś napiszę. I od razu przejdę do rzeczy .Najgłośniejszy argument anty PIS-owców jaki ja słyszę to taki ,ze PIS przekupił wyborców dając 500+ i 13 emeryturę . Mówią o tym celebryci ,aktorzy ,niektórzy wykładowcy wyższych uczelni ,wszyscy ,którzy popierają totalną opozycje.Mi akurat PIS nie dał niczego a przypuszczam że i wielu wyborcom,którzy na nich głosowali A są tacy, z totalnej opozycji ,którzy biorą – i 13 emeryturę ,i 500+ ,oczywiście brzydzą się tym ,ale biorą.
  I mam takie pytanie do Pana i do wyborców totalnych ,co wam sie tak w tym PO ,czy POKO ,albo KO podoba?
  Że podnieśli wiek emerytalny ?, Że zajumali sKładki z OFE ? Że mafia paliwowa okradła budżet na 250 mld zł ? Że były afery hazardowe,amber gold ? A może to ,że były niższe podatki ? Lepsza służba zdrowia ?
  Nagrania posła Nojmana w Tczewie , i z knajpy „Sowa & Przyjaciele „pokazały jaki ci politycy (?) mają stosunek do państwa i do wyborców.
  Żeby nie przeciągać tego wpisu ,powiem dla jasności ,że nie jestem członkiem partii PIS. NIe głosowałem nigdy wcześniej . Dopiero na wybory do europalamentu poszedłem pierwszy raz ,a także teraz ostatnio. Wcześniej nie chodziłem ,choć mogłem głosować od wielu lat. I powiem na koniec szczerze ,że PIS nie zachwyca mnie bardzo ,ma wady ,ale poszedłem głosować po to ,żeby PO , czy komunisci ,albo PSL nie wygrały.Bo nie znajduje żadnego sensownego argumentu ,żeby ich popierać ,a wręcz przeciwnie ,mam ich wiele ,żeby na nich nie zagłosować.

  • Uważam decyzję o podniesieniu wieku emerytalnego przez PO-PSL za odważną, słuszną i odpowiedzialną. Tym samym jej odwołanie przez PiS uważam za głupie, szkodliwe i nieodpowiedzialne. Demografii się nie da oszukać.

   • Panie Tomku, widzę że wyciąga Pan kolejnego asa ze swojego politycznego rękawa. Ja uważam, że podniesienie wieku emerytalnego jedynie krótkotrwale zmniejszyłoby długi ZUS’u i w ogóle powinno się zlikwidować tą studnię bez dna, która dzięki tak wspaniałemu zarządzaniu obiecuje w tym momencie kwotę zastąpienia w wysokości 1/4 do 1/3 ostatniej pensji. Wniosek z tego jest taki, że jak człowiek już teraz nie zacznie sobie sam odkładać to po prostu zdechnie z głodu na emeryturze. No chyba, że będzie wspaniałomyślnie głosował na polityków, którzy dadzą trzynastą, czternastą i dwudziestą siódmą emeryturę, z naszych podatków oczywiście…

    • wyobraź że każdy rocznie odkłada 10% tego co zarabia na emeryturę. Jaki będzie tego skutek po 10 latach? Konta pełne pieniędzy i brak pieniądza na rynku nawet strach pomyśleć co by się stało. Jeśli chcesz zlikwidować ZUS to najpierw porozmawiaj ze swoim ojcem dziadkiem etc że od jutra nie dostanie emerytury i że zdechnie z głodu, w końcu nazywasz ich studnią bez dna wiec najlepiej się ich wyzbyć

    • Oszczędności na poziomie 10% spowodują brak pieniędzy na rynku? ???
     Przeciętny Chińczyk odkłada niemal 50% i gospodarka Chin jakoś się nie zwija.

    • „Demografii się nie da oszukać”. Oczywiście że się nie da.I dlatego właśnie działania socjalne PIS zwiększają populację w PL .
     Statystyki za rządów PO/PSL wskazywały na ogromną depopulację.
     W artykułach z tamtego czasu rządów PO/PSL ,które może Pan znaleźć zapewne w internecie , podawano że w takim tempie polskie społeczeństwo skurczy się do 15 mln w 2035 r.
     Nie chcę powiedzieć że prog. 500 + odwrócił zły trend depopulacji. To byłoby uproszczenie. Ale na pewno daje szanse poprawę demografii w PL .I to dzięki PIS.a nie PO.czy KO.

    • O czym Ty bredzisz? 15 milionów za 15 lat? Chyba jeśli by wyjechali do UK, a może do Stanów, bo wizy zniosą. Program 500+ jedyny cel jaki osiągnął, to zagwarantował PiSowi drugą kadencję, do czego zresztą został stworzony. Drgnięcie we wskaźniku urodzeń wynikało nie z 500+, a po prostu był to ostatni dzwonek dla pokolenia wyżu lat 80-tych ubiegłego wieku na prokreację. Sęk w tym, że po nich nadchodzi niż i żadne programy tu nie pomogą. Jedyna nadzieja w Ukraińcach, że zechcą się u nas osiedlić i będą się rozmnażać.

