PINTA Barrel Brewing – tu nie chodzi o otwieracz!

14
6566

Jeśli nie o otwieracz, to o co chodzi w PINTA Barrel Brewing SA? O tym rozmawiam z Ziemkiem Fałatem, Grześkiem Zwierzyną i Bartkiem Ociesą w nowym browarze PINTY.
Premiera o 12:00.


Materiał powstał we współpracy z PINTA Barrel Brewing SA.
Niniejszy materiał ma charakter promocyjny, a rodzaj oferty publicznej nie wymaga udostępnienia prospektu emisyjnego, ani memorandum informacyjnego.
Więcej informacji na PINTA Barrel Brewing.

14 KOMENTARZE

 1. Bo to nie był królik tylko zając, czyli kopyra, przypadek? 😀
  Dobra to ile procent orientacyjnie można na tym zarobić, zakładając że chcę zainwestować 10 tys. przez 10 lat dla prostego rachunku, jednym słowem jaki jest prognozowany zwrot z inwestycji?

  • Polecam przyjrzeć się prognozie finansowej na stronie akcja.pintabarrelbrewing.pl, gdzie podane są m.in. prognozowane zyski PBB SA w perspektywie 4 lat od rozpoczęcia produkcji (2021-2024). Pakiet za 9990 PLN to 1080 akcji. Spółka deklaruje wypłatę dywidendy w zakresie od 50 do 100 % wypracowanego zysku. Jeżeli spółka wypłaci minimalną zapowiadaną dywidendę (50% z zysku), to 1080 akcji wg prognoz przyniesie odpowiednio: w 2021 r. 594 PLN, w 2022 r.: 756 PLN, w 2022 r.: 810 PLN a w 2024 r.: 918 PLN. Czyli razem w ciągu 4 lat 3078,00 PLN. Jeżeli spółka przeznaczy na dywidendę 100% zysku, to kwota ta wzrośnie dwukrotnie. Jednocześnie w portfelu pozostają akcje, których wartość może rosnąć wraz ze wzrostem wartości spółki (lub spadac, jężeli coś pójdzie nie tak). Akcje można odsprzedawać. Zaznaczam, że są to prognozy, jednak zostały one m.im. zweryfikowane przez bank, który udzielił spółce promesy kredytowej niezbędnej do ubiegania się o dotację z BGK. Pozdrawiam, Ziemowit Fałat

   • Z tego co wyczytałem to w rękach inwestorów będzie tylko 30% akcji (mimo że finansują 100% kosztów budowy browaru) a właściciele będą mieli 70%. Tak więc spodziewane zyski możesz sobie pomnożyć * 0,3.

    • Nie finansują 100 % kosztów budowy, bo Browar PINTA wnosi np. działkę budowlaną. Poza tym wnosi coś jeszcze cenniejszego, a mianowicie markę PINTA, marki piw, sieć dystrybucji, know how itd. Nikt nie ukrywa tego, że 70% udziałów w PINTA Barrel Brewing ma Browar PINTA.

 2. Skąd to dofinansowanie, z UE?
  Jeśli tak to na jakie inwestycje, bo z tego co kiedyś chyba mówiłeś to na alkohol jako taki nie ma funduszy?

 3. Jaki tam chłopaki mają adres bo jakoś znaleźć nie mogłem, jeśli możesz podać to będę wdzięczny bo sam chętnie bym zobaczył jak to wszystko wygląda. A Pincie kibicowałem zawsze i kibicuję nadal. PS: tak wiem chłopaki to są w agencjach towarzyskich a my jesteśmy Młode Wilki. :-))))))))

  Pozdrawiam

  • Ze względu na współpracę z Pinta Barrel Brewing odpowiem, że nie mogę udzielić takiej odpowiedzi. Po drugie, akcje będą przydzielane dopiero po zakończeniu akcji.

Leave a Reply