Cornus Lupus i Terra Donum z Browaru Kormoran

5
2587

Cornus Lupus, czyli długo warzony porter bałtycki z dodatkiem owocu derenia oraz Terra Donum, czyli Braggot z kawą zbożową i owocem czarnego bzu. Czy dorównają kultowemu Imperium Prunum?
Premiera o 19:00.

5 KOMENTARZE

 1. Pierwszą butelkę Terra Donum wypiłem krótko po premierze. We wtorek poszła druga.
  Nie pamiętam jak było wtedy, ale teraz jedyne, co czułem, to miód. I nie, że gryczany (a lubię!), ale po prostu miód. Taki wielokwiatowy, może lipowy lub akacjowy. Dobry, ale bez charakteru. Zbożówy ani czarnego bzu nie czułem (a Inkę i syrop z czarnego bzu pijam co jakiś czas, znam te smaki). Tak, że kaszana.
  Cornus Lupus pójdzie jutro (czyli dziś). Ale już ma plus za nazwę. Niby wszystkie one są na jedno kopyto, ale Barlow Sorbus i Terra Donum jakoś za bardzo nie chciały mi wejść do głowy, a Cornus Lupus od razu.

  Kormoran to może powinien przestać próbować na siłę zrobić piwo-sztos, skoro już trzeci raz z rzędu nie wyszło. Jak nie idzie, to nie idzie! Nie ma się co kopać z koniem.
  Może niech idą w kolejne wersje 1 na 100? Tyle jeszcze stylów do obskoczenia. Lekki witbier, weizen, niuingland, jakiś porter czy schwarzbier, jakieś kwasy…
  Ze „starych” graczy, to im najmocniej kibicowałem, to różnych kormoranów kupiłem najwięcej z tego segmentu rynku (i więcej to tylko piw z Pinty wypiłem).
  No a teraz trwa stagnacja przeplatana niewypałami. Tylko miodowe 1 na 100 jest dobre. Ale i mało potrzebne.
  Żal patrzeć na to, co się z tym browarem dzieje…

 2. A może problem polega na ,,nakazie moralnym”, że browar musi uwarzyć coś ,,wow”? Miast skupić się na warzeniu AIPY czy portera albo …(co mu tam wyszło) a nie ciągle na siłę próbować kogoś olśnić?
  Nie piję tu konkretnie do Kormorana ale do ogólności. Browary w pogoni zs olśnienuem zaczynają popadać w co raz większe dziwactwa…

Leave a Reply