   • Wg WHO od 60 raku życia rozpoczyna się starość. Podnoszenie wieku emerytalnego starcom jest porównywalne z nakazem dla pracy dzieci i jest po prostu nieludzie. To systemy emerytalne mają się wpisać w możliwości ludzi, a nie ludzie maja się wpisywać systemy emerytalne. Zresztą na ten temat już dyskutowaliśmy i nie ma sensu powtarzać.

    • Taaa…. zwłaszcza, że przewidywana długość życia Polki oscyluje w okolicy 80 lat. Policzmy więc, 23 lata na garnuszku państwa i rodziców, 37 lat pracy i następnie 20 lat na garnuszku państwa i wnuków. Nie ma takiej możliwości, żeby pracować 37 lat, a pobierać świadczenia 43 lata. To się nie spina.
     A najlepsze jest to „systemy emerytalne mają się wpisać w możliwości ludzi”. Bo co? Bo w ryj? Praw ekonomii pan nie zmienisz i nie bądź pan rura.

    • Mój teść żył 66 lat, rok po emeryturze, dziadkowie po 70 lat, kuzyn żony 36 lat. Gdzie ta wydłużona żywotność bo ja nie widzę.

    • Mówię o oczekiwanej długości życia, a więc o tym, co prognozuje się dla obecnych pracujących. Dopóki ludzie żyli na emeryturze rok, dwa, pięć lat, a dodatkowo na 1 emeryta pracowało 3-4 osoby, to system działał. Niestety teraz na jednego emeryta pracują 2 osoby, a niedługo będzie 1:1, a ludzie żyją coraz dłużej. I to po prostu najnormalniej w świecie, matematycznie się nie spina.

    • to wprowadz prace dla starców i dzieci, obozy pracy, niewolnictwo i obowiązkową eutanazję dla niezdolnych do pracy. Na szczęscie mamy częscową demokrację ( niestety nie wybieramy jeszcze władzy sądowniczej) i nie ma zgody ludzi na tak poronione pomysły

  • No rzeczywiście, przyznaję ,nie sprawdziłem wcześniej ,Nie do 15 mln ,tylko do 21 mln ,na koniec wieku .
   Ale skoro mówisz ,że 500+ został stworzony ,wyłącznie po to żeby PIs utrzymał władzę .to dlaczego PO tego nie zrobiło ?
   PO widząc że PIS wygrał wybory 4 lata temu,dzęki 500+ ,jak mówią PO wyborcy ,to chyba powinien wyciągać wnioski z takiej lekcji ,no nie ?
   Powiem CI dlaczego . Bo nikt im nie uwierzy w cokolwiek. U nich jest taka zasada jak to powiedział Sikorski do Rostowskiego na taśmach Falenty – „Dwa razy obiecać ,to jak raz dotrzymać.” Dziś wyborcy totalni stawiają zarzut że PIS to partia populistów. .PO dwa razy z rzędu wygrała wybory na hasłach populistycznych, i zrobiła w wała wyborców,śmiejąc sie z nich .

   • Bo nikt nie był tak bezczelny, żeby zaryzykować katastrofę ekonomiczną i rozdać kilkadziesiąt miliardów złotych. Podobnie jak nikt nie był tak bezczelny, żeby z TVP zrobić telewizję partyjną w stylu stanu wojennego. Nikomu nie przyszło to do głowy.

    • No podobnie jak nikt nie był tak bezczelny żeby ukraść kilkadziesiąt miliardów z OFE jak to zrobiło PO-PSL, czy wprowadzać na siłę swoich sędziów do Trybunału Konstytucyjnego.

    • Odpowiem w tym samym stylu jak Ty mnie O czym Ty bredzisz? Katastrofa ekonomiczna ? Gdzie Ty ja widzisz ? Może Inflacja jest jak w krajach Am. PŁd. ? A może Pis przekupił zagraniczne agencje ratingowe ,żeby publikować dane o dobrym stanie gospodarki ? No i Eurostat tez jest przekupiony przez PIS ,bo chwali stan gospodarki ,niskie bezrobocie itd. ?
     A o tvp że to TV PIS i propaganda ,to nawet nie mam co z Toba gadać Widziałem jak TVP była obiektywna za PO/psl .NIe przymierzając tak samo jak sądy są obiektywne i Rzecznik Praw Ob. Bodnar.
     Wiesz co ,szkoda mojego czasu na to co Ty bredzisz.
     Po prostu ,za dużo mózg Ci sprała propaganda w tvn i Polsat. i jej wybitni znawcy ekonomii tacy jak Rzońca z PO,którzy na sie udzielją. To chyba pod jego wpływem ,a może Balcerowicza ,wygadujesz takie banialuki .Rzońca powiedział ,gdy PIS zaczynał rządzić ,że deficyt po roku ,PO ROKU ,w budżecie wyniesie 100 mld zł . NIc takiego się nie wydarzyło ,ani po roku ,ani po 4 latach.
     Odstaw Tvn ,i inne totlne media bo Ci szkodzą chyba gorzej alkohol.

 4. A tymczasem w Holandii protesty rolników, w Paryżu protesty żółtych kamizelek i strażaków, w Barcelonie krwawe rozruchy separatystyczne.
  A w Warszawie nikt nie chce protestować, toż to łamanie konstytucji ???

Leave a Reply