Poseł Jakubiak chciałby zakazać małpek! [1000 IBU]

27
4726

Poseł na Sejm RP Marek Jakubiak w wywiadzie dla Wirtualnej Polski wyraził opinię, że należy zakazać sprzedaży wysokoprocentowego alkoholu w pojemności mniejszej niż 0,75l.

A tu materiał do którego się odnoszę.

27 KOMENTARZE

 1. W Polsce, wolność gospodarcza?! Hahahahaha…

  Aż się dziwię, że nie wspomniałeś – co to za wolnościowiec? Idzie pod renke z Korwinem a zakazywać kce!?.
  A tak na serio to akurat Jakubiak (wraz z Liroyem) są najbardziej centrową odnogą Konfederacji i jak osobiście z wieloma jego poglądami się nie zgadzam.

 2. A jeszcze nie tak tak dawno sam najeżdżałeś na małpki i eksponowanie ich w lodówkach, a prawda jest taka, że to one wyparły różnego rodzaju strongi, które dobrze się sprzedawały, więc to branża piwna oględnie rzecz ujmując na tym najwięcej straciła. Taka małpka jest w wielu smakach i dobrze czochra beret, a jest nieduża dlatego dobrze się sprzedaje.
  I dlatego Jakubiak dobrze postuluje bo w tym momencie wygrywają tylko zagraniczne polmosy, no i może jeszcze dobrze sczochrany beret Zenka na budowie.

 3. 100% racji. Dorosły człowiek powinien o sobie decydować. Trzeba wymagać od ludzi odpowiedzialności. A nie traktować ich jak dzieci.

 4. Szanowny prowadzący manipuluje… Dziś słuchałem w RMF FM Pana Jakubiaka. Powiedział tam że w USA specjalnie są 6-paki żeby ludzie pili więcej piwa, to w Polsce mamy wybór i możemy sobie kupić jedno itd. Generalnie odnosząc się do wypowiedzi Marka Jakubiaka. Zgadzam się z nim w tej kwestii że jednak jest problem, może patrzę na to troszkę odmiennie, ale naprawdę nie mieszalbym tego z wolnością itd. Gdybyśmy szli dalej tym torem że nie wolność gospodarczą itd. To w zasadzie wszystko wszędzie powinno być dostępne… A rynek zweryfikuje. Czy to dobry kierunek??

  • Właśnie posłuchałem tej rozmowy i Jakubiak wyraźnie mówi o ILOŚCI SPRZEDAŻOWEJ, a nie o wielkości butelek. Wiec można jak najbardziej sprzedawać małpki 0,2 dla celów kateringowych ale w 4 paku!! Jakubiak użył butelek 0,75 w wypowiedzi jako PRZYKŁAD. Podaje przecież przykłady USA i sprzedaży piwa w szeciopakach itp. Nie przękrecej jego słów i nie rób niezdrowej sensacji. Gość ma jak najbardziej rację wystarczy zobaczyć ile buteleczek leży za sklepem. Alkoholik zawsze uzbiera na taką małpę . Niestety na litra czy 0,7 tak łatwo mu nie będzie

   • Pięknie go wybroniłeś, może idź na papugie. ??? Ciekawe, że nikt z tradycyjnych mediów go tak nie zrozumiał? ?
    „Półlitrówki znikną ze sklepów?! Zaskakujące słowa posła”, „Poseł Marek Jakubiak przeciwny „małpkom””, „Marek Jakubiak mówi nie dla „małpek””, „Absurdalny pomysł Marka Jakubiaka. Poseł chce zakazu sprzedaży wódki w małych butelkach”, „Jakubiak: Wódka tylko w butelkach 0,75 litra „, „Poseł chce zrobić alkoholową rewolucję. Nie kupisz już pół litra?”.
    Napisz proszę do tych wszystkich portali, żeby nie przekręcali złośliwie słów posła. Znajdziesz je po wpisaniu w google „Jakubiak + małpki”

    • No to sobie teraz oglądnij ze zrozumieniem swój filmik „Kopyr masakruje portal spożywczy”. Widzę że bardzo wybiórczo podchodzisz do dziennikarstwa jak i własnych słów o nim i bezmyślnym kopiowaniu jeden przez drugiego. Naprawdę waż słowa, bo warzysz siebie na własnym portalu. Mniej szacunek do siebie chociaż.

