Ogłaszam dzień wolny! [ZERO IBU]

15
5423

Tu Jej Ekscelencja, ogłaszam dzień wolny! Święto Państwowe. [ZERO IBU]
Wbijajcie, bo co prawda nie o piwie, choć o alkoholu trochę jest. Drugi film dzisiaj, awansem za 12 listopada.

15 KOMENTARZE

 1. No tak, tylko że Laska zaraz odpowiedział na to pytanie, że on najbardziej w życiu lubi jarać blanty. Odpowiedzieć sobie to jedno, a przekuć to w dochodowy interes to drugie.
  Druga sprawa, zgodzę się że to można było ustalić już trzy lata temu jak PiS zdobył władzę, mało tego, to można było już na początku III RP, tylko że my Polacy jesteśmy słabi w planowaniu i organizacji w porównaniu z Anglosasami czy Germańcami to już w ogóle. No i co najważniejsze Polacy stracą znacznie mniej na tym jednym dniu niż mogłoby się wydawać, jakoś przez osiem lat rządów PO-PSL mafia vatowska okradła nas na 300 mld-ów i nikomu to nie przeszkadzało, a teraz jeden dzień to niewiarygodne straty. Litości, trochę umiaru mistrzu pijaru 😀

  • Przez ostatnie 8 lat… 😉
   Planowanie? Politycy myślą góra do najbliższych wyborów i tyle. Czy oni się zastanawiają nad skutkami 500+ za kilka lat? Nad skutkami życia na kredyt? Przecież to nie chodzi nawet o to żeby te kredyty spłacić, tu chodzi o to że za obsługę długu trzeba płacić kolosalne pieniądze. I kto to płaci? Przecież nie minister finansów ze swojej kieszeni…

 2. Ogólnie to wszystko by zakazać. A marihuanen? A Krypto-waluty?

  Ale to każda ta demokratyczna władza traktuje jak niewolnika? Czym się przed wszystkim różnił w starożytnym Rzymie niewolnik do wolnego człowieka? Nie bogactwem (bo byli bardzo bogaci niewolnicy), ale tym że niewolnikowi nie wolno było mieć broni.

  PS. A co do tego spania to też można zarabiać: https://www.pb.pl/nasa-placi-15-tys-usd-za-lezenie-w-lozku-711571 😉
  PPS. A co, fabryki wódki nie potrzebują testerów? 😛 https://artelis.pl/artykuly/43265/Jakie-nalezy-miec-kwalifikacje-i-jak-wyglada-praca-testera-wodki

  A poza tym uważam, że 11 listopada powinien zostać zlikwidowany! #9października

 3. Ja to bym dał od raz tydzień wolnego! Jak się bawić to się bawić…

  Choć znajomy w pracy miał lepszy koncept: „na 100-lecie 100 dni [wolnego]” 😀 (aż się dziwię, że w wyborach nie startował!)

 4. Jadwiga Staniszkis jak już otrzeźwiała, to trafnie zdiagnozowała wschodnią, bolszewicką mentalność obecnej władzy – wola ważniejsza od prawa. Można tylko dodać, że od zdrowego rozsądku również.

 5. Widać, że nie znasz realiów ludzi, którzy pracują na etat. Jakby każdy robił to co chciał (nie mówiąc o tym, że ludzie mają zobowiązania finansowe) to by każdy lubił swoją pracę. Operacje ktoś ma zaplanowaną? Przecież szpitali to nie dotyczy o czym wspomniałeś na początku. Przelew zaplanowany rok temu? Kto tak planuje? Przecież przelewy z datą przyszłą mają opcje zaznaczenia kiedy ma zostać wykonany przelew jeśli wypadnie święto… Przestań chlać, bo po pijaku się p*doli.

  • A co mam zrobić z dziećmi w wieku przedszkolnym, podczas gdy ja z żoną nie jesteśmy tą uprzywilejowaną grupą i musimy iść do pracy, a przedszkola zamknięte? A co mają zrobić Ci, którzy prowadzą szkolenia zawodowe i firmy wynajęły sale i cateringi na ten dzień? Oczywiście do każdego idiotyzmu tego nie(rządu) można się przyzwyczaić i dopasować, w myśl zasady, że socjalizm bohatersko rozwiązuje problemy nieznane w żadnym innym ustroju.

   • Bierzesz L4 albo dzień na opiekę – proste? a szkolenia można przełożyć. Ale na 99% nie masz tego problemu. Ja tam mam wolne, czyli leżaczek i piwko 🙂

    • L4 na JDG – super. I dlatego w tym kraju będzie zawsze jak w czarnej dupie. „Skoro mi jest dobrze, to jest ogólnie zajebiście, gonić resztę”

 6. Przeciez Kopyr nie krytykuje samej idei tego jednorazowego dodatkowego dnia wolnego tylko sposób jego wprowadzenia co kompromituje obecną władze , gdyż PiS rządzi od 2015 pazdziernika i wiadomo było ze w 2018 bedziemy obchodzić 100 rocznice odzyskania Niepodległości ,mieli tyle czasu na to a się obudzili na 2tyg przed ! kto tak robi debile ! zrobili problem z tak prostej sprawy ! bo ich niefrasobliwosc teraz przyniesie więcej szkody niż pożytku a zapłacą jak zwykle obywatele , owszem operacje zaplanowane się odbędą ale o tym dopiero dziś wiadomo oficjalnie a rozpraw w sądach np. nie będzie itd.

 7. Dlaczego za święto w soboty oddaje się dzień wolny? W miesiącu jest do przepracowania określona ilość godzin. Ktoś, dla kogo sobota jest normalnym dniem pracy, a ma wolne np. w niedzielę i poniedziałek, to w danym miesiącu przepracuje mniejszą ilość godzin, niż ten, dla kogo sobota jest dniem wolnym. Dlatego oddawanie dnia wolnego za święto w sobotę, dotyczy tylko osób, dla których sobota jest dniem wolnym od pracy, wynikającym z pięciodniowego tygodnia pracy. Jeśli święto wypada np. w poniedziałek, to ktoś, dla kogo poniedziałek jest dniem wolnym, wynikającym z pięciodniowego tygodnia pracy, musi mieć dodatkowy dzień wolny. Jasne?

Leave a Reply