Czy piwo zdrożeje przez globalne ocieplenie? [1000 IBU]

21
4376

Przez internet przewaliła się właśnie łamiąca wiadomość, że piwo może podrożeć nawet 4 razy, ze względu na globalne ocieplenie i problemy z uprawą jęczmienia. Ile w tym prawdy? Czy piwo rzeczywiście zdrożeje? No i jak to z tym globalnym ociepleniem jest?

21 KOMENTARZE

  1. Akurat akcyza w piwie to są śmieszne grosze w porównaniu do innych podatków. Sam VAT, który każdy piwosz płaci, to 23%, więc to już konkretne złotówki od piwa kraftowego.

  2. Człowieku, czym Ty się martwisz, a ile jeszcze pożyjesz? 40 lat? Do tego czasu niewiele się zmieni. Poza tym takie Chiny, Indie, USA w dupie mają porozumienia klimatyczne i ja z małego kraiku mam się zastanawiać czy dobrze robię że ogrzewam dom paliwami kopalnymi, albo że nie jeżdżę Teslą? Pfff 😀
    Poza tym pszenica to jest dobra do weizena, ja chcę barley.

  3. Długoletnie okresy suszy występowały juz w XVIIw przez co musiano ograniczyć powierzchnię stawów milickich o 3 tys ha.

    Także to już było a przemysłu nie było.

  4. piwo koncernowe już drożeje i bynajmniej nie jest to 2 zł za butelkę żubra w detalu. Asahi robi kolejną podwyżkę i za swój miszczowski produkt będzie kazało sobie płacić 2,49 zł. Pozostałe podstawowe również pójdą do góry i co ciekawe, osiągnęły już pułap Namysłowa, czy jakiejś innej Perły, które bądź co bądź dzieli przepaść w stosunku do koncernu. Ciekawe co siedzi w głowie Japońcom?

  5. W niemczech piwo Bitburger premium pils za 20 szt. 0,5 l kosztuje 8,88 euro 😀 paulaner kosztuje 80 centow . tym sposobem to jednak polsce nie jest tak tanio .w niemczech jest taniej . swiat sie wali 😀 nie mowiac juz o pensjach 😀 pytanie tez dlaczego w Polsce male piwa sa takie drogie .Za mala puszke i butelke 0,33 trzeba zaplacic tyle co za duze ,badz jeszcze wiecej ?

Leave a Reply