    • Nie rozumiem czego nie rozumiesz. Atakujesz bezmyślne kalki „dziennikarskie”, a jednocześnie bronisz swoje kłamstwa co do wypowiedzi pana posła Jakubiaka zasłaniając się kopiami tytułów „dziennikarskich”. Bądź konsekwentny i już.Chyba że filmik odnosi się do tytułów, a nie do wypowiedzi. Ale to wtedy jedź po dziennikarzynach.

    • Daj mi proszę link i minutę wypowiedzi, w której poseł MJ stwierdza, że setki powinny być sprzedawane w 7 pakach? On mówi wyraźnie o pojemności 750 ml. Nie róbmy sobie jaj.

    • to ty zacytuj kiedy mówi o butelce 0,75. Cała rozmowa na WP ma ze 2 minuty w 30 sekundzie wyraźnie mówi o jednostce miary sprzedażowej!!! a nie butelce . Podaje przykład 6 paków z USA. Czy to znaczy że piwo w USA sprzedaje się w 3 litrowych odpowiednio uncjowych puszkach? No bądź że inteligentny, że ja taki rzeczy muszę tłumaczyć to jest żenada. Zresztą nawet nie odnosi się do małpek tylko do plastikowych kieliszków z wieczkami. Posłuchaj ostatniego zdania jakie wypowiada mówi mniej więcej tak: „Ja jestem za tym aby alkohole mocne sprzedawać w butelkach 0,75 NA PRZYKŁAD”. Przykład za SJP «fakt mogący służyć za ilustrację, dowód, poparcie czegoś, jakiegoś twierdzenia». Kończ z tą żenadą

    • Poseł Jakubiak nie stwierdza, że setki powinny być sprzedawane w 7 pakach bo 7×100 to 700, a on mówi o ilości sprzedażowej 750. Czyli w zamyśle bardziej mówi o 8 pakach. Choć jak pytałem znajomej z Memphis to można tam kupić jedno piwo , ale w cenie szesciopaka wiec jest tam bardziej norma cenowa, a nie wielkościowa. I osobiście też bardziej optowałbym za taka opcją. Ale od pomysłu do projektu i realizacji bardzo długa droga i wiele rzeczy można poprawić i nad nimi dyskutować co do ostatecznego rozwiązania. A nie próbować wyśmiewać czyjeś pomysły wciskając człowiekowi słów których nie powiedział .

   • W 36 sekundzie pada pytanie redaktora „czyli co małpkom trzeba powiedzieć STOP” W którym momencie poseł Jakubiak mówi: Tak małpkom mówimy stop. Konkretyzuj. Jakubiakowi nie chodziło o 8 małpek chodziło o zwiększenie miary sprzedażowej . Wiec to może być NA PRZYKŁAD 4×0.2, 1×0.75,8×0.1,0.5+0.2+0.1 etc etc etc. Choć ja osobiście nie zgadzam się z taka realizacją. Nieudolnie manipulujesz wypowiedziom i nie wiesz jak z tego wybrnąć, sorry są tacy ludzie których życiem nie kierują nagłówki byle jakich gazet i portali i nie dają wmówić sobie kłamstw. Natomiast twój film pt „Poseł Jakubiak chciałby zakazać małpek” To KŁAMSTWO. Weź to skasuj i się nie kompromituj.

    • Znajdź mi jeden artykuł, napisany przez kogoś innego niż Ty, w którym jest przestawiona taka interpretacja wypowiedzi Jakubiaka.

    • No to chyba Panu Jakubiakowi trochę nie wyszło z tymi 6-pakami w USA. Absolutnie legalnie możesz kupić w sklepie 1 butelkę i to ~0.33 (12oz). 6-paki są raczej przyzwyczajeniem, a nie efektem że jakiś mądry na górze zakazał.

    • Tak, może jeszcze w Wyborczej. Stop małpkom pada tylko i wyłącznie z usta redaktora prowadzącego w formie pytającej, a butelka 0,75 o której mówi poseł Jakubiak, jako PRZYKŁAD zwiększenia ilości sprzedażowej. I to jest aż tyle i tylko tyle z tej 2 minutowej rozmowy. Nic więcej. Wszystko ponad to jest kłamstwem. Co to jest „przykład” jak wcześniej pisałem znajdziemy w SJP.

    • Nie ma żadnego dziennikarza, który interpretowałby słowa Jakubiaka w ten sposób, co Ty. Więcej powiem, pewnie sam Jakubiak nie wie, że ktoś mógł tak jego słowa zrozumieć.

Leave a Reply