IPA Barrel Aged – czy to ma sens?

8
4344

Czy Triple IPA leżakowana w beczce po bourbonie ma sens? Czy piwo, które z zasady im świeższe tym lepsze może coś zyskać na leżakowaniu w beczce?

8 KOMENTARZE

  1. Golem jest zagadką dla mnie. Mają na koncie świetne piwa, Gehenna, Double Dybuk, Lilith, oczywiście wszystkie ciemne. I idą w zaparte w te swoje niezbyt udane wariacje nt. IPA. Ja rozumiem, że ciemnymi, mocnymi piwami można się chełpić na festiwalach i zdobyć uznanie bardziej zaawansowanych, a nie „szerokiego odbiorcy”, ale skoro muszą robić jasne piwa, to litości, bez takich kombinacji. Konkurencja udowadnia, że można robić stare, dobre, zwykłe (!) IPA (co nie zmienia faktu, że i tak kupowałbym nadal w/w ciemne smakołyki). A oni te swoje dziwactwa jeszcze w beczkę leją, zamiast dać szansę jakiemuś RISowi.

    • Nie znam szczegółów, więc nie zabieram głosu. Jak spotkam Andrzeja Milera lub Łukasza Rokickiego, to ich z pewnością zapytam jak się sprawy mają. Na tę chwilę Going Dark, które czekały na dogodny moment, żeby je zdegustować, wypiłem wczoraj z kolegą. Szału nie zrobiły.

        • Myślę, że kwestie spraw własnościowych poszczególnych browarów nie mogą mieć wpływu na całościowy obraz polskiego kraftu, natomiast istnieją niepokojące symptomy pogorszenia się kondycji poziomu piw z małych browarów rzemieślniczych, które wymagają uwagi. Pytanie czy tylko my użytkownicy mamy o tym mówić czy również ktoś ze „środowiska” będzie miał odwagę o tym wspomnieć?

Leave a Reply